Noul impresar al lui Andrei Ivan a intervenit: "Trece printr-o perioadă grea"
articol scris de Digi Sport27.10.2023, 12:41
Andrei Ivan (26 de ani) are evoluții modeste la Universitatea Craiova în acest sezon, chiar dacă așteptările celor din jur sunt unele foarte mari.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTAl/MkYyNyUyRjE4MjY4OTRfMTgyNjg5NF9V/TklWRVJTSVRBVEVBLUNSQUlPVkEtRkFS/VUwtQ09OU1RBTlRBLVBMQVktT0ZGLVNV/UEVSTElHQS1TVVBFUkJFVC0xM18wNV8y/MDIzLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD1mYmMyY2U4OTU0MGEwZDgwMzQxMWNjZmExNjEwN2RiMg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - CFR Cluj, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1
Ivan nu a mai marcat de două luni și jumătate, iar acest lucru l-a afectat pe atacantul oltenilor, spune chiar impresarul său.
Continuă "criza" lui Andrei Ivan
Recent, Andrei Ivan a decis să-și schimbe impresarul, astfel că în momentul de față este reprezentat de firma Forward Sports Agency. Mihai Stan, cel care deține această agenție, a vorbit deschis despre situația fotbalistului de la Universitatea Craiova și a avut un apel către fanii oltenilor, dar și către opinia publică.
"Andrei trece printr-o perioadă grea în momentul de față, dar eu zic că își va reveni, suntem convinși. Acum, aș ruga fanii sau pe cei din presă care tot scriu despre el să se ducă la antrenamentele celor de la Craiova și vor vedea un alt Ivan față de cel care a fost în sezonul trecut, când chiar juca și marca goluri.
Andrei va trece peste perioada asta, sunt convins că va fi chemat și la echipa națională de Edi Iordănescu”, a spus agentul, conform ProSport.
"Am vorbit cu el". Andrei Ivan l-a sunat pe Sorin Cârțu, după ce a fost scos la pauză în meciul cu Botoșani
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Mai mult, în meciul cu FC Botoșani, câștigat de Universitatea Craiova cu scorul de 1-5, Ivan a fost scos la pauza meciului și a primit un tratament ostil din partea propriilor fani.
"Trece printr-o pasă grea. Am mai vorbit cu el aseară, mi-a dat telefon. Mie îmi pare rău de tot de ce se întamplă. E un copil bun, dar poate nu e un tip așa de tare. Să treacă peste nemulțumirile spectatorilor și să marcheze, să dea pase. Nu trebuie să cadă în plasa asta, să aleagă o cale din asta.
Am avut discuții cu el și i-am zis că are o situație bună, contract până în 2026, familie, copil. Îi trebuie doar liniște în teren și la antrenamente. Să profite de calitățile lui. Sunt puțini în România cu calitățile pe care le are el, cu viteza lui.
Caută prea mult să dea cu dreptul. Eu nu l-aș fi schimbat la pauză. Dacă voiai să-l ajuți, nu-l schimbai. Îl mai lăsai 15 minute în repriza a doua. Dacă mai stătea un an sau doi cu mine, avea altă educație. S-a greșit cu el la început. Dacă îl crești cu răsfăț, de-aia se întamplă ce se întamplă", a spus Sorin Cârțu, la Fotbal Club.
Etichete: universitatea craiova , superliga , andrei ivan
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de...