Starul de 121.000.000€ a rămas fără permis de conducere 6 luni
Logo Chelsea / Foto: Profimedia
Chelsea ”sparge banca” și oferă 100.000.000€ pentru un star din Serie A
Coventry City v Tottenham Hotspur, EFL Carabao Cup, Third Round, Football, Coventry Building Society Arena, Coventry, UK, 18 Sep 2024
Radu Drăgușin, 97 de minute jucate la Tottenham într-un meci absolut dramatic! Nota primită la final

Video Chelsea - West Ham 2-1. Spectacol și dramatism total pe final. Adversara FCSB-ului a avut un gol anulat în prelungiri

03.09.2022, 19:00

Chelsea - West Ham s-a terminat 2-1, după un meci spectaculos, cu momente dramatice pe final. Adversara FCSB-ului, din Conference League, a avut un gol anulat în ultimul minut.

Chelsea FC v West Ham United - Premier League
Kai Havertz a marcat pentru Chelsea în minutul 88 al meciului cu West Ham / Foto: Getty Images
  • Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1

• Champions League: Atalanta - Arsenal, joi 22:00, DGS 2

Chelsea a avut prima ocazie a meciului, prin Pulisic, însă West Ham a dat replica prin Bowen, numai că și portarul lui Chelsea a arătat că e în formă.

West Ham a deschis scorul pe Stamford Bridge în minutul 62, prin Antonio, însă echipa antrenată de Thomas Tuchel a egalat peste 14 minute, prin Chillwell.

Chelsea - West Ham 2-1. "Ciocănarii" vor întâlni FCSB în meciul următor

Finalul a fost unul cu adevărat incendiar, cu accente dramatice. În minuyul 87, Cornet a lovit bara, chiar dacă era liber, cu toată poarta în față.

Peste un minut, Chelsea a marcat, prin Havertz, iar peste încă un minut, West Ham a avut un gol anulat. Cornet s-a bucurat degeaba, pentru că golul său nu a fost validat, după consultarea VAR-ului, pentru că portarul a fost faultat de Bowen în acea fază.

Astfel, Chelsea - West Ham s-a terminat 2-1, iar "ciocănarii" au făcut o ultimă repetiție înaintea meciului cu FCSB, din grupele Conference League.

VIDEO cu rezumatul meciului Chelsea - West Ham 2-1:

LIVE VIDEO Chelsea - West Ham 2-1

Min. 90+6: Final de meci. Chelsea - West Ham se termină 2-1.

Min. 90: Gol anulat West Ham. James pasează greșit înapoi, portarul nu ajunge la minge și Cornet înscrie, dar golul e anulat, pentru că Bowen îl faultase pe portar înainte.

Min. 88: Gol Chelsea. După o centrare în fața porții, Havertz își aduce echipa în avantaj.

Min. 87: Bară West Ham. Benrahma centrează iar Cornet trimite în bară, cu toată poarta în față.

Min. 76: Gol Chelsea. Chillwell primește o pasă în careu, preia ciudat, dar eficient și reușește să înscrie printre picioarele portarului.

Min. 62: Gol West Ham. La faza care a urmat, după un nou corner, Antonio înscrie, după o învălmășeală în careu.

Min. 62: Ocazie West Ham. După o centrare din corner, portarul respinge până la Bowen, care prinde un voleu superb, dar Mendy respinge spectaculos.

Min. 46: Începe repriza a doua.

Min. 45+3: La pauză, Chelsea - West Ham 0-0.

Min. 27: Ocazie Chelsea. James centrează în fața porții, portarul respinge, mingea ajunge la Pulisic, dar șutul său e deviat în corner.

Min. 1: Începe meciul.

Echipele de start:

Chelsea: Mendy - Koulibaly, Silva, Fofana - Cucurella, Kovacic, Loftus-Cheek, Gallagher, James - Sterling, Pulisic

West Ham: Fabianski - Emerson, Kehrer, Zouma, Coufal - Soucek, Rice - Fornals, Lucas Paqueta, Bowen - Antonio

Ambele formații au avut un start modest de sezon în Premier League. Chelsea, cu 7 puncte, ocupă locul 10 după cinci jocuri, în timp ce West Ham a adunat doar 4 puncte și se află pe poziția a 14-a.

