Tottenham Hotspur Training, Hotspur Way Training Centre, Enfield, UK - 30 Aug 2024
”Cine i-a fost antrenor?”. Reproș pentru Radu Drăgușin, după meciul României cu Kosovo
dragusin sticla
”Scandal”. Sârbii nu s-au ferit de cuvinte, după ce kosovarii au aruncat cu sticla în Drăgușin! Cer intervenția UEFA
Screenshot 2024-09-09 085945
La câți bani a renunțat Denis Haruț pentru a pleca de la FCSB
Fotbal Club

Englezii s-au convins de Radu Drăgușin, după ce l-au văzut titular cu Bayern Munchen. Nota primită

03.08.2024, 16:54

Radu Drăgușin (22 de ani) a început titular meciul amical dintre Tottenham și Bayern Munchen, încheiat cu victoria bavarezilor, scor 2-1.

dragusin-1
Radu Drăgușin în tricoul lui Tottenham / Foto: Instagram @spursofficial
  • Liga Națiunilor: Franța - Belgia, luni, 21:45, DGS 1

• Liga Națiunilor: Israel - Italia, luni, 21:45, DGS 2

Fundașul român a petrecut doar 45 de minute pe teren. La pauza meciului, Ange Postecoglou a decis să îl înlocuiască pe Drăgușin cu mijlocașul Yves Bissouma.

Radu Drăgușin a primit cea mai mare notă acordată pentru prima repriză din amicalul cu Bayern Munchen

În ciuda faptului că a jucat doar o repriză în acest meci, evoluția lui Radu Drăgușin a fost apreciată de presa din Anglia. Fundașul român a primit nota 7, cea mai mare acordată pentru prima parte a amicalului cu Bayern.

Aceeași notă a primit-o și mijlocașul senegalez Pape Matar Sarr. La polul opus s-a aflat atacantul Brennan Johnson, care a primit nota 4. Ambii jucători menționați au fost înlocuiți și ei pe parcursul jocului, în minutul 64, respectiv 75.

”În primul său meci ca titular din pre-sezon a arătat cum este să ai fundaș central autentic în apărare deoarece a avut evoluții constante.

A sosit în cantonament abia săptămâna trecută și poate și din acest motiv arată mai odihnit”, a relatat football.london.

Tottenham a pierdut primul meci amical din această vară

Ange Postecoglou a făcut trei schimbări la pauza meciului cu Bayern, când echipa sa era condusă cu scorul de 0-1, grație reușitei lui Gabriel Vidovic din minutul patru.

Leon Goretzka a reușit să dubleze avantajul bavarezilor, în minutul 56. În cele din urmă, Tottenham a redus din diferență prin Pedro Porro din pasa lui Bissouma, cel care l-a înlocuit pe Drăgușin, în minutul 66.

Este important de precizat că până la meciul cu Bayern, Tottenhma obținut patru victorii din patru posibile în amicalele disputate, unde le-au întâlnit pe Hearts (5-1), QPR (2-0), Kobe (3-2) și K-League Stars (4-3).

Tottenham va mai juca un meci amical cu Bayern Munchen pe 10 august.

Etichete: tottenham , bayern munchen , radu dragusin

Cum ar putea ajunge România în urna a doua pentru preliminariile Cupei Mondiale. Posibili adversari

Miza este uriașă. România a început perfect campania de Liga Națiunilor, cu o victorie 3-0 în...

tiriac
”Vreau 100.000.000 de euro pentru că mi-au distrus viața”. Ion Țiriac, dezamăgit că n-a fost ascultat

Fără dubii! Presa britanică a spus cu ce scor se va termina România - Lituania
FOTBAL: KOSOVO - ROMÂNIA, LIGA NATIUNILOR (06.09.2024)
Mircea Lucescu, moment inedit cu Răzvan Marin, la conferință: "Vorbește tu în locul meu! Hai, spune-le ceva"
mircea
Un actor celebru a venit în România pentru o antrenoare de fitness. Ce a urmat
Screenshot 2024-09-08 at 17.16.30
Mirel Rădoi a luat decizia, după oferta primită din SuperLigă

Oficial Fotbalistul care a marcat cel mai frumos gol din lume în 2019 tocmai a semnat în SuperLigă
Screenshot 2024-09-09 132540
Lituanienii l-au descris scurt pe Mircea Lucescu, după ce au aflat ce a spus selecționerul României la conferință
mircea
Giovanni Becali a dezvăluit că Alex Cicâldău nu mai semnează cu Petrolul! Are două variante, una din SuperLigă
giovanni
Claudia Schiffer, la 54 de ani. Modelul care în anii ’90 cucerea lumea cu frumusețea sa a sărbătorit în costum de baie
Ce lovitură! Șumudică transferă la Rapid vedeta lui CFR Cluj. Toate cifrele tranzacției
Alexandru Cicâldău revine la Universitatea Craiova! Mihai Rotaru s-a înţeles cu Galatasaray: detaliile afacerii
Jennifer Lopez, prima apariție publică de la divorț. Actrița, fabuloasă la premiera noului său film, într-o rochie a „răzbunării”
Antonia, dans la bară doar în lenjerie: "S-a închis la non-stop". Lecție de senzualitate în clipul piesei "Ploi de tequila"
Lucescu tratează „boala noastră cronică“: greșeala românească pe care o tot repetăm, fără să învățăm nimic
Cine era domnitorul ce a fost ultimul din dinastia Mușatinilor pe tronul Moldovei? Cine i-a urmat?
A murit Sonia Iovan, prima gimnastă din România care a obținut o medalie olimpică
Doi jucători, OUT din lotul României pentru meciul cu Lituania. La cine a renunțat Iordănescu