Video S-au bucurat de-au zburat ochelarii :) Faza zilei oferită în meciul Petrolul - Chindia
12.09.2018, 20:29VIDEO Petrolul - Chindia | Partida de miercuri seară, de pe ”Ilie Oană”, restanță din etapa a 5-a a Ligii 2, a oferit faza zilei. În minutul 27, Florin Constantin Plămadă (26 de ani) a reușit să deschidă scorul și să declanșeze fiesta pe cochetul stadion din Ploiești. Fotbalistul gazdelor a fost extrem de încântat de golul marcat, încât a reușit să-i zboare și ochelarii de pe nas antrenorului său, Leo Grozavu.

La Liga: Barcelona - Osasuna, joi, 22:00, DGS 1
Liga 2: Metaloglobus - CSM Resița, joi, 17:30, DGS 1
Imediat după ce mingea a intrat în plasă, fundașul central a pornit într-o cursă solitară spre banca de rezerve a echipei sale. Plămadă a slalomat printre colegii săi, care doreau să-l felicite pentru reușită, după care ajuns în dreptul spațiului tehnic a dorit să bată cuba cu Leo Grozavu (51 de ani). Numai că mișcarea a eșuat iar ochelarii antrenorului au avut de suferit, pentru că au zburat de pe nas și au căzut pe jos.
Momentul l-a luat total prin surprindere pe antrenor, care, puțin buimac, nu știa unde ”s-au dus” ochelarii, dar a continuat să-și felicite jucătorul și să-l țină în brațe.
Etichete: liga 2 , petrolul , leo grozavu , chindia , florin plamada , ochelari grozavu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Numărul tot mai mare de cetățeni români care intră în SUA ar putea fi o consecință a relaxării...