Exclusiv Ce spus Arlauskis despre ”rivalul” pe post din sezonul următor, Cristi Bălgrădean: ”Dacă e mai bun, să demonstreze!”
21.04.2020, 08:32Giedrius Arlauskis (32 de ani), portarul celor de la CFR Cluj, va deveni rival pe post cu Cristian Bălgrădean începând din vară. Goalkeeper-ul FCSB-ului a semnat cu campioana României și a declanșat un adevărat scandal în urmă cu mai bine de o lună.
![FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, LIGA 1 CASA PARIURILOR (2.02.2020)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMyUyRjA1JTJGMTE2NzUxOF8xMTY3/NTE4X0RTQzUxMDEuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPWI1OTRhN2M5NjQ4ZTA5OWIyMjg2OTIyN2E2ZDRhYTBl.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - CFR Cluj, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1
Lituanianul nu se sperie de concurență. Oricum, contractul său expiră în vară și ar putea pleca de la CFR Cluj.
Arlauskis: ”Clubul face ce crede”
"Nu, deloc (n.r. - nu îi este frică de Bălgrădean), clubul face ce crede. Dacă lumea crede că m-am speriat de Bălgrădean şi fug de el, cu tot respectul pentru el, nu, în niciun caz. Dacă e mai bun, să demonstreze. Eu cum sunt, poate nu sunt cel mai bun, dar nu sunt nici cel mai prost, am câştigat cât am câştigat, mi-am ajutat echipa şi mi-am făcut datoria”, a spus Arlauskis, în cadrul emisiunii Fotbal Club.
Arlauskis: "Cu Marian Copilu merg şi la război"
Arlauskis a recunoscut că ar avea nevoie de o schimbare, însă susţine că totul ar putea lua o altă turnură dacă Marian Copilu i-o cere. Lituanianul este foarte ataşat de preşedintele clujenilor.
"Orice e posibil. Pentru mine contează multe chestii. Eu mă gândesc un pic diferit şi sunt un pic cam nebun în privinţa a cum văd eu lucrurile. Nu spun că e bine aşa, dar depinde ce găsesc la CFR Cluj. Pentru mine contează o persoană de la CFR, care e foarte importantă pentru mine şi, de exemplu, dacă persoana aia nu o să continue la CFR, nu o să continui nici eu. E Marian Copilu.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Am fost contactat, nu pot să mint. Am primit oferte, dar nu pot să spun că din Spania, Anglia, Germania şi Italia, ci din ţări diferite. La toată lumea am spus să aştepte să îmi închei contractul cu CFR. Inclusiv celor de la CFR le-am spus”, a mai spus Arlauskis.
- În acest sezon, Arlauskis a jucat în 38 de meciuri oficiale pentru CFR Cluj.
- Arlauskis joacă la CFR Cluj din august 2017, după ce a venit de la Watford, liber de contract. În România, Arlauskis a mai jucat la Unirea Urziceni (ianuarie 2008 - august 2010) şi Steaua (iulie 2014 - iulie 2015).
Etichete: liga 1 , cfr cluj , cristian balgradean , giedrius arlauskis
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de...