În fotbalul românesc a apărut ”turbo Mitriță”! Jucătorul care e așteptat să ”explodeze” în următorii doi ani
croitoru-marius
FCU Craiova - Unirea Ungheni 2-0. Oltenii au urcat pe loc de play-off
denis-alibec
Denis Alibec a spus ce s-a întâmplat la pauză, după scenele rare din prima repriză: ”Știți că sunt nervos”

Video Corvinul - Ceahlăul 1-1. Deținătoarea Cupei României a ratat victoria după o gafă de proporții

01.09.2024, 14:23

Corvinul are parte de un start ezitant de sezon. De când a primit vestea că nu are drept de promovare în SuperLiga, echipa care a câștigat Cupa României parcă nu se mai regăsește.

FOTBAL: FC CORVINUL HUNEDOARA - FC ASTANA, CONFERNCE LEAGUE - AL TREILEA TUR PRELIMINAR (08.08.2024)
Echipa de start a Corvinului din meciul cu Astana / Foto: Sport Pictures
  • Premier League: Tottenham - Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

• Steaua București, CS Corvinul Hunedoara, CSM Slatina, CSC Șelimbăr, CS Afumați, CSC Dumbrăvița, Unirea Ungheni și CSM Focșani nu au drept de promovare.

Corvinul, doar un punct în noul sezon din Liga 2

Hunedorenii au fost deja eliminați din actuala ediție a competiției KO din România, de către FC Argeș, scor 0-2, în timp ce în campionat au pierdut primul meci, pe terenul celor de la Voluntari, 0-2, iar azi, duminică, au făcut egal cu Ceahlăul, scor 1-1, în etapa 5 din Liga 2.

Corvinul are însă și trei meciuri mai puțin disputate, deoarece trupa lui Florin Maxim a încercat schimbarea statului înainte de jucarea primul meci intern oficial, condiție necesară și suficientă ca să primească drept de promovare. Până la urmă, Corvinul a îndeplinit toate condițiile, FRF a aprobat dosarul, dar patru cluburi din Liga 2 au contestat decizia, chiar în ultima zi, și nu a mai fost timp pentru rejudecarea speței. Așa se face că cei de la Corvinul rămân fără drept de promovare și în acest sezon.

Viorel Lică, gafă monumentală

Revenind la meciul de duminică, 1 septembrie, corvinenii păreau a fi trecut peste pasa proastă. Au deschis scorul, destul de repede, în minutul 17, prin Lucas Câmpan, care a marcat din interiorul careului. Însă, după aceea, trupa lui Maxim nu și-a securizat avantajul, iar în repriza a doua a venit și golul nemțenilor.

Geani Crețu, fostul jucător de la Rapid și de la Dinamo, a marcat cu un șut plasat după o gafă incredibilă a lui Viorel Lică. Fundașul gazdelor a vrut să-i paseze unui coechipier, dar nu a fost atent și l-a servit la fix pe Crețu, care a profitat din plin de șansă.

În celălalt meci al zilei, CSM Slatina a terminat nedecis cu FC Argeş, 0-0.

VIDEO cu rezumatul partidei Corvinul - Ceahlăul 1-1

Etichete: etapa 5 liga 2 , lucas campan , corvinul - ceahlăul 1-1 video , viorel lică

Hairstylistul vedetelor a făcut scandal în trafic, iar șoferița agresată a depus plângere la poliție. Cum se apără Bassam Dabbas

Un hairstylist faimos din România a fost în centrul unui scandal monstru în trafic. Bassam Dabbas a...

Screenshot 2024-09-13 at 22.25.30
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Rapid a dat lovitura verii în România

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an a fost una electrizantă.

Deasupra lui Messi! Zidane a numit cel mai bun jucător din istorie: "Nimeni nu m-a impresionat ca el!"
zidane
Fără milă! Antrenorul lui Rangers a făcut anunțul despre Ianis Hagi
Screenshot 2024-09-10 110816
"În trening la nuntă, în costum la prelungirea contractului!" Prezentă la ambele evenimente, soția a reacționat
lunin
OUT de la Rangers! ”Decizia are efect imediat”
ianis-hagi-digisport

Debut de coșmar: autogol în minutul 6, cartonaș roșu și înfrângere la scor ”de maidan”
chris-smalling
”Ce-mi spuneți mie?” Gică Hagi, iritat după remiza cu Petrolul. A avut doi ”clienți” și un remarcat
gica-hagi
Barcelona a primit o ofertă de 250.000.000 de euro pentru starul său! Catalanii au dat răspunsul pe loc
profimedia-0901254977
În mai puțin de 24 de ore, Gigi Becali și-a recuperat investiția în doi jucători cumpărați de FCSB
Unul dintre jucătorii de la FCSB renunță la colaborarea cu firma de impresariat a fraţilor Becali
Bruce Willis nu a fost prima alegere pentru seria "Greu de ucis". Care sunt cei trei actori care au refuzat rolul lui John McClane
Katy Perry, criticată dur după show-ul făcut la MTV VMA: „Este disperată. Cariera ei s-a încheiat!”
Dezvăluiri impresionante: „Cristi Chivu murea dacă Verona nu avea spital de o asemenea anvergură”
Sergiu Nicolaescu și Julieta Szonyi au jucat cu un cerșetor într-un film faimos. Cum a fost posibil?
Descoperirea surprinzătoare făcută de un bărbat pe Google Maps
Final incredibil în România - China, la Cupa Davis! Răsturnare de scor în meciul decisiv
Steaua - Focșani 1-0 / Viitorul Pandurii - Corvinul 1-3. Programul complet al etapei, clasamentul și televizările

Două vârste la care corpul uman se schimbă radical și în cazul bărbaților, și al femeilor. Îmbătrânirea nu e un proces lent și constant
Momentul când un tigru atacă un porc mistreț în India, surprins de un fotograf. Imaginile sunt greu de urmărit