Carlo Ancelotti s-a lămurit în privința lui Endrick, după ce brazilianul a intrat în istoria lui Real Madrid
Torwart Florin Nita (Romania), Radu Dragusin (Romania), Andrei Ratiu (Romania), Dennis Man (Romania), Andrei Burca (Roma
Spaniolii, anunț despre un fotbalist român: ”E pe radarul cluburilor din Premier League, Serie A și Bundesliga”
Screenshot 2024-09-21 080702
Exclusiv Adi Petre a rupt tăcerea și a anunțat decizia finală

Video Sevilla - Granada 4-2. VAR-ul a fost decisiv, iar finalul, dramatic. În minutul 90+1 era 2-2

09.04.2022, 00:15

Sevilla a bifat prima victorie după 4 meciuri oficiale consecutive în care nu a cunoscut gustul succesului. Andaluzii au trecut pe teren propriu de modesta Granada, scor 4-2, în etapa a 31-a, după un meci cu final electrizant.

Sevilla FC v Granada CF - La Liga Santander
Rafa Mir a marcat pentru Sevilla în prelungirile meciului cu Granada / Foto: Getty Images
  • SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Sevilla - Granada 4-2. VAR-ul a fost decisiv

Partida a început cu o fază controversată, când arbitrul nu a consultat nici măcar VAR-ul la un penalty cerut de Sevilla în minutul 16, după un duel dintre En Nesyri și Raul Torrente.

Cei care au deschis scorul au fost oaspeții, când venezueleanul Darwin Machis a profitat de avantajul lăsat de arbitru și a marcat din afara careului. Andaluzii au egalat până la pauză, prin Diego Carlos, după ce Jesus Navas "i-a pus mingea pe cap".

După o oră de joc, portarul Sevillei a scos de la rădăcina barei un șut al lui Machis. Ocampos a marcat pentru Sevilla, însă a avut emoții, pentru că reușita sa a fost anulată inițial pentru offside, însă apoi a fost validată după consultarea VAR-ului.

Sevilla - Granada 4-2. Andaluzii au marcat de două ori în prelungiri

Același VAR le-a refuzat apoi un gol andaluzilor, prin Rafa Mir, după ce inițial fusese validat.

Granada a avut o ocazie uriașă în minutul 86, când Uzuni a nimerit bara, iar apoi portarul Bono a scos un șut deviat. Modesta Granada a egalat la 2 în minutul 88, după ce Diaz a marcat cu capul în urma unei centrări din corner.

Echipa lui Lopetegui a punctat însă de două ori în prelungiri. Mai întâi a marcat Rafa Mir, iar apoi Granada a avut o nouă ocazie, când Bono a reținut o minge aproape de linia porții.

Scorul final a fost stabilit de Papu Gomez în minutul 90+9, iar Sevilla - Granada s-a terminat 4-2.

VIDEO cu rezumatul meciului Sevilla - Granada 4-2:

Echipele de start:

Sevilla: Bono - Navas, Kounde, Diego Carlos, Augustinsson - Jordan, Rakitic - Ocampos, Martial, Corona - En Nesyri
Antrenor: Julen Lopetegui

Granada: Maximiano - Milla, Diaz, Duarte, Torrente, Escudero - Petrovic, Eteki, Uzuni - Suarez, Machis
Antrenor: Torrecilla Gonzalez

Etichete: sevilla granada

„UE și-a pierdut mințile. Este un gest sinucigaș”. Moscova despre ajutorul european acordat Ucrainei

Uniunea Europeană "şi-a pierdut minţile" şi se îndreaptă spre ruină prin alocarea de fonduri...

WhatsApp Image 2024-09-19 at 23.40.31 (1)
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Anthony Martial a semnat

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an a fost una electrizantă.

Victorie! Costel Pantilimon a întors decizia la TAS și trebuie să primească o sumă uriașă
Sunderland v Chelsea - Premier League
Răsturnare de situație în cazul Simonei Halep
halep
FCSB riscă să fie depunctată de FRF
fcsb
Monaco - Barcelona 2-1, Atalanta - Arsenal 0-0, Atletico - Leipzig 2-1. Toate rezultatele din prima etapă de UCL
Das Logo der UEFA Champions League mit dem Spielball. Fussball UEFA Champions League, Achtelfinale Rueckspiel: Real Madr

”Ce a făcut?”. Dan Petrescu a reacționat după gesturile lui Louis Munteanu din derby-ul cu FCSB
louisica
Fotbalistul de la Dinamo care joacă accidentat pentru a-și ajuta echipa: "Iau o mulțime de pastile"
giorgi milanov
A fost omul meciului în Champions League, iar acum este dorit de PSG. Clauză de 100.000.000 de euro
Sporting Clube de Portugal vs LOSC Lille - UEFA Champions League
Gigi Becali a dat ordin: primul „11" cu care FCSB va juca împotriva Petrolului
Transferul uriaș cu care Dinamo vrea să dea lovitura în Superliga! A fost la Manchester United și e jucător de națională
George Clooney este regele farselor la Hollywood. Gluma pe care i-a făcut-o lui Tom Cruise. S-a folosit de numele lui Brad Pitt
Katy Perry, într-o pereche de pantaloni scurți și o jachetă minusculă. Artista și-a etalat cu mândrie talia de viespe
Mircea Lucescu i-a ales pe cei mai mari fotbaliști din toate timpurile. Pe cine a pus lângă Messi
Pensionar ”furat" la pensie. A pierdut 700 lei pentru că nu e pensionat pe legea nouă. Cât a lucrat?
Răsturnare de situație în cazul lui Mario Iorgulescu. De ce i s-a anulat condamnarea la 13 ani de închisoare. Ce urmează pentru tânărul milionar
Revoluție totală în fotbal. Se cere schimbarea numărului de jucători de pe teren: ”Ar putea fi un lucru bun”
Se golește infirmeria! Încă un jucător al lui Real Madrid, gata să revină pe teren

Avea 240 kg, diabet și hipertensiune, dar a făcut câteva schimbări și viața lui a devenit alta. Secretele unui tânăr tată care a dat jos 68 kg
Autoritățile au crezut că au găsit un vultur rănit, dar când l-au analizat, au izbucnit în râs. Ce avea, de fapt, pasărea prădătoare