Doar 4 locuri au mai rămas! Echipele care s-au calificat deja în faza ligii din UEFA Champions League
neagu1
Exclusiv Ilie Dumitrescu e convins! Ce a spus despre Cristina Neagu, după anunțul retragerii
dinamo-slobozia
Live Video&Text Dinamo - Unirea Slobozia 1-0, ACUM, Digi Sport 1. Oaspeții, aproape de egalare pe Arcul de Triumf
LIVE Superliga: Dinamo-Unirea Slobozia
Etapa 9

Video Gyor - SCM Râmnicu Vâlcea 38-31. Patru eșecuri din patru meciuri pentru vâlcence în Champions League

17.10.2020, 20:30

Gyor -SCM Râmnicu Vâlcea s-a încheiat 38-31, iar elevele lui Florentin Pera au bifat al patrulea eșec din tot atâtea meciuri în Champions League.

gyor
Gyor - SCM Râmnicu Vâlcea / Foto: captură Digi Sport
  • SuperLiga: FC Buzău - Oțelul, sâmbătă, 18:45, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Farul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Gyor - SCM Râmnicu Vâlcea 38-31. Româncele au condus la pauză

Echipa vâlceană a făcut o primă repriză de excepţie şi a intrat la pauză în avantaj, dar în partea secundă a cedat şi a primit 23 de goluri, marcând doar 14. SCM nu a fost condusă niciodată în prima repriză şi a avut pe tabelă la un moment dat un avantaj de patru goluri, 11-7, 12-8, iar la pauză a condus cu 17-15.

Gyor, deţinătoarea trofeului, a avut nevoie de doar patru minute din repriza a doua pentru a prelua conducerea (19-18). Avantajul echipei gazdă a crescut constant şi a ajuns chiar la zece goluri, 33-23, 36-26, câştigând în cele din urmă cu 38-31.

Gyor - SCM Râmnicu Vâlcea 38-31. Echipa lui Pera are 4 eșecuri din 4 meciuri

Pentru echipa pregătită de Florentin Pera au marcat Mireya Gonzalez 8 goluri, Asma Elghaoui 6, Kristina Liscevic 3, Evgenija Minevskaja 3, Ann Grete Norgaard 3, Zeljka Nikolic 2, Marta Lopez 2, Jelena Trifunovic 2, Maren Aardahl 1, Cristina Florica 1.

Golurile echipei din Gyor au fost înscrise de Estelle Nze Minko 10, Viktoria Lukacs 8, Veronica Kristiansen 6, Anita Gorbicz 4, Kari Brattset Dale 3, Csenge Reka Fodor 2, Anne Mette Hansen 2, Stine Oftedal 2, Eduarda Amorim 1.

SCM Râmnicu Vâlcea a suferit a patra înfrângere în grupă, în tot atâtea partide jucate. Echipa vâlceană are şi un meci amânat.

Duminică vor avea loc partidele Podravka Vegeta Koprivnica - Odense Handbold, Brest Bretagne Handball - ŢSKA Moscova şi BV Borussia 09 Dortmund - Buducnost Podgorica.

Gyori Audi ETO KC ocupă primul loc în clasament, cu 8 puncte (5 jocuri), urmată de ŢSKA, 7 p (4 j), Brest Bretagne Handball, 6 p (4 j), Odense Handbold, 6 p (4 j), Podravka Vegeta, 2 p (3 j), BV Borussia 09 Dortmund, 2 p (4 j), Buducnost, 1 p (4 j), SCM Ramnicu Vâlcea, 0 p (4 j).

În etapa următoare, pe 24 octombrie, SCM Râmnicu Vâlcea va juca acasă cu BV Borussia 09 Dortmund.

LIVE VIDEO Gyor - SCM Râmnicu Vâlcea:

UPDATE min. 60: Final de meci. Gyor - SCM Râmnicu Vâlcea se termină 38-31. Româncele au înscris ultimele două goluri ale meciului.

UPDATE min. 30: Gyor - SCM Râmnicu Vâlcea 14-17. Asma Elghaoui stabilește scorul pauzei cu o execuție spectaculoasă.

UPDATE min. 1: SCM Râmnicu Vâlcea deschide scorul, prin Gonzalez.

UPDATE min. 1: Începe meciul.

SCM Râmnicu Vâlcea are și un meci mai puțin disputat, după ce partida programată în weekend-ul precedent, contra formației Podravka Koprivnica, a fost amânată. Decizia a fost luată de Federația Europeană de Handbal la recomandarea Direcției de Sănătate Publică Vâlcea. Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Vâlcea a emis o hotărâre pe raza județului, ca în perioada 1-14 octombrie să suspende toate evenimentele sportive, culturale, artistice.

