duckadam
Exclusiv Duckadam nu s-a putut abține și a făcut gluma serii! Imediat după, a criticat vehement o echipă din SuperLigă
mircea rednic
Mircea Rednic, iureș la flash-interviu! ”Poate erau la ceai, la țigară” / ”Trebuia să schimb 5-6 jucători la pauză”
FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2023)
Video Petrolul - CFR Cluj 0-0. Remiză albă pe ”Ilie Oană”, la capătul unui meci de luptă
LIVE Superliga: Petrolul-CFR Cluj
Etapa 13
Sepsi Sepsi
1 - 0
UTA UTA
Sb 19.10.2024 18:15

Sepsi - UTA 1-0. Covăsnenii s-au apropiat la doar un punct de locurile de play-off

19.10.2024, 20:08

• SuperLiga: Univ. Craiova - Botoșani, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Sepsi a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 1-0, în cadrul etapei a 13-a din SuperLiga României.

Duelul dintre cele două echipe a putut fi urmărit în direct pe Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Sepsi - UTA 1-0. Gazdele au obținut a doua victorie consecutivă în SuperLigă, sub comanda lui Valentin Suciu

Gazdele au debutat în forță, când Lullaku l-a întins serios pe Popa în minutul 4, în urma unui șut expediat din afara careului.

UTA a replicat prin Joao Pedro, 20 de minute mai târziu, însă șutul trimis de mijlocaș nu a reușit să îl surprindă pe goalkeeper-ul gazdelor.

În finalul primei reprize, Cosmin Matei a deschis scorul din interiorul careului, pentru Sepsi, în urma unei faze executate de un coechipier de la marginea terenului.

În partea a doua a jocului, ambele echipe au încercat să domine jocul și au fost în căutarea unui nou gol pe tabela de marcaj, însă duelul s-a terminat cu victoria covăsnenilor, scor 1-0.

În urma acestui rezultat, Sepsi a acumulat 17 puncte și se află la doar un punct de locurile de play-off. De partea cealaltă, UTA Arad se situează pe locul 9 în SuperLigă, cu 15 puncte strânse în 13 runde.

• 90+4 final

Arbitrul a fluierat finalul meciului. Sepsi - UTA Arad 1-0.

• 88 s
    Schimbare Sepsi

Siger a intrat în locul lui Coman.

• 88 s
    Schimbare Sepsi Neskovic l-a înlocuit pe Matei.
  • 83 oc
    Ocazie Sepsi

Oroian a trimis în forță, pe jos, din afara careului, dar Popa a respins în lateral.

• 78 s
    Schimbare UTA

Zsori i-a luat locul lui Costache.

• 78 s
    Schimbare Sepsi Hajdin a intrat în locul lui Ștefan.