logo sepsi
Exclusiv Anunțul făcut la miezul nopții de conducerea lui Sepsi, după 0-2 cu Oțelul, în SuperLiga
April 21, 2024, Bucurestii, Romania, Superliga Season 2023-2024, Play Off, Stage 5, FCSB-FC Rapid 1923, National Arena S
Exclusiv Cristi Săpunaru a dezvăluit ce regret are cu Rapid: ”E o rană pe care e greu s-o mai ștergi”
Screenshot 2024-09-11 at 17.02.37
Exclusiv A semnat și s-a schimbat liderul salariilor din SuperLigă: 75.000 de euro pe lună! Primii trei sunt de la același club
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
3 - 0
Sepsi Sepsi
Lu 19.08.2024 19:00

”U” Cluj - Sepsi 3-0. ”Șepcile Roșii” au făcut spectacol la revenirea pe propriul stadion

19.08.2024, 20:55

• Handbal: Dinamo - Fredericia, joi, 19:45, DGS 2

• Liga 2: FCU Craiova - Unirea Ungheni, joi, 20:00, DGS 1

Partida ”U” Cluj - Sepsi, din runda cu numărul 6 a SuperLigii, s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-0.

În urma rezultatului din etapa a 6-a a SuperLigii, ”U” Cluj a acumulat 12 puncte în clasamentul SuperLigii.

”U” Cluj, victorie fără emoții cu Sepsi, scor 3-0, în etapa a 6-a a SuperLigii

Meciul de pe Cluj Arena a fost dominat de la un capăt la celălalt de către gazde. Astfel, în minutul 9, Thiam a semnat prima ocazie a meciului. Atacantul a deschis scorul, în cele din urmă, în minutul 38, în timp ce repriza s-a încheiat cu o ratare a lui Blănuță.

În minutul 58, Blănuță a punctat pentru 2-0 cu o lovitură de cap. Același atacant a reușit dubla în minutul 70.

După ce Rață a nimerit transversala în minutul 74, Coman de la Sepsi a lovit bara laterală, în minutul 89, cu o lovitură de cap.

Meciul s-a încheiat cu victoria fără emoții a celor de la ”U” Cluj, care au acumulat 12 puncte în clasament și a urcat pe poziția a 2-a, la două lungimi de liderul Universitatea Craiova.

VIDEO Rezumat ”U” Cluj - Sepsi 3-0

Știrea inițială

U Cluj - Sepsi | LIVE VIDEO, 19:00, DGS 1. ”Șepcile Roșii” caută să-și păstreze invincibilitatea în acest sezon

Formația pregătită de Ioan Ovidiu Sabău se numără printre cele 3 echipe din SuperLigă care nu au cunoscut gustul înfrângerii în acest sezon, alături de Universitatea Craiova și Oțelul Galați. U Cluj a remizat cu FCSB, UTA Arad și Petrolul și le-a învins pe CFR Cluj și Hermannstadt.

De partea cealaltă, nici Sepsi nu a început rău stagiunea 2024/2025. Covăsnenii au obținut două victorii și două remize în primele patru etape, iar în runda precedentă au suferit primul eșec: 1-2 pe teren propriu în fața liderului Universitatea Craiova.

• 4 e locul ocupat de clujenii în ierarhia SuperLigii, iar Sepsi e pe 6.

Cele două echipe s-au întâlnit de patru ori la nivelul primei ligi: două succese Sepsi, unul în dreptul lui U Cluj, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

Nistor este cel mai bun marcator al ”Șepcilor Roșii”, cu 3 reușite, în timp ce Debeljuh este golgheterul lui Sepsi, cu două goluri.

Ocazie Universitatea Cluj

Ovidiu Popescu șutează din lovitură liberă, dar Moldovan respinge în lateral.

• 90
    Info

Se acordă 4 minute de prelungire.

• 89 oc
    Ocazie Sepsi

Coman reia mingea cu o lovitură de cap, dar mingea lovește bara laterală a porții lui Gertmonas.

• 85 s
    Schimbare Universitatea Cluj

Iese Nistor și intră Bettaieb.

• 85 oc

Varga șutează din lovitură liberă, din marginea careului mare, dar mingea se duce pe lângă poartă.

• 83 s

Iese Blănuță și intră Moraru.

• 83 cg
    Cartonaş galben Sepsi

Florin Ștefan este avertizat.

• 81 oc

Chipciu șutează puternic din marginea careului mic, dar Moldovan respinge.