Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

"Cine nu şi-ar dori să-i vadă pe Nadal şi Federer aproape dezbrăcaţi?" Bouchard face valuri în lumea tenisului

bouchard federer nadal

Video Adversara Simonei din sferturi, revelația turneului. "Mă simt cam în vârstă. Nu simte presiune"

colaj halep bellis

Roger Federer l-a învins pe Kohlschreiber și e la un pas de primul loc ATP

Federer 9

Video Exclusiv Monica a făcut-o praf pe Wozniacki, după jignirile danezei. "Îşi dă prea multă importanţă"

caro moni

Video ”A încercat să mă irite. Folosește metode lipsite de fair-play”. Wozniacki a continuat să o critice pe Monica

Caroline Wozniacki

Video Wozniacki, scoasă din sărite de Niculescu! Sunete caraghioase scoase de daneză și jigniri la adresa Monicăi

FOTBAL: Manchester United - Twente, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Craven Cottage, Fulham, London, UK. 21st Apr, 2024. Premier League Football, Fulham versus Liverpool; Ryan Gravenberch of Liverpool celebrates with Virgil van Dijk after he scores for 1-2 in the 53rd minute Credit: Action Plus Sports/Alamy Live News

FOTBAL: Liverpool - West Ham, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

• PAOK v Aris - SuperLeague Greece

FOTBAL: Galatasaray - PAOK, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• robert lewandowski

FOTBAL: Barcelona - Getafe, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Presa din Scoția s-a convins de Ianis Hagi! Verdict-fulger după ce a câștigat meciul de unul singur

ianis-hagi-digisport

Câţi bani a ajuns să câştige Bănel Nicoliţă, după ce şi-a distrus averea în 4 ani

banel-mama

Exclusiv Gigi Becali, după ce Dan Șucu a reușit transferul mult dorit: ”Mi-a fost rușine”. Acum, patronul FCSB poate regreta

gigisucu

Oficial Verdict final pentru cea mai mare controversă de arbitraj a anului: UEFA a recunoscut că a greșit!

Germany - UEFA EURO 2024 - Austria vs France - 15/06/2024

Exclusiv Gigi Becali, după ce Dan Șucu a reușit...

gigisucu

Fotbalistul care poate pleca de la FCSB...

david-kiki

Video N-a mai așteptat până la vestiare...

sum

Foto Ce a postat Diana Șucu pe internet...

Diana și Dan Șucu

Știri

Video Exclusiv Secretul Simonei Halep în 2018: a spus totul despre "noul joc". "Asta am avut în minte"

halep qatar jocul

Foto Halep, la recuperare! Cum a fost surprinsă de Pavel, imediat după meciul cu Sevastova

Simona Halep

Video Halep a făcut-o pe Sevastova să vorbească singură timp de 40 de secunde

Amastasija Sevastova

Video Spectacol total! Punctul cu care Halep a încheiat meciul cu Sevastova a ridicat publicul în picioare

halep punct final

Video ”Am jucat cel mai bun tenis al meu”! Primele declarații ale Simonei, după calificarea în sferturi, la Doha

Video Câtă încredere i-a dat Andrei Pavel! După intervenția lui, Simona Halep nu a mai pierdut niciun game

andrei pavel simona halep doha

Un fan al Jelenei Ostapenko a râs de Halep. Ce a sesizat la echipamentul româncei

TENNIS-WTA-QAT

FRT a decis unde va avea loc următorul meci al României din Cupa Davis

Mergea Tecau

Lui Ostapenko i se prevede un viitor sumbru: "Buzărnescu trece peste ea în clasament"

ostapenko st petersburg

Cuvinte mari spuse de Wozniacki, înainte de meciul cu Niculescu. "Am avut un meci nebun cu ea"

niculescu-2

osta

Exclusiv ”Cred că are 1.000-0 la directe”! Niculescu se amuză, înainte de meciul cu Wozniacki

Monica Niculescu

Exclusiv ”I-a prins bine pauza”. Buzărnescu a comentat scandalul făcut de Ostapenko la Doha

Jelena Ostapenko

Exclusiv ”Durerea e încă acolo”! Noi detalii despre starea de sănătate a Simonei

Video Exclusiv După victoria anului, Sorana Cîrstea dă peste Muguruza: "Cred în mine, sunt pe un trend ascendent"

sorana cirstea

Video Ostapenko și-a ieșit din minți! L-a jignit pe arbitrul de scaun, în timpul meciului cu Buzărnescu

Mesajul emoționant al Mihaelei Buzărnescu, după prima victorie în fața unei jucătoare de Top 10

Mihaela Buzarnescu

S-au anunțat orele meciurilor "de foc" pe care le joacă Halep, Cîrstea, Niculescu și Buzărnescu la Doha

halep cirstea niculescu buzarnescu doha

Niculescu arbitrează lupta pentru numărul unu WTA! Duel cu Wozniacki, în optimi, la Doha

Niculescu Halep

Exclusiv Crăciunescu nu glumește: ”Dacă Burleanu iese președinte plec din România. Mă duc în Statele Unite”

Ion Craciunescu

Perechea Tecău / Rojer s-a calificat în semifinale la Rotterdam

rojer tecau-1

Clujenii vor să o aducă din nou pe Halep la ei în oraş. "Vom face o ofertă de nerefuzat"

simona halep

Foto Imaginea zilei la Doha! Cunoscutul miliardar lângă care a fost surprinsă Simona Halep

Simona Halep Nasser Al Khelaifi

Video Exclusiv Simona a caracterizat printr-un singur cuvânt meciul în care a purtat prima oară echipamentul Nike