FOTBAL: FC CORVINUL HUNEDOARA - FC ASTANA, CONFERNCE LEAGUE - AL TREILEA TUR PRELIMINAR (08.08.2024)
Video Corvinul - Ceahlăul 1-1. Deținătoarea Cupei României a ratat victoria după o gafă de proporții
bihororadea-csmresita
Video FC Bihor Oradea - CSM Reșița 2-3. Victorie spectaculoasă a oaspeților pe ”Iuliu Bodola”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (31.08.2024)
Marius Șumudică, mesaj ferm după transferurile lui Clinton N'Jie și Aaron Boupendza
LIVE Premier League: Southampton-Manchester United
Etapa 4

Video Chindia - CS Afumați 0-1. Csikszereda - Metalul Buzău 4-2. Rezultatele etapei a 5-a și clasamentul

03.09.2024, 22:25

Cele mai importante meciuri din etapa a 5-a din Liga 2 au putut fi urmărite în direct la Digi Sport 1, pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de abonații Digi România.

Trofeul din Liga 2 / Foto: frf.ro
  • SuperLiga: FC Buzău - Oțelul, sâmbătă, 18:45, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Farul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

• CSM Slatina, Steaua, Dumbrăvița, CS Afumați, Șelimbăr, CSM Focșani, Unirea Ungheni și Corvinul Hunedoara sunt echipele care nu drept de promovare.

Min. 90+5: Final de meci!

Min. 87: Ce ocazie pentru Afumați! Preda a trimis puternic către poartă, dar balonul a fost respins cu greu de portarul Chindiei.

Min. 54: Chindia a restabilit egalitatea, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Min. 53: Goool CS Afumați! Duțu a marcat cu o lovitură de cap.

Min. 46: A început a doua parte a jocului!

Min. 45+2: Final de primă repriză.

Min. 23: Ce ocazie pentru CS Afumați. Ionică a ajuns la o minge respinsă de portarul Chindiei în careu, dar nu a putut trimit în poartă.

Min. 1: A început meciul!

• Chindia Târgoviște: Contra, Martac, Roberto, Șervan, Sabău, Cristea, Pesic, Petre, Florea, Grubaz, Atanase.

Rezerve: Brînzea, Danu, Tache, Mihai, Ioniță, Zivkovic, Popa, Petre, Simion, Florea.

Antrenor: Vătavu Marian.

• CS Afumați: Chioveanu - Păun, Robicek, Duțu, Lazăr - Zaina, Gheoroae, Petculescu - Besleaga, Stanciu, Ionică

Rezerve: Obrețin, Ghineț, Stancu, Nicola, Cana, Moussinga, Hussein, Burlacu, Preda.

Antrenor: Neagu Vasile

Csikszereda - Metalul Buzău 4-2. Meci ”nebun” cu șase goluri la Miercurea Ciuc

VIDEO Rezumatul partidei:

Min. 90+4: Final de meci!

Min. 88: Gool Csikszereda. ”Ciucanii” și-au asigurat victoria în ultimele minute regulamentare.

Min. 75: Goool Metalul! Olaru a redus din diferență.

Min. 69: Goool Csikszereda. Soufiane a marcat din pasa lui Babati un eurogol!

Min. 65: Gool Csikszereda. Babati a transformat o lovitură de la 11 metri și își duce echipa în avantaj.

Min. 34: Goool Csikszereda. Babati a egalat cu un șut pe jos din interiorul careului.

Min. 22: Ce ocazie pentru Csikszereda. Anderson i-a centrat lui Ervin Bakos, care l-a luat ”la țintă” pe portarul Metalului.

Min. 3: Gool Metalul Buzău! Moldovan a deschis scorul cu un șut la colțul lung.

• Csikszereda: Simon - Hegedus, Kelemen, Palmes - Bloj, Csuros, Bakos, Gal-Andrezly -  Babati, Anderson, Dolny

Rezerve: Karacsony, Nagy, Bodo, Kovacs, Soufiane, Veres, Pinter, Gheralia, Makrai, Peter.

Antrenor: Ilyes Robert

• Metalul Buzău: Micle - Olaru, Panaite, Perju, Croitoru - Opaiț, Bortneanu, Stan, Robu - Tudorică, Moldovan

Rezerve: Dinu, Juncănaru, Manea A, Manea M, Mihai, Constantinescu, Petra, Fadei, Lazăr, Tudorică

Antrenor: Valentin Stan

Steaua - FCU Craiova 0-0. ”Militarii” au rămas neînvinși în Liga 2

Minutul 90+5: Final de meci.

Minutul 78: Ocazie FCU Craiova! Bălan a fost aproape de deschiderea scorului. În urma unei faze executate de la colțul terenului, Bălan a trimis mingea pe lângă poartă.

Minutul 58: Ocazie FCU Craiova! Bălan a trimis mingea cu capul, însă balonul a ocolit poarta gazdelor.

Minutul 46: S-a reluat partida.

Minutul 45+2: Final de primă repriză. Steaua - FCU Craiova 0-0.

