VIDEO AS Roma - Palermo 4-1. Destro a marcat, dar a fost eliminat
05.11.2012, 01:12Roma a făcut spectacol pe Olimpico în faţa lui Palermo, de care a trecut cu 4-1. Toţi oamenii din atac trimişi pe teren de Zdenek Zeman din primul minut - Totti, Lamela şi Osvaldo au reuşit să marcheze.

SuperLiga: Oțelul - Farul, vineri, 18:00, DGS 1
La Liga: Espanyol - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1
Roma şi-a adus aminte care este gustul victoriei în Serie A, după două înfrângeri consecutive. În minutul 11 al partidei cu Palermo Totti a insistat în faţa porţii adverse şi l-a învins pe Ujkani din a doua încercare. Minutul 31 a adus desprinderea gazdelor pe Olimpico atunci când Osvaldo a profitat de o nesincronizare în apărarea sicilienilor.
După pauză (69) golgheterul echipei, Lamela a marcat al 7 lea gol pentru romani în acest sezon. Cu zece minute înainte de final (79) Mattia Destro a înscris primul gol de la transferul de la Siena, pentru 4-0, din pasa aceluiaşi Lamela.
Italianul a încasat însă un cartonaș roșu stupid, încasând două cartonașe galbene în trei minute. Slovenul Ilicic a marcat golul de onoare pentru oaspeţi printr-o execuţie de efect în minutul 84 iar Roma a învins-o pe Palermo cu 4-1.
ECHIPELE DE START

AS Roma (4-3-3): Goicoechea - Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti - Bradley, Tachtsidis, Florenzi (71 Marquinho) - Lamela (81 Lamela), Osvaldo, Totti (73 Destro). Antrenor: Zdenek Zeman
Palermo (3-5-2): Ujkani - Munoz, Von Bergen, Garcia - Morganella, Barreto, Kurtic (54 Ilicic), Arevalo, Pisano (33 Bertolo) - Brienza (70 Dybala), Miccoli. Antrenor: Gian Piero Gaseprini
Eliminare: Destro '80
Etichete: roma , mattia destro , as roma palermo 4-1 , destro , as roma zdenek zeman
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Cristina Deleanu, actriţă de teatru şi film, soţia actorului Eugen Cristea, a murit la vârsta de 84...