Gâlcă aruncă săgeţi înspre conducere: "Unii jucători n-au fost lăsaţi să evolueze când aveam nevoie de ei"
30.04.2015, 13:33VIDEO Steaua - ASA Tg. Mureş 0-1. Costel Gâlcă nu îi iartă pe oficialii Stelei. "Unii jucători n-au fost lăsaţi să evolueze când aveam nevoie de ei", se plânge antrenorul de deciziile conducerii.

Preliminarii CM: Anglia - Albania, vineri, 21:45, DGS 1
Elite League U20: Polonia - România, vineri, 18:15, DGS 1
Steaua a avut un retur de coşmar. Deşi la finalul primei părţi a campionatului se punea doar problema diferenţei de puncte faţă de locul 2, oamenii lui Costel Gâlcă au pierdut prima poziţie. ASA Târgu Mureş a recuperat un handicap de 13 puncte faţă de roş-albaştri, iar antrenorul Stelei a aruncat câteva săgeţi şi înspre conducere. Din cauza situaţiei contractuale, Arlauskis, Prepeliţă şi Latovlevici au fost o vreme excluşi din lot.
"Aveam nevoie de tot efectivul, de toţi jucătorii pe care i-am avut la dispoziţie. Câteodată ştiţi că n-au intrat şi sper ca acum să...să avem atâta minte să putem să recuperăm aceste puncte", a afirmat Costel Gâlcă.
Înainte de meci, reporterii i-au transmis lui Gigi Becali că antrenorul Costel Gâlcă a afirmat că are nevoie de sprijin. "Ce sprijin? Joc fotbal eu?", a reacţionat patronul Stelei.

"Şi în seara asta am avut un penalty, dacă nu mă înşel. Nu s-a acordat, dar în fine. Cred că n-a fost un arbitraj rău, dar v-am spus, cred că punctele pe care le-am pierdut până acum au fost foarte multe şi cauzate pe de o parte şi de cei care conduc meciurile, dar şi de marile ocazii pe care le-am avut în toate meciurile de până acum", a mai spus Gâlcă.
Etichete: steaua , jucatori steaua , costel galca , conducere steaua , critici galca
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

A început emiterea cărților de identitate electronice. Proiectul a debutat în județul Cluj și...