Gyor și SCM Râmnicu Vâlcea s-au întâlnit de două ori și în sezonul precedent din Liga Campionilor. Sportivele din Ungaria s-au impus în ambele meciuri din faza grupelor, scor 29-20, respectiv 35-29.

Gyor, campioana Europei în 2017, 2018 și 2019, este neînvinsă în acest sezon, având 6 puncte în patru meciuri, după cele două victorii (43-28 cu Podravka și 32-25 cu Odense) și cele două remize (27-27 cu ȚSKA Moscova și 25-25 cu Bret).

Liderul grupei este ȚSKA Moscova, cu 7 puncte.

Etichete: ehf , handbal , liga campionilor , gyor , scm ramnicu valcea

Unul dintre cei temuți interlopi români din Spania a fost găsit mort în închisoare

Unul dintre cei temuți interlopi români din Spania a fost găsit mort, în închisoare. Cristian...

Screenshot 2024-08-31 121634
Scoțienii au folosit un singur cuvânt, după ce au aflat cum s-a terminat "telenovela" Ianis Hagi

Ianis Hagi (25 de ani) a revenit la Rangers, clubul de care aparține, după meciurile naționalei...

Cuvintele care l-au făcut pe Pușcaș să spună "Îmi fac bagajul și plec acasă"! Reacția lui Mircea Lucescu
mircea
Cum ”i-a obținut” soția transferul lui Joyskim Dawa. Patronul a recunoscut: ”L-am dat cu 300.000 €. Mă urmărea gândul ei”
sofya-dawa
E gata: viitorul lui Ianis Hagi a fost decis! Nu mai există cale de întoarcere
9 september 2024, UEFA Nations League, League phase, Matchday 2,League C,Group C2, Romania vs Lituania, Stadionul Steaua
Răsturnare de situație: Nadia Comăneci s-a răzgândit în cazul Sabrinei Voinea
anuntul

Exclusiv Daniel Pancu: ”L-am înjurat pe Mircea Lucescu de la Iași până la București”. Lecția pe care a învățat-o
daniel pancu
Exclusiv ”Extraordinar! Fantastic!”. Ce ”l-a dat pe spate” pe Florin Prunea, după prima repriză din Dinamo - Unirea Slobozia
florin prunea
Gardoș, după retragerea lui Tătărușanu: ”Am avut impresia că mă privește ciudat. Câteva luni mai târziu am aflat de ce”
Screenshot 2024-09-13 at 21.54.39
HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SPORTING LISABONA, EHF EUROPEAN LEAGUE (5.03.2024)
Tragerea la sorți pentru faza ligii Champions League s-a încheiat! Liverpool - Real Madrid / Barcelona - Bayern
FOOTBALL - CHAMPIONS LEAGUE - INTERNAZIONALE v PORTO, , Milan, Italie - 22 Feb 2023
Superba Sienna Miller, într-o ținută curajoasă la Veneția: o salopetă total transparentă, purtată fără sutien. Doar părul a acoperit-o
Probleme la FCSB: ar putea merge la CFR Cluj fără 4 titulari! "Doi dintre jucători nu vor face sigur deplasarea"
Spaniolul Iago Lopez este transferul cu care Costel Gâlcă vrea să dea lovitura la Universitatea Craiova!
Liz Hurley, decolteu abisal la petrecerea fostului ei iubit, Hugh Grant. Au rămas în relații bune, chiar dacă el a înșelat-o
Loredana Groza, fără niciun rid pe față, la 54 de ani: "E mai tânără ca fiică-sa". Pozele care au creat discuții printre fani
Gimnastica traumatizează: drama Sabrinei Voinea, povestită de mama ei, arată gravitatea situației
Amendă de peste 1.300 de lei pentru șoferii care fac această manevră în trafic. Rămâi și fără permis
Descoperirea surprinzătoare făcută de un bărbat pe Google Maps
”Nu are sens să continuăm”. Antrenorul lui Rangers a vorbit despre situația lui Ianis Hagi: ”Nu e doar decizia mea”
Handbalista Iryna Glibko a murit la doar 34 de ani
glibko

Loredana Groza, fără niciun rid pe față, la 54 de ani:
Ce a declanșat vibrații de 9 zile, care au zguduit Pământul, și valuri tsunami înalte cât Statuia Libertății. Investigația a durat un an
Momentul când un tigru atacă un porc mistreț în India, surprins de un fotograf. Imaginile sunt greu de urmărit