Mihai Lixandru în duel cu Sergiu Buș / Foto: Sport Pictures

Sergiu Buș, dezamăgit după FCSB - Corvinul 3-0: ”Am dominat în prima repriză”

04.07.2024, 22:28
  • SuperLiga: FC Botoșani - Rapid, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - FC Buzău, duminică, 21:00, DGS 1

FCSB a câștigat Supercupa României după ce a învins-o pe Corvinul Hunedoara cu scorul de 3-0.

Partida a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, dar și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Sergiu Buș crede că hunedorenii puteau scoate mai mult din meciul cu FCSB

Sergiu Buș a tras concluziile după FCSB - Corvinul 3-0 și a subliniat că hunedorenii trebuiau să fie mai pragmatici.

Ați văzut jocul și pot să spun că suntem un pic dezamăgiți. Am dominat în prima repriză, deși am fost conduși. Am jucat bine în prima repriză. Ocaziile se întorc.

Puteam să profităm de unele șanse avute și să fim mai pragmatici. La 1-0 puteam sa facem 1-1 și altfel era jocul. Îi felicit pe cei de la FCSB pentru câștigarea trofeului.

Ne-au luat în serios și nu ne-au tratat ca pe o echipă din eșalonul secund. Am vorbit si cu Chiricheș. Nu îi venea să creadă că jucăm așa bine. Corvinul e o echipă bună, care un potențial bun. Putem să facem față în Europa.

Avem de învățat de la meciul ăsta. Eu am venit să ajut Corvinul. Am venit să joc pentru Europa. Asta cu dreptul de promovare încă nu știu dacă s-a obținut”, a declarat Sergiu Buș, la finalul meciului FCSB - Corvinul.

FCSB a câștigat primul trofeu al sezonului, după 3-0 contra Corvinului în Ghencea

Meciul din Ghencea a început cu cei de la Corvinul în atac. Roger și Neacșa au ratat primele ocazii ale meciului din Supercupa României. Apoi a venit golul FCSB-ului. David Miculescu a înscris în minutul 21, cu o lovitură de cap, după șutul respins în față al lui Baba Alhassan.

Prima parte a jocului s-a terminat cu două ratări semnate de Buș și Manolache. Repriza a doua a fost dominată de cei de la FCSB. Marius Ștefănescu a punctat pentru 2-0 în minutul 52, cu un șut superb la colțul lung.

Acesta a mai ratat o ocazie uriașă în minutul 72, când a scăpat singur cu Lefter, dar a șutat fix pe direcția goalkeeperului de la Corvinul.

În minutul 80, cei de la FCSB au făcut 2-0. Luis Phelipe a înscris din șase metri, cu poarta goală. Meciul din Ghencea s-a încheiat cu ratarea din minutul 90 a lui Marius Ștefănescu, care a trimis mult peste poarta lui Lefter, din marginea careului mare.

Astfel, în urma rezultatului din Ghencea, FCSB a început noul sezon cu un trofeu.

Video cu rezumatul meciului FCSB - Corvinul 3-0

Etichete: supercupa romaniei , sergiu bus , fcsb corvinul , dezamagire sergiu bus

CCR: Diana Șoșoacă nu poate candida la alegerile prezidențiale. Reacții la cald din lumea politică

Judecătorii Curții Constituționale au respins, sâmbătă, candidatura Dianei Șoșoacă la alegerile prezidențiale, au declarat surse judiciare, pentru Digi24.

O unguroaică a făcut un scandal monstru, dar nu s-a oprit și a exclamat: ”Urâm România!”. A primit cea mai dură sancțiune

Video Răzvan Lucescu, discurs dur, în engleză, la adresa românilor. ”Treziți-vă!”

Federația a amânat toate meciurile de fotbal: s-a declarat stare de catastrofă naturală

Grecii au aflat ce a spus Răzvan Lucescu la microfonul Digi Sport și au reacționat

”Gloaba asta nu vrea să plece de aici”. Tătărușanu a reacționat după ce a văzut transferul Barcelonei

Video Oțelul Galați – Universitatea Craiova 1-1. Remiză între locurile 2 și 3 din SuperLiga! Moldovenii rămân neînvinși

Dan Petrescu a făcut un ”pariu nebun”, imediat după CFR - Poli Iași 2-1

Elias Charalambous a reacționat, după ce Daniel Bîrligea nu a fost convocat la echipa națională

Simone Inzaghi i-a dat răspunsul lui Manchester United

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZFrumusețea cere sacrificii! Kim Kardashian a purtat cel mai decoltat top din garderoba sa, dar s-a ales cu dureri de spate

FILM NOWCu tocuri are 1.75 m, dar tot pare o minionă pe lângă fiul de 17 ani. Naomi Watts, mai mândră ca oricând, la braț cu liceanul preferat

FCSB vrea să transfere noua senzație a Superligii. Cum arată planul de achiziție al echipei lui Gigi Becali citeşte ştirea pe Prosport.ro

Probleme serioase pentru Novak Djokovic, la Shanghai. Cum s-a terminat meciul cu Alex Michelsen citeşte ştirea pe ziare.com

Primul român cu Tesla Cybertruck: Ce a putut să facă prima dată după ce a adus-o în România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fiica lui R. Kelly, distrusă de faptele blamabile ale tatălui ei: "Era totul pentru mine. Nu-mi duc fiul să-l vadă în închisoare"