FCSB a renunțat la Răzvan Ducan! Unde a ajuns portarul care a calificat echipa după meciul cu Backa Topola
articol scris de Digi Sport28.09.2020, 14:31
FCSB a renunțat, cel puțin temporar, la portarul Răzvan Ducan (19 ani), cel care a debutat în meciul din Europa League, contra lui Backa Topola, scor 4-4 (6-6 d.p, 5-4 d.p.)
![FOTBAL:BACKA TOPOLA-FCSB, LIGA EUROPA (17.09.2020)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMDkl/MkYxOCUyRjEyMjg5NTRfMTIyODk1NF9D/SVBfNDU4NS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9OGMzMWM2M2UxZTI5MDhmNjQwNmI4Mzc3ODY2YzhjZWI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - CFR Cluj, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1
Ducan a fost împrumutat pentru un sezon în Liga 2, la Turris, însă formația lui Erik Lincar are posibilitatea de a-i prelungi înțelegerea tânărului goalkeeper, a anunțat formația teleormăneană.
FCSB l-a împrumutat pe Răzvan Ducan în Liga 2, la Turris
Născut chiar în Videle, județul Teleorman, Ducan a fost împrumutat și în sezonul trecut, tot în Liga 2, la FC Argeș, formație alături de care a obținut promovarea.
#AFC #transfer #RazvanDucan ✔️ Alb albastri și-au întărit compartimentul de aparare, după ce au ajuns la un acord,...
Posted by FC Turris Turnu Măgurele on Monday, 28 September 2020
Ducan a apărat poarta celor de la FCSB în meciul epic cu Backa Topola, din turul 2 preliminar al Europa League. Portarul a încasat șase goluri în timpul celor 120 de minute, însă a avut o intervenție importantă în prelungiri și a apărat o lovitură de departajare a sârbilor.
Răzvan Ducan a debutat în meciul cu Backa Topola, când a încasat șase goluri
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
După acel meci, Mihai Stoica a vorbit despre modul în care Ducan a ajuns să fie folosit titular. Vlad, Udrea, Niga și Târnovan, primii patru portari ai FCSB-ului au fost indisponibili.
"Andrei Vlad, titularul postului, a avut evoluții de excepție, dar s-a îmbolnăvit. Udrea era al doilea portar, a făcut COVID-19. A fost printre primii patru de la noi care au fost infectați. Acum ieșise negativ, dar este accidentat. Al treilea portar, Toma Niga, a făcut COVID-19 și el.
Portarii lucrează împreună, riscul de infectare e mult mai mare la ei. Marius Popa, antrenorul cu portarii, e negativ, urmează să-și reia activitatea. Popică avea puterea de a insufla încredere portarului, dar nu a făcut deplasarea. Toată lumea se întreabă ce se întâmplă cu Târnovan. E accidentat de mai bine de o luna, el era al patrulea portar", a spus Mihai Stoica, la emisiunea Liga Digi Sport.
Etichete: erik lincar , fcsb , portar fcsb , razvan ducan , turris
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de...