Concluziile lui Fabio Pecchia, după ce Parma lui Dennis Man și Valentin Mihăila a cedat în fața lui Cagliari

01.10.2024, 11:29
  • Champions League: Stuttgart - Sparta Praga, marți, 19:45, DGS 1

• Champions League: Arsenal - PSG, marți, 22:00, DGS 1

Parma a fost învinsă pe teren propriu de Cagliari, scor 2-3, la capătul etapei a 6-a din Serie A.

Valentin Mihăilă (24 de ani) și Dennis Man (26 de ani) au început ca titulari, pentru gazde, în timp ce Răzvan Marin (28 de ani) a intrat pe teren în minutul 73, la oaspeți.

Fabio Pecchia, după Parma - Cagliari 2-3: ”După golul de 1-1 (n.r. marcat de Dennis Man) am văzut o echipă de top”

Golurile din confruntarea Parma - Cagliari au fost înscrise de Dennis Man (minutul 62) și Hernani (minutul 87), pentru gazde, respectiv Nadir Zortea (minutul 34), Răzvan Marin (minutul 75) și Roberto Piccoli (minutul 87), pentru oaspeți.

Fabio Pecchia (51 de ani) a transmis la finalul jocului de pe ”Ennio Tardini” că elevii săi meritau minimum un egal în duelul cu Cagliari. Mai mult decât atât, după golul marcat de Dennis Man în partea secundă, tehnicianul italian a descris-o pe Parma drept ”o echipă de top”.

Este o înfrângere dureroasă dacă avem în vedere cum s-a desfășurat meciul. Am făcut multe lucruri bune, chiar și în cele mai delicate momente. În a doua repriză am văzut o echipă care își dorea să obțină un rezultat bun.

Am împins mul jocul în partea a doua a jocului. Am fi meritat un egal și probabil chiar mai mult. După golul de 1-1 (n.r. marcat de Dennis Man) am văzut o echipă de top a Parmei. Băieții au arătat dorință și calitate. Dar, în final, suntem supărați și avem un sentiment de dezamăgire.

Nu sunt îngrijorat, pentru că această partidă face parte din progres. Vrem să jucăm fotbal, dar vrem să câștigăm meciuri. Trebuie să ne îmbunătățim jocul și trebuie să învățăm să gestionăm mai bine anumite momente din meci”, a declarat Fabio Pecchia, potrivit parmacalcio1913.com.

• 10.000.000 de euro este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt.
  • 2.800.000 de euro este cota de piață a lui Valentin Mihăilă, potrivit Transfermarkt.
  • 3.500.000 de euro este cota de piață a lui Răzvan Marin, potrivit Transfermarkt.

VIDEO cu golul marcat de Dennis Man, în Parma - Cagliari 2-3

VIDEO cu golul marcat de Răzvan Marin, în Parma - Cagliari 2-3

Clasamentul din Serie A

Clasamentul din Serie A / Foto: Captură Digi Sport

VIDEO cu rezumatul meciului Parma - Cagliari 2-3

Etichete: razvan marin , dennis man , valentin mihaila , fabio pecchia , rezumat parma - cagliari

„Geoană și rușii”, investigație internațională. Șef de campanie al candidatului, partener de afaceri cu un propagandist al lui Putin

Un coordonator al campaniei lui Mircea Geoană este partener de afaceri cu un propagandist rus, care a fost în Crimeea de cel puțin 10 ori după anexarea ilegală din 2014, dezvăluie o investigație internațională.

Englezii anunță o lovitură pentru Radu Drăgușin: transfer de 84.000.000 €!

Foto Fiica lui Schumacher s-a căsătorit! Invitația a venit cu o interdicție clară. ”Nu aș fi participat”. Fostul pilot, prezent?

Cel mai vechi jucător de la FCSB, OUT! Unde ar putea ajunge: ”Îți faci treaba cu el”

Nota primită de Dennis Man, după ce a marcat în ”thriller-ul” Parma - Cagliari! Valentin Mihăilă, schimbat la pauză

”Suntem o țară puternică”. A depășit orice limită: ”Voi spune lucruri pe care nu am voie să le spun”

Petrolul i-a stabilit prețul ”perlei” Mihnea Rădulescu

Imaginea păcălește! Cum arată gazonul din Ghencea la 20 zile de când Mircea Lucescu l-a numit ”mizerabil”

Grecii au fost induși în eroare înainte de PAOK - FCSB: "Ambele cluburi pretind că sunt aceeași echipă!?"

"SuperMan" defilează în Serie A! Clasamentul în care Dennis Man este lider după șase etape

Ce au scris italienii, după ce Dennis Man și Răzvan Marin au făcut spectacol în Parma - Cagliari 2-3

PEROZCum nu se poate mai mândru de ea. David Beckham, de mână cu fiica lui prin Paris. Harper are 13 ani și este adorabilă

FILM NOWMonica Bellucci, fotografiată pe străzile din Paris, la scurt timp după ce a împlinit 60 de ani. Actrița radiază de frumusețe

A început lupta pentru transferul lui Mihnea Rădulescu! L-a impresionat pe MM Stoica, iar Dinamo și Sepsi l-au ofertat citeşte ştirea pe Prosport.ro

Becali a atacat un jurnalist: ”Îmi vrea moartea”. Răspunsul lui: „M-a confundat cu Radu Banciu” citeşte ştirea pe ziare.com

Rapoarte ANM: România cu portocale de Teleorman, safari în Dobrogea, papagali în Deltă. Secetă și tornade în 50 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Christina Aguilera, mândră de noua ei siluetă, după ce a slăbit drastic. S-a afișat într-o salopetă mulată și cizme peste genunchi