Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Halep clasament WTA | Simona poate coborî mai jos de locul 3 WTA după aproape doi ani

simona-halep

”Eu nu am făcut asta!”. Capitolul la care Serena Williams s-a simțit surclasată de Simona Halep

serena-williams-simona-halep

Simona Halep - Serena Williams | Ce notă şi-a dat Simo pentru prestaţia de la Australian Open

simona conferinta

Victoria contra Simonei Halep a ajutat-o pe Serena Williams să mai scrie o pagină de istorie

serena williams

Antrenor Halep | "Dorinţa noastră e să îl avem pe Thierry la Mons". Piedică în calea colaborării cu Simona?

MEDIA: Digi Sport Special, 20:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Jack Grealish of Manchester City speaks with Manuel Akanji of Manchester City during the UEFA Champions League league stage match Manchester City vs Inter Milan at Etihad Stadium, Manchester, United Kingdom, 18th September 2024(Photo by Cody Froggatt/Ne

FOTBAL: Manchester City - Watford, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• UEFA CHAMPIONS LEAGUE - Real Madrid vs VfB Stuttgart

FOTBAL: Real Madrid - Alaves, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto ”Marele trădător al Ucrainei”, gest care a produs revoltă la Kiev: ”Ești un câine rus! Te-ai vândut pentru bani”

tymoshchuk

Italienii s-au convins de Dennis Man după ”nebunia” din Lecce - Parma și i-au dat o nouă poreclă

Soccer : Serie A 2024 2025 : Parma 2-3 Udinese

Neașteptat: copiii lui Cristiano Ronaldo, refuzați de școală!

profimedia-0409261763

Nota primită de Andrei Rațiu, după ce a fost decisiv și a jucat 96 de minute împotriva lui Atletico Madrid

profimedia-0910788396

Nota primită de Andrei Rațiu, după ce a...

Video Debut de coșmar pentru fotbalistul...

el sawy

A dispărut respectul! Ce s-a întâmplat...

vlad-chiriches

Exclusiv Universitatea Craiova, PATRU meciuri la...

FOTBAL: FC UNIVERSITATEA CLUJ - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (22.09.2024)

Știri

Simona Halep - Serena Williams | Americanca a explicat gafa care a făcut deliciul tuturor, înainte de meci

serena

Thierry van Cleemput: "Simona m-a căutat. Știu cum să o ajut!". Ce urmează în colaborarea dintre belgian și liderul WTA

Thierry Van Cleemput

Simona Halep - Serena Williams 1-6, 6-4, 4-6 | Simona a dezvăluit cum a scăpat printre degete game-ul crucial al meciului

Halep

A clacat în finalul meciului cu Nishikori. La conferinţa de presă, a început să plângă. Cum i s-ar fi furat victoria

busta deschidere

Video Simona Halep a făcut spectacol la conferinţa de presă. Liderul mondial a răspuns la întrebări cu zâmbetul pe buze

halep conferinta

Video Djokovic a râs în hohote după gluma lui Medvedev. Se știu "sferturile" și la masculin. Finală de vis la Australian Open?

djokovic medvedev

Simona Halep: "În primul set, m-am simţit ca şi cum aş fi fost lovită de tren". Ce spune de pierderea locului 1

2019 Australian Open - Day 8

Cum a comentat Darren Cahill înfrângerea Simonei Halep la Australian Open: "Acel game a fost crucial"

Cahill, despre eliminarea Simonei la AO

Ce urmează pentru Simona Halep, după eliminarea de la Australian Open 2019

Celebrul Mats Willander, surprins de ce a putut să facă Simona Halep în fața Serenei Williams

Willander si Halep

Video Prima reacție a organizatorilor de la Australian Open, după eliminarea Simonei Halep

"I-a adus sufletul la gură". CTP, după ce Simona Halep a fost eliminată de la Australian Open

Serena, după victoria dramatică în fața Simonei. Românca, elogiată: "Se cunoaște că este numărul 1"

serena (3)

Simona, OUT de la Australian Open! Cum poate rămâne Halep lider WTA. Toate calculele

Cine este Van Cleemput, antrenorul care a pregătit-o pe Halep la Australian Open

thierry van cleemput

"Nu e corect!" Faza care a scos-o din minți pe Serena și momentul în care a cedat nervos

Video "Nu pleci nicăieri!" Mesajul postat de australieni, după ce Simona a câștigat setul doi al partidei cu Serena

2019 Australian Open - Day 6

Simona Halep - Serena Williams 1-6, 6-4, 4-6, Australian Open. Simona a ratat în "decisiv" calificarea în sferturi

Pliskova, în formă maximă la Australian Open. Performanța unică bifată în meciul cu Muguruza

Karolina Pliskova

Video "Moment incredibil!" Simona nu s-a putut opri din râs. Gafa făcută de Serena, înaintea partidei

serena

Şi-a găsit antrenor? Cu cine s-a pregătit Simona Halep, înaintea marelui meci cu Serena Williams

2019 Australian Open - Previews

Video Nota 10! Ce făcea Simona Halep cu puțin timp înaintea meciului cu Serena Williams

simona halep

Karolina Pliskova, adversara învingătoarei din duelul Simona Halep - Serena Williams. Victorie clară cu Muguruza

Simona Halep - Serena Williams Australian Open | ”Trebuie să fie ca un cățel!”. Declarația zilei, înainte de marele meci