Cristiano Ronaldo plătește tratamentul unui copil de nouă ani, bolnav de cancer
20.06.2012, 00:07Un băiețel de nouă ani din Las Palmas, bolnav de cancer de mai bine de doi ani, speră acum la o nouă viață, grație atacantului portughez Cristiano Ronaldo (27 de ani) și a agentului acestuia, Jorge Mendes.
![ronaldoaaaaaa](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTIl/MkYxMiUyRjA0JTJGNTYxOF81NjE4X3Jv/bmFsZG9hYWFhYWEuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPWYyYWM3NTJiNzVlNTI4ZDdmOTA2OTYwNDUxMjAxZjU5.thumb.jpg)
SuperLiga: U Cluj - Unirea Slobozia, luni, 17:00, DGS 1
SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1
Cei doi au fost impresionați de povestea micuțului Nuhazet, fan înfocat al lui Real Madrid.
După ce, în urmă cu o lună, medicii i-au spus că șansele sale de recuperare sunt aproape de 0, băiețelul le-a cerut părinților săi un singur lucru: să fie dus pe stadionul "Santiago Bernabeu", la un meci de campionat al "galacticilor".
Aceștia i-au făcut pe plac copilului, care, cu ajutorul unui ziarist, a avut astfel ocazia să se întâlnească cu Ronaldo, Khedira și restul vedetelor lui Mourinho. Impresionat de cazul puștiului în vârstă de nouă ani, Ronaldo s-a oferit să-i plătească acestuia spitalizarea la unul dintre cele mai bune spitale din capitala Spaniei.
"La spital ni s-au oferit trei variante: să așteptăm fără să facem nimc, să continuăm cu testele experimentale sau să facem o biopsie în Statele Unite, pentru ca, ulterior, băiețelul nostru să aibă parte de o medicație personalizată. Această ultimă variantă era însă mult prea costisitoare pentru noi, dacă nu am fi fost ajutați de Cristiano Ronaldo și de impresarul său", a povestit tatăl copilului, în cotidianul AS.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Acum, Nuhazet așteaptă să fie trimis în Statele Unite pentru a beneficia de tratamentul care i-ar putea salva viața.
Etichete: real madrid , cristiano ronaldo , santiago bernabeu , nuhazet , jorge mendes
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de...