Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Halep i-a fermecat pe australieni. "Este visul oricărui copil să câştige un turneu de Grand Slam"

Halep

Halep a dezvăluit cea mai importantă schimbare din jocul ei!

halep bucuroasa

Ostapenko e ieşită din formă, dar presa letonă jubilează: Jelena urcă în clasament

osta deschidere

Pliskova a prefaţat într-o singură frază disputa cu Halep, din sferturile Australian Open

halep pliskova

Halep și-a aflat adversara din sferturi: "Joacă grozav zilele astea". Statistica e de partea Simonei

simona halep

"Darren Cahill nu mai munceşte ca un angajat". Secretul formei excelente a Simonei?

FOTBAL: Milan - Lecce, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

S-a dus să-i ceară tricoul lui Mbappe la pauză, când Real avea 2-0, dar nici nu-i trecea prin cap ce avea să urmeze

abqar

Ion Țiriac, primele declarații după ce și-a desemnat conducătorul imperiului: "Mai mult de atât nu puteam să fac!"

tiriac

Britanicii au făcut predicția: scorul final de la FCSB - RFS

olaru-fcsb-lask

Cum l-a numit Mundo Deportivo pe Andrei Rațiu, după Girona - Rayo

Rayo Vallecano v Atletico de Madrid - La Liga EA Sports, Spain - 22 Sep 2024

Kylian Mbappe a plătit 15.000.000€ și a...

446317257_437784072369054_6433201533968447571_n

Fotbalistul care poate pleca de la FCSB...

david-kiki

Video Exclusiv Helmut Duckadam a făcut liniște în...

duckadam

Video Tottenham - Qarabag 3-0. Drăgușin a...

profimedia-0849782741

Știri

Simona a râs când a fost întrebată dacă l-a văzut pe Cahill cum îşi dă pumni în cap. Răspunsul e genial

cahill simona

Simona Halep, fair-play după meciul cu Osaka: "Este un viitor star!"

collage osaka

Surprize de proporții la Australian Open. Djokovic și Thiem, eliminați în optimile de finală

djokovic thiem

Simona, în sferturi la Melbourne: "Acel meci a fost uriaş pentru mine!"

Simona Halep

Foto Cum a sărbătorit Simona Halep calificarea în sferturile de finală de la Australian Open

simo

Federer îşi continuă parcursul perfect la Melbourne. Performanţă unică în ultimele patru decenii

federer melbourne

Reacţie de mare campioană a Simonei. Acesta a fost momentul psihologic al meciului

halep osaka melbourne

"Loviturile sale au avut o precizie de metronom". Cum caracterizează WTA victoria Simonei

halep

Video Adversara Simonei, imagine care face cât 1000 de cuvinte. Australienii au fost pe fază şi au surprins-o

naomi osaka

Simona i-a lăsat mască pe australieni. "Acest turneu seamănă cu un maraton pentru mine"

simona halep epuizata

Video Simona, prima reacţie după calificarea în sferturi: "Nu mă aşteptam să ajung aici, din cauza accidentării"

Halep

Ce și-au amintit australienii în timpul meciului Simonei Halep cu Osaka

TENNIS-AUS-OPEN

Simona Halep îşi egalează cel mai bun rezultat al carierei la AO. Calificare fără emoţii în sferturile de finală

halep osaka

Reacţia inedită a Serenei când un fan a anunţat-o că o va susţine pe Sharapova, contra lui Kerber

Sharapova Williams

"Chiar a spus asta? E ca un pumn în faţă". Partea necunoscută a adversarei Simonei Halep

Naomi Osaka

Halep a impresionat pe toată lumea după victoria cu Lauren Davis: Nici în filmele cu gladiatori nu am văzut așa ceva"

simona calinescu

Încă un an fără campion australian la Melbourne. Kyrgios, eliminat de Dimitrov, după un meci spectaculos

dimitrov kyrgios melbourne

O nouă dovadă a prieteniei strânse dintre Cîrstea şi Ostapenko. Ce a publicat letona pe Instagram

sorana jelena

Halep, în fața unei performanțe răsunătoare. Dacă va lua trofeul la Australian Open, va intra într-un top select

simona halep australian open goana dupa trofeu

Nadal, în sferturi la Australian Open. Următorul adversar al ibericului

Nadal Melbourne

Glume cu Sharapova, după ultima postare a Serenei Williams despre fiica ei

serena williams maria sharapova

Wozniacki continuă să amenințe fotoliul de lider al Simonei. Calificare fără emoții în sferturi. Rezultatele zilei

wozniacki

S-a anunțat ora meciului dintre Simona Halep și Naomi Osaka, duelul pentru sferturi la Australian Open

simona halep australian open naomi osaka

Halep mai participă la un turneu după Australian Open! Va juca la Doha, ÎN DIRECT la Digi Sport