Eugen Neagoe a adus la Buzău un jucător de la Universitatea Craiova
Paris: PSG wins French Football League One Championship
Promisiunea făcută de Hervin Ongenda, după ce a revenit în SuperLiga: ”Mai am multe de dovedit”
FOTBAL: KOSOVO - ROMÂNIA, LIGA NATIUNILOR (06.09.2024)
Live Text Kosovo - România 0-3, ACUM. GOOOL! Denis Drăguș punctează și el la Priștina
LIVE Nations League: Franta-Italia
Grupe-Etapa 1
Gloria Buzau Gloria Buzau
1 - 2
Sepsi Sepsi
Lu 22.07.2024 19:00

Gloria Buzău - Sepsi 1-2. Final încins! Gazdele au sărbătorit egalarea în prelungiri, dar VAR-ul a anulat golul

22.07.2024, 21:00

• Liga Națiunilor: Irlanda - Anglia, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• Liga Națiunilor: Germania - Ungaria, sâmbătă, 21:45, DGS 1

Gloria Buzău - Sepsi a fost primul meci al zilei din SuperLiga României.

Partida a fost în direct la Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări confruntarea și pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Gloria Buzău - Sepsi 1-2. Buzoienii au fost aproape să dea lovitura pe finalul partidei

Sepsi a început decis meciul desfășurat la Buzău. În minutul 12, Ciobotariu a deschis scorul cu o lovitură de cap, după ce Ștefan a centrat din corner.

Coman a punctat în minutul 30 pentru Sepsi și a dus scorul la 0-2 pe tabela de marcaj, după ce în prealabil Varga l-a testat pe Greab. Covăsnenii au vrut să mai puncteze încă o dată până la finalul primei reprize, însă Greab a scos în corner șutul lui Kallaku.

În repriza secundă buzoienii au alergat după egalare. Partida a fost mult mai echilibrată în partea a doua a jocului. Traore a încercat să puncteze pentru buzoieni în minutul 53, dar Niczuly a respins mingea în corner.

În minutul 86, Tescan a reușit să reducă din diferență în urma unei faze de executate de la colțul terenului. Mai mult decât atât, 7 minute mai târziu, Matos a punctat și el pentru buzoieni, însă golul a fost anulat de arbitrul partidei, pentru o poziție de off-side, după ce s-a consultat cu sistemul VAR.

Sepsi a plecat cu toate punctele de la Buzău și a reușit să îi învingă pe buzoieni cu 2-1.

Gloria Buzău a început noul sezon cu o remiză, scor 0-0, cu Petrolul Ploiești.

De partea cealaltă, Sepsi a învins-o pe Poli Iași cu 1-0.

Întâlnirea de azi este prima între cele două echipe.

Orele de start ale meciurilor din SuperLiga României, modificate din cauza caniculei

Liga Profesionistă de Fotbal a emis un comunicat de presă prin care a transmis că orele de disputare ale partidelor din etapa a doua a SuperLigii României au fost modificate.

Decizia a fost luată din cauza prognozele meteo, care indică temperaturi ridicate la finalul acestei săptămâni.

Astfel, partida Gloria Buzău - Sepsi a fost mutată la ora 19:00, iar Oțelul Galați - Farul Constanța la 22:00.

Sepsi Sepsi
  • 90+8 fr2

Final de meci: Gloria Buzău - Sepsi 1-2.

• 90+7
    Info

Arbitrul Iulian Călin a anulat reușita lui Matos după ce a consultat sistemul VAR.

• 90+4 oc
    Ocazie Gloria Buzau

Matos a înscris însă arbitrul a semnalizat un posibil offside.

• 87 s
    Schimbare Sepsi Siger a intrat în locul lui Coman.
  • 87 s
    Schimbare Sepsi

Hajdin a intrat în locul lui Kallaku

• 86 g
    Gol Gloria Buzau

GOOOL Gloria Buzău! Tescan a redus din diferență în urma executării unui faze de la colțul terenului.

• 82 cg
    Cartonaş galben Gloria Buzau

Traore a fost avertizat cu un cartonaș galben.