Napoli nu este de acord cu rezilierea contractului, dar șefii de la Iași sunt hotărâți: marți vine Isăilă
02.10.2016, 20:13UPDATE Duminică, 2 octombrie, ora 20:00: Soarta antrenorului Nicolo Napoli la CSM Poli Iași pare pecetluită și gruparea moldavă va avea o nouă conducere tehnică, odată cu începutul acestei săptămâni.
![napoli prunea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTYl/MkYxMCUyRjAyJTJGNjg4MDQxXzY4ODA0/MV9uYXBvbGlfcHJ1bmVhLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD1mNTBkNjM5N2IxODdiMWNhZmY2NThkZWIzNjJhZDBlZA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - CFR Cluj, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1
Luni dimineață, conducerea clubului va încerca să încheie pe cale amiabilă socotelile cu antrenorul italian, care are restanțe de 3 luni la salariu. Șefii vor să îi achite banii din urmă și să îl convingă, astfel, să accepte despărțirea, chiar dacă Napoli (54 de ani) solicită toți banii până la finalul contractului.
Indiferent de rezultatul discuțiilor, conducerea lui CSM Poli Iași îl va demite pe tehnician, convinsă că actele sunt de partea sa și că nu ar putea pierde un eventual litigiu cu Nicolo Napoli.
Antrenamentul de luni după-amiază va fi condus de actualii secunzi ai lui Napoli, iar de marți urmează să ajungă Daniel Isăilă, care va veni la Iași alături de secunzii Nicolae Constantin și Cezar Zamfir.
UPDATE Duminică, 2 octombrie, ora 09:34. Prima rundă de negocieri, purtată azi-noapte, dintre Florin Prunea și Nicolo Napoli nu a dus la niciun rezultat. Italianul nu este de acord cu rezilierea contractului în termenii propuși de către președinte, care i-a oferit doar cele trei salarii restante. Tehnicianul dorește însă toți banii pe care i-ar fi luat până la finalul sezonului.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În aceste condiții, Daniel Isăilă, care ar fi tentat să preia banca tehnică a moldovenilor, rămâne blocat. Totul depinde numai de Napoli. Dacă nu va fi convins să semneze rezilierea, atunci tot el va fi antrenorul celor de la CSM Poli Iași.
La fel s-a întâmplat și la Timișoara, acolo unde Ionuț Popa nu a fost de acord să plece în termenii propuși de către cei din conducere.
VIDEO CSM Poli Iași - ACS Poli Timișoara 0-1. Eșecul suferit vineri seară, în Copou, i-a fost fatal lui Nicolo Napoli. Tehnicianul italian, în vârstă de 54 de ani, nu mai este pe placul conducerii, care i-a comunicat că vrea să rezilieze contractul, nemulțumită de criza pe care o traversează echipa în actualul sezon.
Concret, oficialii clubului nu numai că au decis să pună capăt colaborării cu Napoli, dar au și găsit deja un înlocuitor, în persoana lui Daniel Isăilă (44 de ani), fostul secund al echipei naționale.
Negocierile dintre Isăilă și Florin Prunea, președintele clubului, se vor purta în noaptea aceasta, mai ales că oficialul moldovenilor speră ca Napoli să nu se cramponeze și să fie de acord până la urmă cu încheierea amiabilă a actualului angajament.
Prunea i-a propus deja lui Napoli să-i achite acestuia salariile restante, în număr de trei, după care să se semneze actele. Italianul nu este de acord cu o astfel de propunere. Dimpotrivă, el cere să i se plătească integral contractul până la finalul sezonului.
În aceste condiții, nu este exclus ca situația de la Iași să fie similară cu cea de la Timișoara, acolo unde Ionuț Popa nu a putut fi demis pentru că nu a fost de acord cu rezilierea propusă de către conducerea clubului din Banat.
Daniel Isăilă a fost, ultima dată, antrenor secund al lui Anghel Iordănescu la echipa națională, dar a plecat în momentul în care prima reprezentativă i-a fost încredințată lui Christoph Daum.
Etichete: csm poli iasi , daniel islaila csm poli iasi , nicolo napoli csms poli iasi , napoli demis iasi prunea , prunea isaila iasi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de...