Gigi Becali a dat lovitura: ”Forță, viteză, tehnică, tot ce vrei”. Noul preferat al patronului de la FCSB
articol scris de Digi Sport14.09.2023, 23:14
Siyabonga Ngezana (26 de ani) a jucat primele meciuri pentru FCSB, iar Gigi Becali (65 de ani) a reacționat.
![becali gigi](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDkl/MkYwNCUyRjE3OTQwNTVfMTc5NDA1NV9i/ZWNhbGktZ2lnaS5wbmcmdz0xMDYwJmg9/NjM2Jmhhc2g9MTYzYmY3MTk3M2ViZDY1YjMyNGJhNjQ3ZjhiNTVjZmY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - CFR Cluj, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1
Fotbalistul adus de la Kaizer Chiefs a fost introdus de către Elias Charalambous în ultimele două partide ale roș-albaștrilor cu UTA Arad și Universitatea Craiova.
Gigi Becali a dat lovitura cu Ngezana: ”Forță, viteză, tehnică, tot ce vrei”
În ultimul meci, împotriva oltenilor, Ngezana a fost titular și integralist, iar Gigi Becali s-a declarat extrem de mulțumit de prestația acestuia.
Mai mult, latifundiarul din Pipera este de părere transferul sud-africanului este un plus pentru FCSB și nu a ezitat să îl laude pe fundașul central.
”Ngezana, să vezi ce fotbalist o să fie. Forță, viteză, tehnică, tot ce vrei. Nu exagerez cu nimic, n-ai cum să iei gol”, a declarat Gigi Becali la Fanatik.
- 750 de mii de euro este cota de piață a lui Siyabonga Ngezana, potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com.
- 30 de numărul pe care sud-africanul și l-a ales la FCSB.
Siyabonga Ngezana, clauză de 10 milioane de euro
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Transferat în această vară de la Kaiser Chiefs, Siyabonga Ngezana are o clauză de reziliere de 10 milioane de euro.
Gigi Becali a precizat că a impus această clauză întrucât Mihai Stoica, managerul general al clubului, este convins că fundașul central are un potențial mare.
"Da, i-am pus clauză 10 milioane de euro lui Ngezana. Mi-a zis MM “Nu pot să cred cât de bun e, nu știu cum de nu l-a văzut nimeni până acum“. Eu i-am pus clauza asta", a spus Gigi Becali, pentru Fanatik.
Etichete: gigi becali , superliga , fcsb , ngezana
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de...