Leicester City v West Ham United - Premier League
Ghinion teribil! Cei doi portari ai echipei s-au accidentat la același antrenament
Screenshot 2024-08-31 121634
Scoțienii au folosit un singur cuvânt, după ce au aflat cum s-a terminat "telenovela" Ianis Hagi
denis-alibec
Denis Alibec a spus ce s-a întâmplat la pauză, după scenele rare din prima repriză: ”Știți că sunt nervos”

Video Celtic - Rangers 3-0. Echipa lui Ianis Hagi, ”spulberată” în The Old Firm

01.09.2024, 16:39

Celtic a învins-o clar, pe teren propriu, scor 3-0, pe rivala Rangers, în derby-ul ”The Old Firm” programat în etapa a 4-a din campionatul Scoției

Celtic v Rangers - William Hill Premiership - Celtic Park
Jucătorii lui Celtic bucurându-se după un gol marcat în poarta lui Rangers / Foto: Profimedia
  • Premier League: Tottenham - Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Trupa la care este legitimat Ianis Hagi (25 de ani) nu a avut nicio șansă și a încasat trei goluri de la actuala campioană a Scoției, marcate de Daizen Maeda (minutul 17), Kyogo Furuhashi (minutul 40) și Callum McGregor (minutul 75).

În această partidă, Ianis Hagi nu s-a aflat pe foaia de joc a lui Rangers, deoarece mijlocașul român a fost trimis la echipa a doua a ”Protestanților” de antrenorul de Philippe Clement (50 de ani), care a transmis că nu vrea să se bazeze în acest sezon pe ”Tricolor”.

Celtic - Rangers 3-0. Echipa lui Ianis Hagi, învinsă la scor de neprezentare de rivali

Fără Ianis Hagi în lot, Rangers a încasat primul gol în acest derby în minutul 17, când japonezul Daizen Maeda (26 de ani) a fost servit excelent în fața porții din flancul drept de Alistair Johnston (25 de ani).

Gazdele și-au dublat avantajul pe tabela de marcaj în minutul 40, când Greg Taylor (26 de ani) i-a pasat pe culoar lui Kyogo Furuhashi (29 de ani), care l-a învins pe portarul advers Jack Butland cu un șut pe jos de la mare distanță.

Celtic a marcat pentru 3-0 în minutul 75 al partidei, când Callum McGregor a șutat năprasnic de la aproximativ 25 de metri în plasa porții lui Butland. În cele din urmă, Celtic s-a impus în fața lui Rangers la scor de neprezentare, 3-0.

În urma acestui rezultat, Rangers se află pe locul al 3-lea al clasamentului din Scoția, cu 7 puncte acumulate după patru partide, în timp ce rivala Celtic ocupă prima poziție a ierarhiei, cu 12 puncte obținute după patru etape.

• două milioane de euro este cota de piață a lui Ianis Hagi, potrivit Transfermarkt
  • până în iunie 2026 mai are mijlocașul român contract cu Rangers

VIDEO Rezumat Celtic - Rangers, scor 3-0

Etichete: rangers , scotia , celtic , ianis hagi , old firm

Hairstylistul vedetelor a făcut scandal în trafic, iar șoferița agresată a depus plângere la poliție. Cum se apără Bassam Dabbas

Un hairstylist faimos din România a fost în centrul unui scandal monstru în trafic. Bassam Dabbas a...

Screenshot 2024-09-13 at 22.25.30
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Rapid a dat lovitura verii în România

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an a fost una electrizantă.

Deasupra lui Messi! Zidane a numit cel mai bun jucător din istorie: "Nimeni nu m-a impresionat ca el!"
zidane
Fără milă! Antrenorul lui Rangers a făcut anunțul despre Ianis Hagi
Screenshot 2024-09-10 110816
"În trening la nuntă, în costum la prelungirea contractului!" Prezentă la ambele evenimente, soția a reacționat
lunin
OUT de la Rangers! ”Decizia are efect imediat”
ianis-hagi-digisport

Debut de coșmar: autogol în minutul 6, cartonaș roșu și înfrângere la scor ”de maidan”
chris-smalling
”Ce-mi spuneți mie?” Gică Hagi, iritat după remiza cu Petrolul. A avut doi ”clienți” și un remarcat
gica-hagi
Barcelona a primit o ofertă de 250.000.000 de euro pentru starul său! Catalanii au dat răspunsul pe loc
profimedia-0901254977
Antrenorul lui Rangers, ”tras de urechi” pe seama lui Ianis Hagi: ”A fost tratat oribil. Nu sunt naivi”
ianis-hagi
Reacția tranșantă a scoțienilor, după ce Ianis Hagi a rămas la Rangers B: ”Echipa plânge”
Romania v Netherlands: Round of 16 - UEFA EURO 2024
Iubita lui Jason Statham face sport în lenjerie. Blonda și-a arătat silueta fabuloasă pe terasa casei ei din Malibu
În mai puțin de 24 de ore, Gigi Becali și-a recuperat investiția în doi jucători cumpărați de FCSB
Unul dintre jucătorii de la FCSB renunță la colaborarea cu firma de impresariat a fraţilor Becali
Bruce Willis nu a fost prima alegere pentru seria "Greu de ucis". Care sunt cei trei actori care au refuzat rolul lui John McClane
Katy Perry, criticată dur după show-ul făcut la MTV VMA: „Este disperată. Cariera ei s-a încheiat!”
Dezvăluiri impresionante: „Cristi Chivu murea dacă Verona nu avea spital de o asemenea anvergură”
Sergiu Nicolaescu și Julieta Szonyi au jucat cu un cerșetor într-un film faimos. Cum a fost posibil?
Descoperirea surprinzătoare făcută de un bărbat pe Google Maps
Final incredibil în România - China, la Cupa Davis! Răsturnare de scor în meciul decisiv
Replica scurtă a lui Gică Hagi în momentul în care a fost întrebat despre situația lui Ianis Hagi
ianis

Două vârste la care corpul uman se schimbă radical și în cazul bărbaților, și al femeilor. Îmbătrânirea nu e un proces lent și constant
Momentul când un tigru atacă un porc mistreț în India, surprins de un fotograf. Imaginile sunt greu de urmărit