kopiccc
Cum a explicat Kopic prima eliminare din România! Croatul va rata derby-ul cu FCSB din Cupa României
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (24.08.2024)
Foto Cum au fost așteptați ”câinii” la Sibiu, înainte de Hermannstadt - Dinamo
Real Madrid CF v FC Barcelona - La Liga EA Sports, Spain - 26 Oct 2024
Live Video&Score Real Madrid - Barcelona 0-2, ACUM, în direct la DGS 1. Gool Lewandowski! El Clasico ”de foc” pe Santiago Bernabeu!
Hermannstadt Hermannstadt
0 - 2
Dinamo Dinamo
Sb 26.10.2024 19:00

Hermannstadt - Dinamo 0-2. ”Câinii” au câștigat la Sibiu după trei ani! Kopic a fost eliminat în prima repriză

26.10.2024, 20:54

• Premier League: Arsenal - Liverpool, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, duminică, 21:00, DGS 1

Hermannstadt a fost învinsă de Dinamo, scor 0-2, într-un meci din etapa cu numărul 14 din SuperLiga României.

”Câinii” nu mai câștigaseră la Sibiu din ianuarie 2021, atunci când se impuneau tot cu 2-0.

Confruntarea dintre cele două a putut fi văzută pe Digi Sport 1, site-ul digisport.ro în format live video, dar și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Hermannstadt - Dinamo 0-2. Selmani și Politic au marcat pentru ”Câini”

Dinamo a reușit să deschidă scorul în minutul 33 prin Selmani, care a transformat fără emoții o lovitură de pedeapsă dictată cu ajutorul arbitrilor din cabina VAR. Cîrjan a fost faultat de către Selimovic, după o incursiune de excepție.

”Câinii” au rămas fără antrenor în prima repriză, după ce Zeljko Kopic a văzut două cartonașe galbene și a fost eliminat.

Cu Florentin Petre pe margine, Dinamo s-a apărat excepțional, iar în minutul 88 au mai punctat prin Boateng.

În urma acestui rezultat, formația din șoseaua Ștefan cel Mare a adunat 21 puncte și a urcat pe locul 4, în timp ce Hermannstadt a rămas pe 14, cu 13 puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului Hermannstadt - Dinamo 0-2:

Hermannstadt trece printr-o formă foarte slabă, înainte de duelul cu Dinamo din campionat.

Sibienii au cedat în ultimele 3 etape din SuperLigă, perioadă în care au pierdut cu Petrolul, Sepsi și Gloria Buzău. Aflați pe poziția a 13-a, după 13 runde, elevii lui Marius Măldărășanu speră să își revină la meciul împotriva ”câinilor roșii”.

De partea cealaltă, Dinamo nu a mai cunoscut nici ea gustul succesului în campionat, în ultimele 4 etape. Dinamoviștii au remizat cu Oțelul, FC Botoșani și Farul și au pierdut în ”Derby de România” în fața FCSB-ului, scor 0-2.

Câinii” au ieșit din zona de play-off a SuperLigii după înfrângerea suferită cu ”roș-albaștrii” și speră să revină în primele 6 clasate cu o victorie pe terenul lui Hermannstadt.

• 94 final
    Final meci

Final! Dinamo a câștigat împotriva celor de la Hermannstadt, scor 2-0.

• 92 s
    Schimbare Hermannstadt

Robert Popescu, trimis pe teren în locul lui Buș.

• 92 s

Petru Neagu a intrat în locul lui Selmani.