Jucătorii lui Celtic bucurându-se după un gol marcat în poarta lui Rangers / Foto: Profimedia

Video Celtic - Rangers 3-0. Echipa lui Ianis Hagi, ”spulberată” în The Old Firm

01.09.2024, 16:39
  • Champions League: Bologna - Șahtior, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: Manchester City - Inter, miercuri, 22:00, DGS 1

Celtic a învins-o clar, pe teren propriu, scor 3-0, pe rivala Rangers, în derby-ul ”The Old Firm” programat în etapa a 4-a din campionatul Scoției

Trupa la care este legitimat Ianis Hagi (25 de ani) nu a avut nicio șansă și a încasat trei goluri de la actuala campioană a Scoției, marcate de Daizen Maeda (minutul 17), Kyogo Furuhashi (minutul 40) și Callum McGregor (minutul 75).

În această partidă, Ianis Hagi nu s-a aflat pe foaia de joc a lui Rangers, deoarece mijlocașul român a fost trimis la echipa a doua a ”Protestanților” de antrenorul de Philippe Clement (50 de ani), care a transmis că nu vrea să se bazeze în acest sezon pe ”Tricolor”.

Celtic - Rangers 3-0. Echipa lui Ianis Hagi, învinsă la scor de neprezentare de rivali

Fără Ianis Hagi în lot, Rangers a încasat primul gol în acest derby în minutul 17, când japonezul Daizen Maeda (26 de ani) a fost servit excelent în fața porții din flancul drept de Alistair Johnston (25 de ani).

Gazdele și-au dublat avantajul pe tabela de marcaj în minutul 40, când Greg Taylor (26 de ani) i-a pasat pe culoar lui Kyogo Furuhashi (29 de ani), care l-a învins pe portarul advers Jack Butland cu un șut pe jos de la mare distanță.

Celtic a marcat pentru 3-0 în minutul 75 al partidei, când Callum McGregor a șutat năprasnic de la aproximativ 25 de metri în plasa porții lui Butland. În cele din urmă, Celtic s-a impus în fața lui Rangers la scor de neprezentare, 3-0.

În urma acestui rezultat, Rangers se află pe locul al 3-lea al clasamentului din Scoția, cu 7 puncte acumulate după patru partide, în timp ce rivala Celtic ocupă prima poziție a ierarhiei, cu 12 puncte obținute după patru etape.

• două milioane de euro este cota de piață a lui Ianis Hagi, potrivit Transfermarkt
  • până în iunie 2026 mai are mijlocașul român contract cu Rangers

VIDEO Rezumat Celtic - Rangers, scor 3-0

Etichete: rangers , scotia , celtic , ianis hagi , old firm

Explozia pagerelor din Liban | Cum a fost planificat atacul împotriva Hezbollah. „A fost un moment de acum ori niciodată”

Israelul a decis marți să arunce în aer pagerele purtate de membrii Hezbollah în Liban și Siria, de teamă că operațiunea sa secretă ar fi putut fi descoperită de grup, au declarat trei oficiali americani pentru Axios.

Foto A câştigat Roland Garros, visa să ajungă ca Halep, dar acum e medic chirurg la Floreasca

Primul fotbalist din lume care nu mai suportă și a spart tăcerea. ”Dacă va continua, vom intra în grevă”

După 29 de ani, a căzut recordul la Real Madrid! S-a scris istorie în UEFA Champions League

O celebritate a venit în România și a trăit ceva despre care doar auzise: ”O nebunie! M-am așezat și m-am întrebat ‘Ce-a fost asta?’”

Video Jurnaliștii spanioli l-au descris pe Andrei Rațiu în două cuvinte, după super golul marcat în Rayo - Osasuna

S-a lăudat că n-a fost demis niciodată în 26 de ani, iar a doua zi a fost dat afară

"Ridicol". Cât primește Ianis Hagi pe lună de la Rangers, deși nu mai joacă nici la echipa a doua

Ultima lovitură dată de liderul ”U” Cluj. Golgheterul cu care s-a înțeles Ioan Ovidiu Sabău

Foto Singurul jucător de la FCSB care a fost prezent la înmormântarea lui Gigi Mulțescu

Bătaie de joc! Încă o lovitură pentru Ianis Hagi la Rangers

Scoțienii l-au atenționat pe Philippe Clement și au spus ce se va întâmpla cu Ianis Hagi: ”Cea mai bună opțiune”

PEROZDemi Moore pare la fel de tânără ca fiicele sale, în cele mai noi poze de pe covorul roșu. Cele 4, un grup elegant, care atrage priviri

FILM NOW„Nu în viața asta!”. Kate Winslet a refuzat să-și acopere „colăceii”, după ce i s-a sugerat acest lucru pe platourile de la „Lee”

Lovitură cruntă pentru Rapid! Motivul pentru care Marius Șumudică nu-i poate utiliza pe Aaron Boupendza și Clinton N’Jie citeşte ştirea pe Prosport.ro

A devenit Campion Mondial alături de Lionel Messi, iar acum va fi evaluat psihologic, într-un dosar de viol citeşte ştirea pe ziare.com

Cum afli cu 25 de secunde înainte să se producă un cutremur în România. Aplicația de care ai nevoie ca să te adăpostești citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Bianca Censori a ieșit pe stradă fără pantaloni. Soția lui Kanye West a luat masa la un local de fițe, dar a apărut în lenjerie