Exclusiv Poate debuta la națională! Daniel Pancu a dezvăluit în direct pe cine convoacă la România U21
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (27.01.2024)
Fostul fotbalist al ”câinilor roșii” și-a ales favorita la Rapid - Dinamo: ”M-a impresionat”
olanda germania
Live Video&Score Olanda - Germania 1-0, ACUM, la DGS 1 / Anglia - Finlanda 0-0, ACUM, la DGS 2. Program și clasamente
LIVE Nations League: Tarile de Jos-Germania
Grupe-Etapa 2

”Câinii” au tras concluzia după remiza de la Iași: ”Nu facem înmormântare”

13.08.2024, 00:23

Poli Iaşi a terminat la egalitate cu Dinamo, 2-2 (2-1), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 5-a a SuperLigii.

FOTBAL: POLI IASI - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.08.2024)
Cătălin Cîrjan, în meciul Poli Iași - Dinamo / Foto: Sport Pictures
  • Liga Națiunilor: Olanda - Germania, marți, 21:45, DGS 1

• Liga Națiunilor: Anglia - Finlanda, marți, 21:45, DGS 2

Dinamo a deschis rapid scorul în Copou, prin kosovarul Astrit Selmani (3 - penalty). Tot el fusese faultat de fundaşul Nicolas Samayoa în careu, după 20 de secunde de joc, în urma unei gafe a guatemalezului.

Cătălin Cîrjan, după Poli Iași - Dinamo 2-2: ”Nu facem înmormântare”

Gazdele au egalat după zece minute, printr-un şut expediat de Mihai Bordeianu (13), de la circa 30 de metri, deviat de Eddy Gnahore. Poli Iaşi a intrat în avantaj la pauză, după ce Nicolas Samayoa şi-a răscumpărat greşeala şi a marcat după un corner (45+4).

Dinamo a egalat prin autogolul lui Todor Todoroski (57), care a respins nefericit în propria poartă centrarea lui Maxime Sivis. La flash-interviu, Raul Opruț, fundașul ”Câinilor”, a transmis că rezultatul a fost unul echitabil și a anunțat că echipa sa merge cu gândul la victorie în etapa următoare, pe terenul celor de la Rapid. Cătălin Cîrjan, colegul lui Opruț, a avut un discurs în aceeași direcție.

A fost un meci greu, am avut 3 jucători accidentați, ne pare rău pentru ei. A fost o deplasare grea. Am făcut o repriză a doua destul de bună, sper să jucăm tot așa. Ne-a spus (n.r.- antrenorul, la pauză) să fim mai agresivi, să câștigăm duelurile.

Am egalat, am avut ocazia să facem 3-2 la bara lui Bordușanu. Normal că puteam să câștigăm la Iași, am început de la 1-0. Puteam să și pierdem, ca să fiu sincer, au avut și ei câteva situații, dar trebuie să luăm acest punct ca atare. Ne așteaptă un derby în Giulești, mergem acolo să câștigăm.

Un început de sezon destul de bun, se putea mai mult, dar suntem fericiți. Nu trebuie să ne gândim că dacă facem câteva meciuri bune suntem în play-off. Avem încredere, cred că am făcut o muncă destul de bună până acum”, a spus Opruț.

Am făcut o partidă bună. Am avut niște momente grele după 1-0, nu știu ce s-a întâmplat cu noi. Am lăsat adversarul să ne domine, dar apoi am revenit și puteam câștiga jocul. Am venit să câștigăm, nu cu gândul la egal, dar ăsta e fotbalul. Nu facem înmormântare că am făcut un egal la Iași”, a declarat Cătălin Cîrjan.

VIDEO Rezumat Poli Iași - Dinamo 2-2

Screenshot 2024-08-13 000623
Clasamentul SuperLigii / Captură Digi Sport

Etichete: jucator dinamo , poli iasi dinamo , catalin cirjan , raul oprut

Tudor Chirilă, scandal în public. Poliția Locală Sectorul 1 a intervenit pe Facebook. Filmarea publicată de artist

Tudor Chirilă a fost implicat marți după-amiază într-un scandal, pe o stradă din Sectorul 1, după...

alex cicaldau
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Alex Cicâldău a semnat cu Universitatea Craiova

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an a fost una electrizantă.

L-a interzis pe Ion Țiriac fără să stea pe gânduri! ”I-am spus că e handicapat”
irina-deleanu
Mircea Lucescu a auzit cum s-a plâns selecționerul Lituaniei după meci și i-a dat "șah mat" în câteva cuvinte
FOOTBALL - UEFA NATIONS LEAGUE - ROMANIA v LITHUANIA, - 09 Sep 2024
România - Lituania 3-1. Două din două pentru Mircea Lucescu! "Tricolorii", punctaj maxim în Liga Națiunilor
FOTBAL:ROMANIA-LITUANIA, LIGA NATIUNILOR (9.09.2024)
Nicolae Stanciu a luat atitudine, după imaginile rușinoase de la România - Lituania
stanciuu

Oficial A semnat! Fotbalistul plecat în vară de la FCSB a fost prezentat la noua echipă
dan spataru fcsb
Victor Pițurcă a tras concluziile despre Mircea Lucescu și Alexandru Mitriță, după victoria cu Lituania
FOTBAL:ANTRENAMENT UNIVERSITATEA CRAIOVA CU VICTOR PITURCA (3.09.2019)
Video ”Nu le știu prenumele. Mai greșesc”. Mircea Lucescu a vorbit deschis
Screenshot 2024-09-10 105219
FOTBAL: FC UNIVERSITATEA CLUJ - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (02.09.2024)
Prima reacție din tabăra lui Dinamo, după eșecul cu U Cluj: ”În prima repriză nu au avut vreun șut”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (24.08.2024)
Demi Moore, fabuloasă la 61 de ani, într-o rochie cu spatele gol: „Trăiesc cea mai frumoasă etapă din viața mea!”
„Meciul din Kosovo a fost ultimul al lui Pușcaș la echipa națională!”. Pe cine va convoca Mircea Lucescu
„Băi, Mircea cel Bătrân, ai început să te vaiți deja?”. Atac dur împotriva lui Lucescu senior după România - Lituania
Lui Sean Penn i-a căzut cu tronc o tânără actriță din Republica Moldova. Săruturi în văzul lumii și plimbări de mână prin Madrid
CRBL și-a asumat relația cu iubita care are jumătate din vârsta lui. Cum se înțelege cu fiica lui, după divorț: "Încercăm, comunicăm"
Sinner, regele dopat. Italianul s-a impus la US Open, dar victoria sa este contestată vehement de un fost lider mondial
Care pensionari vor primi pensia recalculată pe card, cu ÎNTÂRZIERE? Ce documente le lipesc?
Descoperirea surprinzătoare făcută de un bărbat pe Google Maps
Jannik Sinner a vorbit în premieră despre perioada în care a fost prins dopat: "Nu mai dormeam noaptea"
După ce a calificat-o pe Dinamo în grupele Cupei României, Cătălin Cîrjan și-a anunțat obiectivul
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (14.07.2024)

De ce doarme un japonez doar 30 de minute pe noapte. Face acest lucru de 12 ani încoace
Împerecherea unor elefanți, surprinsă de un fotograf. Momentul rar i-a fascinat pe internauți