Foto Tatuajul pe care și l-a făcut Vasile Mogoș, după participarea cu România la EURO 2024
articol scris de Digi Sport09.07.2024, 15:39
Vasile Mogoș (31 de ani) a participat cu naționala României la EURO 2024, iar acum a ținut să marcheze momentul.
![Screenshot 2024-06-19 192521](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDYl/MkYxOSUyRjIwMDUwODVfMjAwNTA4NV9T/Y3JlZW5zaG90LTIwMjQtMDYtMTktMTky/NTIxLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD03OWU4MDU4YTRmZmM3MjdiZDU0MzgwZWVhZjc3OWM1Nw==.thumb.jpg)
Media: Fotbal Club, marți, 19:00, DGS 1
Conference League: CFR Cluj - Neman, joi, 20:30, DGS 1
Vasile Mogoș și-a făcut un tatuaj care să-i aducă aminte de momentele frumoase pe care le-a trăit la EURO 2024 alături de colegii săi.
Tatuajul legat de echipa națională pe care și l-a făcut Vasile Mogoș
După ce a revenit în România odată cu eliminarea de la EURO 2024, Vasile Mogoș și-a făcut un tatuaj sugestiv.
Concret, acesta și-a imprimat pe piele textul ”Generația de Suflet”, așa cum i-a plăcut lui Edi Iordănescu să îi numească pe ”Tricolori” la EURO 2024.
Vasile Mogoș s-a fotografiat după ce și-a făcut noul tatuaj și a postat o imagine pe rețelele sociale, alături de textul ”Atât”.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Vasile Mogoș a jucat 32 de minute pentru România la EURO 2024, în meciul cu Olanda, scor 0-3, din faza optimilor de finală.
Presa din Olanda a dat verdictul: "Olanda a fost mult mai puternică decât România!"
Galerie Foto
La scurt timp după succesul în fața României, presa din Olanda a reacționat și a oferit un verdict tranșant: naționala lui Ronald Koeman a fost mult mai puternică decât adversara sa.
"Naționala Olandei a ajuns în sferturile de finală ale Campionatului European, după un succes meritat marți seara. Sâmbătă, vom întâlni Turcia, care a învins călăul Olandei, Austria. Olanda a fost mult mai puternică decât România, mulțumită lui Cody Gakpo și lui Donyell Malen: 3-0.
Ronald Koeman s-a plimbat neliniștit în careul său de antrenor, la Munchen, pentru destul de mult timp. Cu capul în pământ, spera la golul 2 al eliberării pentru Olanda. După 84 de minute, s-a întâmplat, în sfârșit. Într-un duel pe linia de fund, Cody Gakpo a fost cel mai deștept, a ținut mingea în teren și i-a pasat lui Donyell Malen, care a marcat ușor pentru 2-0.
Koeman&Co. s-au putut bucura zgomotos, în sfârșit, alături de fanii olandezi de pe stadion. Mai ales după ce Malen a făcut 3-0, în minutele de prelungire. Biletul pentru sferturi era în sfârșit securizat.
După ce Gakpo a deschis scorul, Olanda a dominat clar multe secvențe ale meciului. Din punct de vedere tehnic, am fost mult mai bun decât românii, dar golul 2 întârzia să vină. Ne-a lipsit precizia la finalizare, iar portarul Florin Niță a salvat mai multe mingi. După mai multe ratări, Malen a dat drumul petrecerii la Munchen, un oraș încărcat de istorie pentru olandezi.", au notat jurnaliștii de la ad.nl.
Etichete: vasile mogos , romania euro 2024 , generatia de suflet , tatuaj vasile mogos
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Noi detalii în cazul crimei din Brăila. Suspectul a încercat să-și creeze un alibi și să stea ascuns, dar a mers la păcănele](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJekpU/SkdNakF6TURjNE1GOHlNRE13JTJGTnpn/d1gySnlZV2xzWVM1d2JtY21kejAxT1RB/bWFEMHolMkZNekFtYUdGemFEMDFPRGcz/WVRZeE56RmlNR1pqWWpObE5qZ3lNRGN3/WXpkaE5UWXpOekUzT1ElM0QlM0QudGh1/bWIuanBnJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/NjgxMzI0MzJiNWM3OWQxM2U3ZThjNzJiNjU0ODMyNDE=.thumb.jpg)
Apar noi informații în dosarul crimei de la Brăila. Bărbatul acuzat că a ucis-o pe doctoriță în...