Julian Nagelsmann și Joachim Andersen la finalul meciului Germania - Danemarca / Foto: Profimedia

Julian Nagelsmann ”pune paie pe foc” după controversele din Germania - Danemarca. Ce i-a spus unui jucător danez

30.06.2024, 13:56
  • Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS 1

Danemarca a fost eliminată în faza optimilor de finală de la EURO 2024, după 0-2 cu Germania, la Dortmund, într-un meci marcat de o mulțime de controverse.

Reușita lui Schlotterbeck din minutul 4 a fost anulată pentru fault în urma analizei VAR, dar ceea ce a stârnit nemulțumea fanilor a fost anularea golului din minutul 48 al lui Joachim Andersen.

Julian Nagelsmann a susținut că deciziile arbitrului în favoarea Germaniei au fost greșite

După consultarea sistemului VAR, s-a decis că Delaney a fost peste jucătorii Germaniei cu câțiva milimetri înainte ca Andersen să înscrie. La doar câteva minute distanță, Germania a primit o lovitură de la 11 metri, după ce același Andersen a comis un henț în careu.

Ambele decizii i-au nemulțumit pe danezi, iar la finalul partidei Andersen a susținut că Julian Nagelsmann, selecționerul Germaniai, i-a spus că cele două decizii luate de arbitru au fost greșite, din punctul său de vedere.

”Mi-a spus că pentru el nu a fost penalty și apoi a vrut să-mi spună că golul ar fi trebuit să fie acordat. Mi-a spus și că arbitrul a greșit”, a spus Joachim Andersen, potrivit Mundo Deportivo.

Nemulțumire după golul anulat Danemarcei cu Germania

Potrivit tehnologiei semi-automate de detectare a ofsaidului, Delaney a fost peste jucătorii Germaniei cu câțiva milimetri înainte ca Andersen să înscrie.

Decizia celor din camera VAR nu le-a picat deloc bine danezilor, care și-au declarat nemulțumirea pe rețelele sociale.

De asemenea, anularea golului din minutul 48 a fost o enigmă și pentru Kasper Hjulmand (52 de ani), selecționerul Danemarcei, care s-a declarat nemulțumit la finalul jocului de la Dortmund. Acesta a remarcat și faza penalty-ului din care Germania a deschis scorul

Jocul a fost decis de două decizii VAR. A fost ofsaid de un centimetru. M-am săturat de regula ridicolă a ofsaidului. Nu îi putem face pe fundași să alerge cu mâinile la spate (n.r. despre faza penal

Etichete: germania , danemarca , julian nagelsmann

O fată din București și-a dat părinții în judecată pentru bani. Vrea să fie întreținută până la 26 de ani

O tânără în vârstă de 20 de ani din București, studentă la Facultatea de Marketing din cadrul Academiei de Studii Economice, și-a dat în judecată părinții pentru bani. Potrivit libertatea.ro, ea a cerut instanței să-i oblige pe părinții săi la plata unei pensii lunare de întreținere în valoare de 2.000 de lei, până la împlinirea vârstei de 26 de ani ori până la încetarea studiilor.

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Federico Piovaccari a semnat

UEFA a descris într-un singur cuvânt victoria Olandei în fața României

UEFA a reacționat și i-a descris în două cuvinte pe români, după imaginile virale de la Munchen

Foto Englezii l-au văzut pe Andrei Rațiu după meciul cu Olanda și au exclamat: ”Fotbalul chiar este sportul cel mai frumos”

Ianis Hagi, batjocorit de englezi: "Seamănă cu acele doamne!" Cu cine au putut să-l compare pe fotbalistul român

Gică Popescu a spus care este cel mai mare câștig al României de la EURO 2024

Lovitură pentru Man. City! Starul lui Guardiola a acceptat oferta și pleacă: salariu de 60.000.000€

Foto ”Înconjurată de cei mai buni”. Cu cine s-a fotografiat Andreea Bălan la Wimbledon

De la Copa America, cu gândul la EURO 2024. Lionel Scaloni și-a desemnat favorita

Replica lui Toni Kroos, după ce Spania s-a autoproclamat ”cea mai bună” de la EURO 2024

Tabloul e complet! Știm toate meciurile din sferturile de finală de la EURO 2024

PEROZGina Pistol, imagini rare în costum de baie. Fanii au asaltat-o cu mesaje: „Ai un farmec aparte”

FILM NOWFiica cea mare a lui Ben Affleck, alături de tatăl ei și în cele mai grele momente. Gesturi duioase pe străzile din LA

Florin Prunea, categoric: „Burleanu are deja în cap o altă soluție de selecționer”. Cine îl poate înlocui pe Iordănescu citeşte ştirea pe Prosport.ro

Sute de suporteri i-au așteptat pe jucătorii echipei naționale, la revenirea în țară VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

Portar din Liga 1, după gratii la doar 32 de ani. Revolta soției: „Legea nu este egală pentru toți" citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM La malul mării, bronzată, în formă maximă, doar în slip și un tricou cu vedere la abdomen, Ștefania și-a pus fanii pe jar