Minutul 41: Ocazie Steaua! Păcuraru a trimis un șut cu exteriorul, însă mingea nu a prins cadrul porții.

Minutul 28: Ocazie FCU Craiova! Abbey a încercat să îl surprindă pe Frânculescu, însă goalkeeper-ul gazdelor a păstrat poarta intactă.

Minutul 9: Ocazie Steaua! Iglesias a șutat puternic din interiorul careului, însă Sandu a respins în corner.

UPDATE: A început meciul.

Echipele de start:

• Steaua București (4-4-2): Frânculescu - Drăghici, Vîrtej, Kereki, Ilie - Păcuraru, Iglesias, Sierra Gimenez, Răsdan - Popa, Chipirliu

Rezerve: Munteanu, Maeschi, Heras Garcia, Matei, Pop, Beța, Nedelea, Raicu, Dane

• FCU Craiova (4-3-3): Sandu - Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula - C. Albu, Achim, D. Albu - Sidibe, Bălan, Abbey

Rezerve: Mogoșanu, Blidar, Oltean, Kvakic, Ilie, Pop, Dragu, Ghindovean, Ciubotaru.

”Militarii” sunt neînvinși în primele 4 runde și, cu 8 puncte, ocupă locul 6 înaintea duelului cu gruparea olteană. De partea cealaltă, FCU Craiova se află pe 9, cu 7 puncte.

Echipele probabile:

• Steaua: Munteanu - Drăghici, Nedelea, Vârtej, Ilie - Răsdan, Sierra, Iglesias - Popa, Chipirliu, Heras
  • FCU Craiova: Sandu - Negru, Bălașa, Lumbu, Padula - Achim, Albu, Pop - Sidibe, Bălan, Abbey

Corvinul - Ceahlăul 1-1

Min. 90+6 - FINAL

VIDEO cu golurile partidei

Min. 50 - Goool Ceahlăul: 1-1, Giani Crețu! Mijlocașul celor de la Ceahlăul a restabilit egalitatea, după o mare eroare a lui Viorel Lică, fundașul central al gazdelor. Lică, presat de un adversar, a vrut să paseze în stânga sa, dar nu a făcut decât să-i ofere un assist lui Crețu.

Min. 45 - A început repriza a doua.

PAUZĂ

Min. 17 - Goool Corvinul: 1-0, Lucas Câmpan! Atacantul a deschis scorul la Hunedoara

Min. 1 - A început partida.

Corvinul: Lefter – Velisar, Ant. Manolache, Lică, I. Pop – Cărăruș, Al. Neacșa (cpt.), Bradu, Nic. Pîrvulescu – Lupu, Câmpan
Rezerve: Blaga – Gîrbiță, Hergheligiu, Dar. Grigore, King Otega, Chukwu, Predică
Antrenor: Florin Maxim

Ceahlăul: Brănescu – Țuțu, Wiktorski, Asibey, Abel Folha – Copoț-Barb, Gbizie – Ilaș, P. Petre (cpt.), G. Crețu – Davordzie
Rezerve: Al. Barna – Bracelli, Tud. Telcean, Rz. Neag, Batantu, Rodrigo Lima, Rob. Ciobanu, Gyulai, Mih. Șandru
Antrenor: Marco Veronese

Situația Corvinului este una specială în acest moment. Deținătoarea Cupei României, în sezonul trecut, se află abia la al doilea meci din acest sezon, după ce și-a amânat primele trei etape. Totul,  pentru a lupta în Europa, dar și pentru a păstra șanse de a-și schimba statutul de organizare și astfel să primească dreptul de promovare în SuperLigă.

Însă, un viciu de procedură le-a pus capac hunedorenilor, iar FRF a decis ca echipa lui Florin Maxim să rămână fără drept de promovare.

FC Bihor Oradea - CSM Reșița 2-3. Oaspeții au câștigat toate punctele puse în joc

Minutul 90+5: Final de partidă! FC Bihor Oradea - CSM Reșița 2-3

Minutul 83: GOOOL CSM Reșița! Moussa Samake a punctat din interiorul careului, după ce în primă fază mingea a fost respinsă de defensiva gazdelor.

Minutul 78: Ocazie CSM Reșița! Samake și Rimovecz au încercat pe rând să îl învingă pe Rodrigo Garcia, însă portarul gazdelor nu a putut fi învins.

Minutul 71: Ocazie FC Bihor Oradea! Albert Stahl a trimis mingea în bară!

Minutul 57: Ocazie FC Bihor Oradea! Andreas Chirițoiu a fost aproape să înscrie pentru 3-2, însă a șutat pe lângă poartă.

Minutul 55: GOOOL FC Bihor Oradea! Andreas Chirițoiu a înscris din interiorul careului.

Minutul 45+5: Final de primă repriză. FC Bihor Oradea - CSM Reșița 1-2.

Minutul 45+4: GOOOL CSM Reșița! Marius Cioiu a punctat din penalty.

Minutul 45+3: Penalty pentru CSM Reșița! Gal l-a faultat pe Burlacu în careu și arbitrul a arătat punctul cu var.