Chelsea - West Ham | LIVE VIDEO, ora 17:00, Digi Sport 1. Confruntări directe și statistici

În ultimele 10 întâlniri directe, Chelsea s-a impus de patru ori, West Ham, la fel, iar două partide s-au încheiat la egalitate. În schimb, pe Stamford Bridge, ”ciocănarii” au câștigat o singură dată în ultimele 16 deplasări.

• Sterling este golgheterul lui Chelsea, cu trei reușite, în timp ce Soucek și Fornals sunt singurii marcatori ai lui West Ham în acest sezon, ambii trecându-și numele pe lista marcatorilor câte o dată.

Kante, dar și noile achiziții Aubameyang și Zakaria nu vor putea fi folosiți de Thomas Tuchel. De partea cealaltă, David Moyes nu se va putea baza pe Nayef Aguerd și Ben Johnson, iar Gianluca Scamacca este incert.

Săptămâna viitoare, Chelsea va debuta în grupele UEFA Champions League la Zagreb, contra lui Dinamo, iar West Ham va primi vizita FCSB-ului în grupele Conference League.

Chelsea - West Ham | LIVE VIDEO, ora 17:00, Digi Sport 1. Echipe probabile

• Chelsea: Mendy - James, Fofana, Koulibaly, Cucurella - Gallagher, Jorginho, Mount - Ziyech, Sterling, Havertz
  • West Ham: Fabianski - Coufal, Kehrer, Zouma, Emerson - Rice, Soucek - Bowen, Paqueta, Fornals - Antonio

Etichete: chelsea , west ham , chelsea west ham , etapa 6 premier league

Explozia pagerelor din Liban | Cum a fost planificat atacul împotriva Hezbollah. „A fost un moment de acum ori niciodată”

Israelul a decis marți să arunce în aer pagerele purtate de membrii Hezbollah în Liban și Siria, de...

ioana ducu plaja
A câştigat Roland Garros, visa să ajungă ca Halep, dar acum e medic chirurg la Floreasca

Primul fotbalist din lume care nu mai suportă și a spart tăcerea. ”Dacă va continua, vom intra în grevă”
Manchester City Training and Press Conference - City Football Academy - Tuesday 17th September
"Ridicol". Cât primește Ianis Hagi pe lună de la Rangers, deși nu mai joacă nici la echipa a doua
ianis-hagi-digisport
După 29 de ani, a căzut recordul la Real Madrid! S-a scris istorie în UEFA Champions League
Real Madrid CF v Real Valladolid CF - LaLiga EA Sports
O celebritate a venit în România și a trăit ceva despre care doar auzise: ”O nebunie! M-am așezat și m-am întrebat ‘Ce-a fost asta?’”
Screenshot 2024-09-17 at 19.05.56

L-a văzut cum a apărat în Champions League și s-a convins: "E Messi al portarilor!"
Chelsea v Juventus, UEFA Champions League Group H, Football, Stamford Bridge, London, UK - 23 Nov 2021
Gigi Becali nu l-a vrut la FCSB, iar peste o lună a debutat cu gol și assist în Champions League
Sparta, Malmo, fotbal
Scandal în SuperLigă: și-a reziliat contractul și a plecat de la echipă! Antrenorul, acuzat de rasism
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
I-a umplut de bani! Gigi Becali, prime uriașe pentru Elias Charalambous și Mihai Pintilii
Mircea Lucescu a primit vestea pe care o aștepta cu sufletul la gură! Care este starea lui Valentin Mihăilă
„Nu în viața asta!”. Kate Winslet a refuzat să-și acopere „colăceii”, după ce i s-a sugerat acest lucru pe platourile de la „Lee”
Bianca Censori a ieșit pe stradă fără pantaloni. Soția lui Kanye West a luat masa la un local de fițe, dar a apărut în lenjerie
Ilie Năstase s-a ales cu praful de pe tobă în urma recalculării pensiei. Suma derizorie pe care o primește
Recunoașteți personajul? A luat cu Real Madrid 5 Cupe ale Campionilor. A fumat pe banca de rezerve
Cum afli cu 25 de secunde înainte să se producă un cutremur în România. Aplicația de care ai nevoie ca să te adăpostești
A devenit Campion Mondial alături de Lionel Messi, iar acum va fi evaluat psihologic, într-un dosar de viol
Oficial A semnat cu Chelsea până în 2033: ”Sunt foarte fericit!”