Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Video Exclusiv Halep deține rețeta revanșei cu Svitolina, după suferința de anul trecut

Halep Svitolina Roma 2017

Primele declaraţii ale Mariei Sharapova, după eşecul dramatic cu Simona Halep, de la Roma

Maria Sharapova

Exclusiv "Simonei i s-au umflat muşchii de la picioare!". CTP a dezvăluit care a fost momentul de cotitură al meciului

Halep Simona

Video Explozie de bucurie! Reacția care spune tot despre dezlănțuirea Simonei după ce a pus-o la punct pe Sharapova

Simona Halep

Video Halep, după a doua victorie a carierei cu Sharapova: "Am schimbat tactica și totul a mers foarte bine"

bucurie simona halep

Video Halep - Sharapova 4-6, 6-1, 6-4. Victorie uriașă după un meci de pus în ramă. Simona, în finală la Roma!

FOTBAL: Manchester United - Twente, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Craven Cottage, Fulham, London, UK. 21st Apr, 2024. Premier League Football, Fulham versus Liverpool; Ryan Gravenberch of Liverpool celebrates with Virgil van Dijk after he scores for 1-2 in the 53rd minute Credit: Action Plus Sports/Alamy Live News

FOTBAL: Liverpool - West Ham, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

• PAOK v Aris - SuperLeague Greece

FOTBAL: Galatasaray - PAOK, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• robert lewandowski

FOTBAL: Barcelona - Getafe, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Câţi bani a ajuns să câştige Bănel Nicoliţă, după ce şi-a distrus averea în 4 ani

banel-mama

Cristiano Ronaldo, făcut praf de o legendă după ce a ajuns la 900 de goluri: "N-are nicio treabă cu fotbalul!"

cr7

Ioan Varga a anunțat decizia finală a CFR-ului, după ce Louis Munteanu a petrecut în club până la 05:00

Ioan Varga

Ianis Hagi s-a decis: pleacă de la Rangers! Singura condiție pusă

ianishagi_1716904604_3377963109206586990_244323184

Exclusiv Gigi Becali, după ce Dan Șucu a reușit...

gigisucu

Decizia Federației de Fotbal din...

erling haaland

Video Premieră în România, la FCSB - RFS!

goal-line-technology

În sfârșit! Oțelul Galați a reacționat...

dorinel

Știri

Video Cahill, din nou magistral. Halep a "demolat-o" pe Sharapova, după intervenţia lui Darren

Darren Cahill

Video Alt meci, aceeași Sharapova! Ce a făcut Halep, când adversara a plecat la vestiare

sharapova vestiar

Video Sorana Cîrstea și Jelena Ostapenko s-au oprit în semifinalele probei de dublu de la Roma

sorana ostapenko

Video "Sharapova mă omoară. Mi-e frică să servesc"! Halep, la pământ, după primul set. Dialogul cu Darren Cahill

halep cahill roma

Video Moment rar în tenis! Halep, huiduită la Roma. Ce s-a întâmplat în primul set al meciului cu Sharapova

Halep suparata

Video Ce minge a câștigat Simona! Raliul gigant în care Halep s-a impus în fața Mariei Sharapova

halep roma sharapova

HALEP - SHARAPOVA WTA ROMA / Schimbarea de regulament propusă de Masha înaintea meciului cu Simona

halep sharapova

HALEP – SHARAPOVA WTA ROMA / Simona rămâne lider WTA: "E un moment frumos!"

halep masha

De ce încearcă WTA să "îngroape" scandalul provocat de Pliskova. Iubitul ei a spus tot

pliskova1

HALEP - SHARAPOVA WTA ROMA / Masha ştie că va avea un dezavantaj în meciul cu Simona: "Va fi o provocare"

Halep si Sharapova Roma

HALEP - SHARAPOVA WTA ROMA / Simona: "O să încerc să câştig cu armele mele"

halep nou

Îşi învinge din nou "nemesisul"? Halep a desfiinţat-o pe Sharapova în ultima dispută directă

Halep

Video Aşa joacă Simona când e în stare de graţie: perfect! Ce a reuşit pe finalul primului set

halep garcia bun

Cîrstea şi Ostapenko, în formă excelentă! S-au calificat în semifinale la Roma, după ce au învins câştigătoarele de la Australian Open

ostapenko cirstea

Foto Cum va arăta echipamentul Simonei Halep la Roland Garros

Video Halep - Garcia 6-2, 6-3. Simona rămâne lider mondial şi o va întâlni pe Sharapova în semifinale la Roma

Halep pumn Roma1

Video Sharapova a învins-o pe Ostapenko, după un meci dramatic, şi o aşteaptă pe Halep în semifinale la Roma

masha

Video Wozniacki, învinsă fără drept de apel la Roma. Halep rămâne numărul unu mondial

caro

Video Ouch! Ostapenko s-a lovit cu racheta în genunchi, în primul set al disputei cu Sharapova

ostapenko-tipa

Decizia luată de Pliskova, după ce şi-a aflat pedeapsa pentru criza de nervi de la Roma

pliskova cross

Svitolina continuă cursa pentru apărarea trofeului la Roma. Ucraineanca s-a calificat în semifinale

svitolina

A bătut-o pe Pliskova şi a făcut un gest care merită toate aplauzele

sakkari

Exclusiv Super cadou pentru Simona Halep! Campioana va conduce un bolid de peste 200.000 de euro

halep masina

Novak Djokovic s-a calificat în sferturi la Roma. Rezultatele complete din optimi