Foto Transformare! Și-a generat fotografiile cu AI, după care a avut un semn de întrebare: ”Mă pune serios pe gânduri”
articol scris de Digi Sport16.03.2025, 10:58
Mihaela Evi (34 de ani), fostă jucătoare de handbal, a fost nevoită să renunțe la cariera de sportivă la doar 20 de ani din cauza problemelor de sănătate.

SuperLiga: Sepsi - Gloria Buzău, luni, 20:00, DGS 1
Nations League: Italia - Germania, joi, 21:45, DGS 1
Cu toate acestea, Mihaela Evi nu s-a putut desprinde de fenomen și a devenit una dintre cele mai apreciate antrenoare din România, la nivel de juniori.
Mihaela Evi și-a generat fotografiile cu ajutorul inteligenței artificiale: ”Un lucru mă pune serios pe gânduri”
În prezent, Mihaela Evi antrenează la grupele de juniori ale clubului de handbal Gloria Bistrița. Pe lângă sport, antrenoarea este pasionată de fotbal și este o prezență constantă și în mediul online.
Mihaela Evi a fost de-a lungul timpului să vadă meciurile celor mai importante cluburi de fotbal din Europa. Acum, cu ajutorul inteligenței artificiale, aceasta și-a generat câteva fotografii de pe cele mai frumoase stadioane ale lumii, dar un lucru o pune pe gânduri pe antrenoare, după transformarea din online.
Galerie Foto

”În ritmul în care evoluează AI-ul, în curând nici nu mai trebuie să mergem la meciuri, le „rezolvă” el pentru noi.
Noroc că am fost deja acolo – Barcelona, Real, PSG, Brazilia – economie curată! :))
Dar un lucru mă pune serios pe gânduri… în toate pozele generate mă face blondă. Să fie un semn?”, a scris Mihaela Evi, pe Instagram, alături de imaginile generate cu AI, care pot fi urmărite în galeria foto de mai sus.
Cifrele Mihaelei Evi
- 6 titluri de campioană națională și de 3 ori vicecampioana națională sunt performanțele Mihaelei Evi pe plan ca antrenoare.
- 3 trofee Sarius Cup, Slovacia, argint Cell Cup, Ungaria, câștigătoare Smederevo Trophy, Serbia, mai are în palmares.
Etichete: mihaela evi , inteligenta artificiala , ai , transformare mihaela evi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Macedonia de Nord este în doliu național, în urma tragediei care a avut loc în orașul Kocani, aflat...