Manchester United v Manchester City - Premier League
Ar fi lovitura de grație: Erling Haaland, la Real Madrid pentru 175.000.000€!
inteli
Supercomputerul a ales! Cine este echipa favorită să câștige noua ediție din Champions League
FOTBAL:ROMANIA-LITUANIA, LIGA NATIUNILOR (9.09.2024)
Decizia anunțată de Steaua, după ce Mircea Lucescu a numit ”mizerabil și execrabil” gazonul din Ghencea
Fotbal Club

Video Newcastle – Manchester City 3-3. Trupa lui Guardiola a revenit de la 3-1, cu două goluri în trei minute

21.08.2022, 20:24

Newcastle și Manchester City au remizat duminică, scor 3-3, în etapa cu numărul trei din Premier League.

Newcastle - Manchester City / Foto: Profimedia Images
  • Liga Națiunilor: Olanda - Germania, marți, 21:45, DGS 1

• Liga Națiunilor: Anglia - Finlanda, marți, 21:45, DGS 2

Newcastle – Manchester City 3-3. Meci de poveste pe St. James Park

Duelul a început cu Manchester City în atac, care a deschis repede scorul, prin Ilkay Gundogan, în minutul 5. "Cetățenii" au fost în avantaj până în minutul 28, atunci când Almiron a restabilit egalitatea, urmând ca scorul final din prima repriză să fie stabilit de Wilson, în minutul 39.

În actul secund, Newcastle a fost echipa care a început mai bine jocul, majorând avantajul pe tabelă prin eurogolul marcat de Trippier, din lovitură liberă. Au urmat apoi mai multe minute de asediu din partea lui Manchester City, care a egalat la 3 prin reușitele lui Haaland, minutul 61, respectiv Bernardo Silva, minutul 64.

În urma acestui rezultat, Manchester City ocupă locul 2, cu șapte puncte acumulate în trei meciuri, în timp ce Newcastle se situează pe 6, cu două puncte mai puțin.

VIDEO cu rezumatul meciului Newcastle - Manchester City 3-3

Newcastle - Manchester City 3-3

UPDATE: Fluier final! Newcastle - Manchester City 3-3, la finalul unui meci spectaculos disputat pe St. James Park.

Min. 64: Goool Manchester City! Trupa lui Guardiola restabilește egalitatea, după două goluri în trei minute. Bernardo Silva marchează cu un șut din interiorul careului, după o pasă genială a lui De Bruyne.

Min. 61: Gol Manchester City! Haaland înscrie și îi readuce pe "cetățeni" în joc. Este al treilea gol al norvegianului pentru City, după dubla din prima etapă.

Min. 54: Gol Newcastle! Kieran Trippier șutează din lovitură liberă, iar execuția sa se duce în colțul din stânga sus. Ederson nu a putut face nimic, iar scorul se majorează.

UPDATE: S-a reluat meciul! Elevii lui Pep Guardiola au la dispoziție 45 de minute pentru a întoarce scorul pe St. James Park.

UPDATE: Pauză în partida Newcastle - Manchester City! Gazdele intră în avantaj la cabine, la capătul unei reprize foarte bune.

Min. 39: Gol Newcastle! Gazdele joacă superb și trec în avantaj. Callum Wilson trimite mingea în poartă, după ce a preluat calm o pasă bună și a trimis în plasa porții lui Ederson.

Min. 27: Gol Newcastle! Miguel Almiron egalează, după o fază care a avut nevoie de analiza VAR.

Min. 17: Ocazie mare pentru Newcastle! Gazdele combină foarte rapid în careul advers, însă Miguel Almiron trimite peste poartă din doar câțiva metri.

Min. 5: Gol Manchester City! Ilkay Gundongan marchează, după o pasă precisă a lui Bernardo Silva.

UPDATE: A început meciul!

• Newcastle: Pope – Trippier, Schar, Botman, Burn – Willock, Guimaraes, Joelinton – Almiron, Wilson, Saint-Maximin.
  • Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Ake, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gundogan – Silva, Haaland, Foden.

