debruyne
Video De Bruyne a auzit ce a spus jurnalistul, l-a jignit și apoi a plecat din interviu! Care a fost întrebarea
romania olanda
Spaniolii susțin România: descrierea făcut de iberici la adresa ”Tricolorilor” în ziua meciului cu Olanda
romania
Live Text România - Olanda 0-0, ACUM, pe digisport.ro. "Tricolorii" joacă pentru sferturi la EURO 2024
LIVE Stirile Digi Sport

Anglia își știe deja adversarul din sferturile EURO 2024, după ”chinul” cu Slovacia

30.06.2024, 21:40

Anglia s-a calificat greu în sferturile de finală de la EURO 2024, după un 2-1 cu Slovacia.

Screenshot 2024-06-30 at 21.45.58
Jude Bellingham / Foto: Getty Images
  • Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

Englezii au fost conduși cu 1-0 până în minutul 90+5, când Jude Bellingham a egalat cu un gol superb. La două minute de la startul prelungilor, Harry Kane a marcat golul calificării englezilor, care o vor întâlni pe Elveția în sferturile de finală.

Anglia, chin, dar calificare în sferturile EURO 2024

Din cauza jocului prestat timp de 94 de minute cu Slovacia, Anglia a devenit ținta ironiilor pe internet. Cele mai tari meme-uri, în galeria foto de mai jos.

Elveția este adversarul Angliei din sferturile de finală de la EURO 2024, dar adversara României s-a calificat de o cu totul altă manieră. Formația antrenată de Murat Yakin a trecut clar de Italia, campioana en-titre, scor 2-0.

Tabloul fazelor eliminatorii de la EURO 2024

Câștigătoarea meciului dintre Anglia și Elveția va juca în semifinalele EURO 2024 cu una dintre România, Olanda, Austria și Turcia.

Etichete: anglia slovacia , optimi euro 2024

Grecii sunt furioși peste măsură. Luni au primit cea mai proastă veste posibilă pentru ei

În timp ce companiile din țările din întreaga lume cochetează cu ideea de a implementa săptămâna de...

Screenshot 2024-07-01 at 16.16.25
Florin Prunea a văzut noile echipamente ale FCSB-ului și a rostit un singur cuvânt, în direct la TV

Supercomputerul Opta a făcut predicția, înainte de România - Olanda
MUNICH, GERMANY, 27 JUNE 2024: Romania vs Netherlands Euro 2024 Last of 16 football match, play off of Europe Soccer Tournament. Official Adidas Ball
E gata! Anunțul făcut de Cristiano Ronaldo, după ce a plâns în hohote pe teren
profimedia-0886431493
Răsturnare de situație! Decizia UEFA în cazul lui Jude Bellingham, după gestul incalificabil din meciul cu Slovacia
England v Slovakia: Round of 16 - UEFA EURO 2024
Cum au numit olandezii România, cu câteva ore înaintea meciului de la EURO 2024
romania
romania

România - Olanda, meci din optimile de finală de la EURO 2024, se joacă marți, de la ora 19:00, LIVE TEXT pe digisport.ro.

Gigi Becali a dezvăluit motivul pentru care Florinel Coman nu a fost inclus în lot pentru România - Olanda
Romania Vs Ukraine in Munich, Germany - 17 Jun 2024
Exclusiv Ilie Dumitrescu a reacționat, după ce a văzut echipa de start a României pentru meciul cu Olanda: ”Superior”
Screenshot 2024-07-02 at 18.31.39
A venit ”nota de plată”! Decizia UEFA în cazul României, după cele întâmplate la EURO
Euro 2024: Romania - Ukraine
Ofertă extraordinară chiar în cantonamentul naționalei, din Germania: 4 milioane de euro!
Echipa de start a României cu Olanda în optimi la EURO! Doi titulari noi și o mișcare tactică spectaculoasă
A fost diagnosticată cu scleroză multiplă, dar continuă să arate uimitor. Cum a apărut Selma Blair la Săptămâna Modei de la Paris
Vârsta, doar un număr pentru ea. Loredana Groza, trup de zeiță într-o fustă super scurtă, la 54 de ani. Fanii: „Absolut divină!”
România – Olanda, fără „scurtături" astăzi: suntem obligați să facem ce n-am mai reușit de 15 zile
2.500 lei amendă pentru românii care stau la țară și își curăță curtea. Pentru ce au nevoie de aviz?
Unde pot vedea bucureștenii meciul România – Olanda. Pe unde sunt ecrane uriașe, dar si pe ce stadioane se poate urmări
Selecționerul a decis. Ei vor fi executanții României de la 11 metri, în meciul cu Țările de Jos
Olandezii au făcut reportaj cu căpșunarii români, în ziua meciului de la EURO. "Soarta partidei este deja decisă!"