Dan Nistor / Foto: Digi Sport

Dan Nistor a venit la flash-interviu și n-a stat pe gânduri! Cui i-a dedicat victoria: ”Îi mulțumim!”

21.07.2024, 21:27
  • SuperLiga: UTA - Hermannstadt, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - U Cluj, luni, 21:00, DGS 1

”U” Cluj a învins-o de o manieră categorică pe Hermannstadt, scor 3-1, într-un meci din etapa a doua a SuperLigii României.

Scorul final a fost stabilit încă de la pauză. Blănuță a deschis scorul în minutul 7, Dan Nistor a majorat diferența din penalty, în minutul 20, iar același Blănuță a mai înscris o dată în minutul 37.

Echipa din Sibiu a înscris golul de onoare în minutul 41 prin Florin Bejan.

Dan Nistor: ”Astăzi am avut un deces în familia noastră, ne pare rău pentru Alex...”

Vladislav Blănuță s-a ridicat la cel mai înalt nivel în această partidă, întrucât a punctat de două ori în poarta lui Căbuz.

La fel de bine a jucat și Dan Nistor, decarul clujenilor, care a pasat decisiv la prima reușită a lui Blănuță și a înscris din lovitură de la 11 metri.

Prezent la flash-interviu, veteranul ”Șepcilor roșii” s-a declarat mulțumit de maniera în care a evoluat echipa și l-a felicitat pe tânărul atacant, însă a ținut să-i dedice victoria lui Alexandru Chipciu, care, în ciuda faptului că a avut un deces în familie, a vrut să fie pe teren și să-și ajute echipa.

”E un început destul de bun, am acumulat patru puncte. Suntem pe drumul cel bun și cred că vom arăta din ce în ce mai bine.

Cred că meciul putea fi încheiat și mai devreme, dar am ratat foarte mult. Mă bucur pentru acest public minunat, nu mă așteptam să vină atât de mulți.

Astăzi am avut un deces în familia noastră, ne pare rău pentru Alex... Îi mulțumim că a jucat astăzi și condoleanțe, suntem alături de el.

Cred că trebuie să mai lucrăm și alte automatisme, iar totul se va desfășura cum trebuie.

Mă bucur că a înscris Blănuță, sper să mai dea goluri, să nu se oprească aici”, a declarat Dan Nistor, după ”U” Cluj - Hermannstadt.

VIDEO cu rezumatul meciului ”U” Cluj - Hermannstadt 3-1

Etichete: u cluj , dan nistor , u cluj hermannstadt , video u cluj hermannstadt

Fratele lui Michael Jackson a murit, în timp ce conducea

Tito Jackson, fratele lui Michael Jackson şi membru al legendarului grup The Jackson Five, a murit duminică, la vârsta de 70 de ani, în urma unui infarct, în timp ce conducea, informează News.ro.

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Rapid a dat lovitura verii în România

Debut de coșmar: autogol în minutul 6, cartonaș roșu și înfrângere la scor ”de maidan”

Radu Drăgușin, salvat de Real Madrid? Vestea venită chiar înainte de Tottenham - Arsenal

Până când moartea i-a despărțit, după 51 de ani de căsătorie! Soția lui Gigi Mulțescu: ”Nu mai înţelegeam ce îmi spunea”

”Îngrozitor!” Scoțienii, verdict dur după Dundee United - Rangers. Fanii, mesaj pentru Ianis Hagi