Newcastle - Manchester City, LIVE VIDEO, 18:30, Digi Sport 1. Ambele echipe, fără gol primit după primele două runde

Manchester City, campioana en titre, are maximum de puncte după primele două runde: 2-0 cu West Ham și 4-0 cu Bournemouth.

Newcastle a strâns patru puncte în clasament, după 2-0 cu Nottingham și 0-0 cu Brighton.

Manchester City a câștigat ultimele cinci confruntări cu Newcastle în Premier League. Mai mult, ultimele două meciuri au reprezentat victorii clare pentru “cetățeni”: 5-0 și 4-0.

Manchester City a câștigat 27 dintre ultimele 33 de meciuri din deplasare în Premier League. Newcastle a câștigat 8 dintre ultimele 9 meciuri de pe “St. James' Park”.

Etichete: manchester city , newcastle , premier league

Ancheta în cazul dentistei ucise în Brăila se apropie de final. Suspectul este acuzat de încă o faptă. Motivul crimei

Noi detalii din ancheta uciderii doctoriței din Brăila. Bărbatul acuzat că a ucis dentista este...

alex cicaldau
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Alex Cicâldău a semnat cu Universitatea Craiova

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an a fost una electrizantă.

Presa din Lituania i-a caracterizat pe români în două cuvinte, înaintea meciului de la București
FOTBAL:SLOVACIA-ROMANIA, EURO 2024 (26.06.2024)
Cum l-a numit selecționerul Lituaniei pe Mircea Lucescu, în fața jurnaliștilor
lucescu jankauskas
L-a interzis pe Ion Țiriac fără să stea pe gânduri! ”I-am spus că e handicapat”
irina-deleanu
Nicolae Stanciu a luat atitudine, după imaginile rușinoase de la România - Lituania
stanciuu

Mircea Lucescu a auzit cum s-a plâns selecționerul Lituaniei după meci și i-a dat "șah mat" în câteva cuvinte
FOOTBALL - UEFA NATIONS LEAGUE - ROMANIA v LITHUANIA, - 09 Sep 2024
Oficial Răzvan Oaidă, OUT
Screenshot 2024-09-10 102402
Suporterii Farului, protest împotriva politicii lui Gică Hagi
protest farul
Un soț și o soție au renunțat la căsnicia tradițională ca să practice „iubirea liberă”: „Îți oferă o libertate incredibilă”
Neverosimil! Gică Hagi a renunțat la fotbalistul pe care l-a transferat în urmă cu o lună
Alexandru Cicâldău revine la Universitatea Craiova! Mihai Rotaru s-a înţeles cu Galatasaray: detaliile afacerii
Orlando Bloom, transformare fizică grea pentru "The Cut". A trăit cu ton și castraveți pentru a slăbi, apoi s-a îngrășat rapid 15 kg
Vara s-a terminat, dar Mira nu renunță la costumul de baie. Artista și-a etalat silueta lângă o piscină de lux: „Ești adorabilă”
Sinner, regele dopat. Italianul s-a impus la US Open, dar victoria sa este contestată vehement de un fost lider mondial
Un mecanic „dibaci” poate crește prețul reparației la mașină și cu 50%. Cum și pe cine poate păcăli
A murit Sonia Iovan, prima gimnastă din România care a obținut o medalie olimpică
Acuzații dure ale selecționerului Lituaniei, după cele două decizii VAR din meciul cu România: ”Sunteți puternici, puteți să vă rezolvați meciul fără ajutor”
Al-Nassr pregătește un super transfer: 900.000 € pe săptămână pentru jucătorul lui Manchester City
Chelsea v Manchester City - Premier League - Stamford Bridge

De ce doarme un japonez doar 30 de minute pe noapte. Face acest lucru de 12 ani încoace
Un piton de aproape 4 metri, confiscat de polițiștii din New York. Ce le-a spus stăpânul reptilei autorităților: „Nu era pregătit”