Marius Șumudică: ”Mi-aș fi dorit să vină la Rapid. E un jucător exponențial”
sum5
Reacția tranșantă a lui Marius Șumudică despre ”oferta de 1.300.000€ ” pentru Claudiu Petrila
denis-alibec
Denis Alibec a spus ce s-a întâmplat la pauză, după scenele rare din prima repriză: ”Știți că sunt nervos”
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
1 - 1
Rapid Rapid
Sb 31.08.2024 21:30

Universitatea Craiova - Rapid 1-1. Remiză în Bănie și echipa lui Șumudică rămâne pe loc de play-out

31.08.2024, 23:26

• Premier League: Tottenham - Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Universitatea Craiova și Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1, partida din etapa a opta a SuperLigii României.

• Partida a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, dar și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro.

Universitatea Craiova - Rapid 1-1

Rapid a început mult mai bine partida, iar Christopher Braun a reușit să marcheze, după un contraatac perfect realizat.

Oltenii nu s-au lăsat, iar în minutul 33 au obținut o lovitură de la 11 metri. Alex Mitriță nu l-a iertat pe Benjamin Siegrist, iar la cabine s-a intrat cu scorul de 1-1.

Cea de-a doua repriză nu a fost lipsită de ocazii, însă niciuna dintre echipe nu a mai reușit să marcheze.

Scor final 1-1, iar Universitatea Craiova ajunge pe locul 3 în SuperLiga, în timp ce Rapid este în afara play-off-ului, pe locul 8.

Screenshot 2024-08-31 233037
Clasament SuperLiga / Foto: Flashscore

VIDEO cu rezumatul partidei:

După un început de sezon bun, cu patru victorii și două egaluri, Universitatea Craiova a suferit primul eșec din acest sezon în SuperLigă etapa trecută, pe terenul lui Dinamo, 1-2, chiar dacă a avut dublă superioritate numerică.

Rapid, în schimb, e la polus opus. Nu a câștigat niciunul dintre primele șase meciuri, dar prima victorie a venit etapa trecută, după ce Marius Șumudică l-a înlocuit pe Neil Lennon. Giuleștenii s-au impus la Iași, cu Poli, 2-1.

Confruntarea din Bănie va consemna un duel în premieră, la nivel băncilor tehnice. Până acum, Costel Gâlcă și Marius Șumudică nu au mai avut niciun meci direct.

Rapid Rapid
  • 90+8 final
  • 90 oc
    Ocazie Universitatea Craiova

Andrei Ivan primește mingea în careul Rapidului, dar balonul este respins de Pașcanu!

• 88 s
    Schimbare Universitatea Craiova

Carlos Mora este înlocuit de David Barbu!

• 88 s

Vladimir Screciu intră în locul lui Mihai Căpățînă!

• 80 s
    Schimbare Rapid

Andrei Borza intră în locul lui Christopher Braun!

• 76 oc

Alex Mitriță rămâne unu la unu cu Siegrist, dar șutează pe lângă poartă!

• 74 s

Florent Hasani este înlocuit de Jayson Papeau!

• 68 s

Claudiu Micovschi intră în locul lui Rareș Pop!

• 68 s

Cristi Săpunaru este înlocuit de Cristian Ignat!

• 68 oc

Carlos Mora centrează în careu, dar lovitura de cap a lui Andrei Ivan trece peste poartă!

• 66 oc

Carlos Mora șutează de la marginea careului, dar balonul trece pe lângă poartă!

• 65 s

Ștefan Baiaram este înlocuit de Ștefan Bană!

• 65 s

Andrei Ivan intră în locul lui Elvir Koljic!