Minutul 40: GOOOL CSM Reșița! Florin Haită a profitat și a trimis mingea în poarta lui Rodrigo Garcia, după o neînțelegere între fundașii gazdelor.

Minutul 38: Ocazie CSM Reșița! Florin Haită a încercat o execuție pretențioasă cu care a sperat să îl surprindă pe Rodrigo Garcia, însă mingea a trecut alături.

Minutul 24: GOOOL FC Bihor Oradea! Ioan Filip a deschis scorul după un șut în forță expediat la poarta lui Matei Goga.

Minutul 11: Ocazie FC Bihor Oradea! Ioan Hora a trimis un șut puternic puternic de pe partea stângă, însă mingea a trecut alături.

• FC Bihor Oradea: Garcia, Cucu, Gal, Giafer, Jurj, Stahl, Filip, Farcaș, Nica, Hora, Jurj

Rezerve: Rus, Gunie, Tincău, Sala, Ioviță, Moga, Gîdea, Chirițoiu, Curescu

• CSM Reșița: Goga, Dolghi, Dudea, Burlacu, Isac, Cioiu, Chera, Rimovecz, Haita, Negru, Lascu

Rezerve: Dinca, Samake, Bocșan, Fărăgău, Fota, Tucaliuc, Bărboianu, Angelov, Doana

FC Bihor Oradea a câștigat ultimele două meciuri din campionat, împotriva echipelor FC Argeș și Metalul Buzău, și dorește un nou succes în duelul de pe teren propriu cu CSM Reșița.

De partea cealaltă, oaspeții sunt în continuare neînvinși în Liga 2, după ce au reușit două victorii și două rezultate de egalitate.

Mai mult decât atât, cele două formații s-au întâlnit în urmă cu 3 zile în Cupa României, unde reșițenii au reușit să se impună cu scorul de 3-1, în duelul cu bihorenii.

Etichete: fc bihor oradea , program liga 2 , csikszereda , chindia , cs afumati , etapa 5 liga 2 , metalul buzău , acs resita

Hairstylistul vedetelor a făcut scandal în trafic, iar șoferița agresată a depus plângere la poliție. Cum se apără Bassam Dabbas

Un hairstylist faimos din România a fost în centrul unui scandal monstru în trafic. Bassam Dabbas a...

Screenshot 2024-08-31 121634
Scoțienii au folosit un singur cuvânt, după ce au aflat cum s-a terminat "telenovela" Ianis Hagi

Ianis Hagi (25 de ani) a revenit la Rangers, clubul de care aparține, după meciurile naționalei...

140 de milioane € pentru noua "bijuterie" din România! Al doilea cel mai mare stadion din țară, după Arena Națională
timi2
Fără milă! Antrenorul lui Rangers a făcut anunțul despre Ianis Hagi
Screenshot 2024-09-10 110816
Adio! După despărțirea de Cristina Ich, s-a afișat cu un o fată cu 19 ani mai mică decât el
Screenshot 2024-09-13 at 21.35.27
Gică Hagi a văzut protestul suporterilor împotriva sa și a răspuns fără să stea pe gânduri
protest farul

Pep Guardiola i-a găsit înlocuitorul ideal lui Kevin de Bruyne
Chelsea v Manchester City, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK, 18 Aug 2024
Live Video&Score Southampton - Manchester United 0-2. ACUM, pe DGS 1. "Sfinții" ratează, "Diavolii" marchează! Rashford dublează avantajul
Brentford v Arsenal, Premier League, Football, Gtech Community Stadium, London, UK - 25 Nov 2023
Marius Șumudică: "Sunt bolnav! Nevastă-mea știe deja!"
Gaziantep FK v Istanbulspor - Trendyol Super Lig
Probleme la FCSB: ar putea merge la CFR Cluj fără 4 titulari! "Doi dintre jucători nu vor face sigur deplasarea"
Lovitură de teatru în Superliga! Gică Hagi s-a despărțit de jucătorul pe care tocmai îl transferase
Daniel Craig, despre scenele erotice din „Queer”. „Nu există nimic intim în filmarea unei astfel de secvențe. Camera e plină de oameni”
Katy Perry, criticată dur după show-ul făcut la MTV VMA: „Este disperată. Cariera ei s-a încheiat!”
Dezvăluiri impresionante: „Cristi Chivu murea dacă Verona nu avea spital de o asemenea anvergură”
Sergiu Nicolaescu și Julieta Szonyi au jucat cu un cerșetor într-un film faimos. Cum a fost posibil?
Descoperirea surprinzătoare făcută de un bărbat pe Google Maps
Arbitrul favorit al FCSB, delegat la meciul campioanei de pe terenul lui CFR Cluj
Video Meci ”nebun” cu șase goluri la Miercurea Ciuc. Formația lui Robert Ilyes rămâne lider în Liga 2
metalul

"Așteptări vs. realitate. Mă simt înșelată". A crezut că și-a închiriat cea mai frumoasă cameră cu vedere la mare, dar a rămas total dezamăgită
Momentul când un tigru atacă un porc mistreț în India, surprins de un fotograf. Imaginile sunt greu de urmărit