VIDEO Steaua - CSU Sibiu 74-53. Virgil Stănescu, cel mai bun om al meciului
20.12.2013, 21:29ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Steaua CSM a reuşit a şasea victorie în Liga Naţională de baschet. La primul meci acasă cu Niksa Bavcevic pe bancă, roş-albaştrii s-au impus fără probleme în faţa lui CSU Sibiu.

SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1
Premier League: Liverpool - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1
Primul sfert a fost unul echilibrat, iar Steaua conducea după primele zece minute cu un singur punct avans, 15-14. Până la pauza mare, gazdele s-au distanţat la trei puncte, iar înaintea ultimului sfert scorul era 47-41.
Finalul i-a aparţinut Stelei, care a marcat nu mai puţin de 27 de puncte în ultimele zece minute şi s-a impus clar, cu 74-53.
Cu 21 de puncte, Virgil Stănescu a fost cel mai bun marcator al partidei, care a însemnat a treia înfrângere din acest sezon pentru CSU Sibiu.
Etichete: steaua baschet , stanescu steaua , steaua csu sibiu , stanescu baschet , victorie steaua , infrangere sibiu , stanescu marcator , stanescu csu sibiu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Mai multe rânduri de aplauze s-au auzit în momentul în care președintele ucrainean Volodimir...