Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Video Nadal s-a oprit la 50 de seturi câştigate la rând. "Matadorul", înfrângere cu Thiem, Federer e noul număr unu

nadal

Program greu pentru Simona Halep la Roma! Cum arată tabloul şi ce adversare vor avea celelalte românce

Simona Halep

Bertens e de neoprit! Olandeza s-a calificat în finala de la Madrid

bertens

Trump i-a oferit lui McEnroe 1 milion de dolari pentru un meci cu una dintre surorile Williams

Trump si McEnroe

Spaniolii au dat înapoi, după anunţul făcut de Ion Ţiriac. "Deschidem negocierile"

tiriac madrid

”Nu o mai duc mult!” Preferata Simonei pe reţelele de socializare face anunţul zilei în tenis

FOTBAL: Manchester United - Twente, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Craven Cottage, Fulham, London, UK. 21st Apr, 2024. Premier League Football, Fulham versus Liverpool; Ryan Gravenberch of Liverpool celebrates with Virgil van Dijk after he scores for 1-2 in the 53rd minute Credit: Action Plus Sports/Alamy Live News

FOTBAL: Liverpool - West Ham, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

• PAOK v Aris - SuperLeague Greece

FOTBAL: Galatasaray - PAOK, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• robert lewandowski

FOTBAL: Barcelona - Getafe, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Câţi bani a ajuns să câştige Bănel Nicoliţă, după ce şi-a distrus averea în 4 ani

banel-mama

Cristiano Ronaldo, făcut praf de o legendă după ce a ajuns la 900 de goluri: "N-are nicio treabă cu fotbalul!"

cr7

Ioan Varga a anunțat decizia finală a CFR-ului, după ce Louis Munteanu a petrecut în club până la 05:00

Ioan Varga

Ianis Hagi s-a decis: pleacă de la Rangers! Singura condiție pusă

ianishagi_1716904604_3377963109206586990_244323184

Exclusiv Gigi Becali, după ce Dan Șucu a reușit...

gigisucu

Decizia Federației de Fotbal din...

erling haaland

Video Premieră în România, la FCSB - RFS!

goal-line-technology

În sfârșit! Oțelul Galați a reacționat...

dorinel

Știri

Video Exclusiv "Nu mai contează pe ce loc eşti acum!". Simona poate pierde fotoliul de lider la Roma

halep wozniacki

Exclusiv "Nu vreau să pun presiune!". Halep a uitat de eşecul de la Madrid şi se pregăteşte pentru Roma

Video Cine îl mai opreşte pe Nadal? Urmează Thiem, în sferturi, la Madrid

Rafael Nadal

Video Exclusiv "Aş schimba victoria asta cu înfrângerea de la Roland Garros"! Declaraţie surpriză a lui Pliskova

Halep Pliskova Madrid

Kiki Bertens continuă să impresioneze la Madrid. După Wozniacki, a învins-o şi pe Sharapova

Mutua Madrid Open - Ziua 6

Video Cum au fost surprinşi Halep şi Cahill, după înfrângerea Simonei de la Madrid

Halep Cahill

Video Simona Halep nu-şi apără trofeul la Madrid. Românca, eliminată de Karolina Pliskova în sferturi

collage Halep Pliskova

Video Halep a pierdut primul set cu Pliskova, dar a câștigat cel mai frumos punct. Schimbul dominat autoritar

Halep Pliskova

Video Nu a scos un cuvânt! Ce s-a întâmplat cu Halep la on court coachingul cerut în primul set

captura simona cahill

Statistica uimitoare de la Madrid! Cât de bine a jucat Halep până în sfertul cu Pliskova

halep3

Caroline Garcia este prima semifinalistă a turneului de la Madrid

caroline garcia

Simona Halep a anunțat la ce turneu va juca înainte de Wimbledon. Wozniacki va fi și ea acolo

Halep Wozniacki

HALEP-PLISKOVA / Karolina face haz de necaz. "Am avut parte de un culoar de tot rahatul. Şi, acum, Simona!"

Ascensiunea lui Buzărnescu continuă. De la rachete second-hand la un contract cu o cunoscută firmă de echipament

2018 Hobart International - Day 1

Halep şi restul lumii! Cum arată cotele pentru Roland Garros, după evoluţia stelară a Simonei la Madrid

Pliskova, avertisment pentru Simona Halep! "Voi fi mai agresivă"

Karolina Pliskova Simona Halep

Se ştiu sferturile de finală de la Madrid! Muguruza, OUT! Sharapova şi Kvitova merg mai departe

Garbine Muguruza

Exclusiv "Voi planifica alături de antrenor ce trebuie să joc". Halep e pregătită pentru duelul cu Pliskova

Simona Halep Pliskova

Video Nadal, a 20-a victorie la rând pe zgură. Djokovic, eliminat de la Madrid. Turneul e ÎN DIRECT la Digi Sport

Nadal Djokovic

Video "Nu credeam că numărul unu mondial poate face asta". Greşeala comisă de Simona Halep în meciul cu Kr. Pliskova

Exclusiv HALEP - KR. PLISKOVA / Tactica perfectă! Ce a făcut Simona chiar înaintea meciului cu Kristyna Pliskova

"Sper să o bată cineva"! Karolina Pliskova are ocazia să o învingă pe Halep. Duel în sferturile de la Madrid

pliskova halep

Video Simona Halep rămâne lider mondial şi după Madrid. Wozniacki, învinsă categoric în turul 3