Mihaela Buzărnescu are un nou antrenor! Cine vine să o ajute să iasă din criză
17.03.2019, 11:13Mihaela Buzărnescu a decis să facă o schimbare importantă în staff-ul ei, înainte de turneul de la Miami. "Miki" şi-a schimbat antrenorul, urmând a colabora cu Artemon Apostu Efremov.
![Mihaela Buzarnescu si Simona Halep](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwMiUyRjA4JTJGMTAzOTYzMV8xMDM5/NjMxX01paGFlbGEtQnV6YXJuZXNjdS1z/aS1TaW1vbmEtSGFsZXAucG5nJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPWJiZmExMWYwNjEwZDJjZWIzNmUyYzNjYjg1NDlmYTA4.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - CFR Cluj, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1
După un 2018 de excepţie, care a adus-o în preajma poziţiei 20 WTA, pentru Buzărnescu a reînceput coşmarul. Sâcâită de accidentări pe toată durata carierei, bucureşteanca s-a "rupt" la Rogers Cup, părăsind terenul în scaun cu rotile. A urmat o lungă absenţă, iar acum, în 2019, deşi nu mai are probleme medicale, are mari probleme să revină la forma de dinainte.
În consecinţă, parcursul lui Buzărnescu în acest an e unul foarte slab, cu o singură victorie obţinută. Ea beneficiază încă de statutul de cap de serie la turnee, fiind a 31-a în lume, însă e nevoie de o schimbare în cel mai scurt timp, pentru a nu coborî abrupt din top.
Buzărnescu schimbă: iese Justyna Jegiolka, intră Artemon Apostu Efremov
Mihaela a considerat că Justyna Jegiolka nu o mai poate ajuta, astfel că a renunţat la aceasta. "Miki" pare să fi gândit mutarea din timp, din moment ce deja l-a angajat pe Artemon Apostu Efremov.
Fost număr 310 ATP, Efremov are 39 de ani şi a devenit mai cunoscut pentru prestaţiile de la dublu, unde a făcut pereche cu Adrian Cruciat. Ca tehnician, Artemon Apostu Efremov pare destul de promiţător, mulţi vorbind despre importanţa sa în performanţele anterioare ale Irinei Begu.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Buzărnescu şi Efremov vor fi împreună pentru prima oară la Miami, turneu transmis de Digi Sport în perioada 19-30 martie. România va fi reprezentată, la simplu, şi de Simona Halep şi Irina Begu.
Tragerea la sorţi a turneului de la Miami va avea loc la noapte, de la ora 0:00.
Etichete: mihaela buzărnescu , artemon apostu efremov , septimiu fratila , buzarnescu antrenor
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de...