Anunț despre viitorul lui Hansi Flick! ”Vom demara negocierile”
articol scris de Digi Sport13.02.2025, 13:41
Hansi Flick (59 de ani) a devenit antrenorul Barcelonei în vara anului 2024.

SuperLiga: Sepsi - Gloria Buzău, luni, 20:00, DGS 1
Nations League: Italia - Germania, joi, 21:45, DGS 1
Antrenorul german i-a luat locul lui Xavi Hernandez la cârma echipei, iar fostul selecționer al naționalei Mannschaftului nu i-a dezamăgit deloc pe fani.
Pe lângă faptul că Barcelona a obținut rezultate importante în acest sezon, a făcut-o și printr-un stil de joc entuziasmant, extrem de ofensiv.
Deco a transmis că Barcelona se gândește să-i prelungească înțelegerea lui Hansi Flick
Barcelona a câștigat Supercupa Spaniei, s-a calificat în optimile Champions League după ce a terminat pe locul doi în clasamentul fazei ligii, în campionat se află pe poziția a treia, la doar două puncte în spatele liderului Real Madrid, în timp ce în Cupa Spaniei va lupta cu Atletico Madrid pentru un loc în finală.
În acest context, Deco a fost întrebat despre situația contractuală a antrenorului de 59 de ani. Directorul sportiv al Barcelonei s-a declarat încântat de colaborarea cu Flick și de rezultatele obținute de antrenorul german, motiv pentru care se gândește să-i prelungească înțelegerea scadentă în vara anului 2026.

”Suntem foarte fericiți cu Hansi Flick și îl vedem și pe el fericit aici. Dacă rezultatele vor fi ca până acum, vom demara negocierile pentru prelungire. Nu e nimic urgent, continuăm să muncim la fel de bine”, a declarat Deco, potrivit Sport, citat de Fabrizio Romano.
În cele 36 de meciuri jucate de Barcelona în acest sezon, catalanii au înregistrat 26 de victorii, patru remize și șase înfrângeri.
Bayern Munchen și naționala Germaniei sunt celelalte echipe pe care le-a antrenat Hansi Flick în carieră. În Bavaria a obținut o medie de 2,53 puncte pe meci, în timp ce media din Catalonia este de 2,28.
- Citește și: Barcelona își "betonează" apărarea. Catalanii sunt tot mai aproape să ajungă la o înțelegere cu jucătorul
Etichete: barcelona , deco , hansi flick
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Macedonia de Nord este în doliu național, în urma tragediei care a avut loc în orașul Kocani, aflat...