Rafa Mir a marcat pentru Sevilla în prelungirile meciului cu Granada / Foto: Getty Images

Video Sevilla - Granada 4-2. VAR-ul a fost decisiv, iar finalul, dramatic. În minutul 90+1 era 2-2

09.04.2022, 00:15
  • SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Sevilla a bifat prima victorie după 4 meciuri oficiale consecutive în care nu a cunoscut gustul succesului. Andaluzii au trecut pe teren propriu de modesta Granada, scor 4-2, în etapa a 31-a, după un meci cu final electrizant.

Sevilla - Granada 4-2. VAR-ul a fost decisiv

Partida a început cu o fază controversată, când arbitrul nu a consultat nici măcar VAR-ul la un penalty cerut de Sevilla în minutul 16, după un duel dintre En Nesyri și Raul Torrente.

Cei care au deschis scorul au fost oaspeții, când venezueleanul Darwin Machis a profitat de avantajul lăsat de arbitru și a marcat din afara careului. Andaluzii au egalat până la pauză, prin Diego Carlos, după ce Jesus Navas "i-a pus mingea pe cap".

După o oră de joc, portarul Sevillei a scos de la rădăcina barei un șut al lui Machis. Ocampos a marcat pentru Sevilla, însă a avut emoții, pentru că reușita sa a fost anulată inițial pentru offside, însă apoi a fost validată după consultarea VAR-ului.

Sevilla - Granada 4-2. Andaluzii au marcat de două ori în prelungiri

Același VAR le-a refuzat apoi un gol andaluzilor, prin Rafa Mir, după ce inițial fusese validat.

Granada a avut o ocazie uriașă în minutul 86, când Uzuni a nimerit bara, iar apoi portarul Bono a scos un șut deviat. Modesta Granada a egalat la 2 în minutul 88, după ce Diaz a marcat cu capul în urma unei centrări din corner.

Echipa lui Lopetegui a punctat însă de două ori în prelungiri. Mai întâi a marcat Rafa Mir, iar apoi Granada a avut o nouă ocazie, când Bono a reținut o minge aproape de linia porții.

Scorul final a fost stabilit de Papu Gomez în minutul 90+9, iar Sevilla - Granada s-a terminat 4-2.

VIDEO cu rezumatul meciului Sevilla - Granada 4-2:

Echipele de start:

Sevilla: Bono - Navas, Kounde, Diego Carlos, Augustinsson - Jordan, Rakitic - Ocampos, Martial, Corona - En Nesyri
Antrenor: Julen Lopetegui

Granada: Maximiano - Milla, Diaz, Duarte, Torrente, Escudero - Petrovic, Eteki, Uzuni - Suarez, Machis
Antrenor: Torrecilla Gonzalez

Etichete: sevilla granada

Cu o recompensă de 7 milioane $ pe capul său, un lider Hezbollah a fost ucis de Israel

Armata israeliană a efectuat „un raid țintit” în Beirut, la scurt timp după ce Hezbollah a anunțat că a tras „salve de rachete Katiuşa” către şase „cartiere generale” şi baze ale armatei israeliene, informează Reuters și BBC News. Ținta atacului a fost Ibrahim Aqil, șeful forţlor Al-Radwan, unitatea de elită a Hezbollah, pe care Statele Unite puseseră o recompensă de 7 milioane de dolari. Hezbollah a confirmat moartea lui Aqil.

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Anthony Martial a semnat

Răsturnare de situație în cazul Simonei Halep

Victorie! Costel Pantilimon a întors decizia la TAS și trebuie să primească o sumă uriașă

FCSB riscă să fie depunctată de FRF

Video Monaco - Barcelona 2-1, Atalanta - Arsenal 0-0, Atletico - Leipzig 2-1. Toate rezultatele din prima etapă de UCL

Exclusiv Dorinel Munteanu a provocat indignare în direct, din cauza gestului și a declarației făcute: ”Să-l bată, nu? Vreun pumn”

”Niciodată nu ați vorbit de soții. Câte ați avut?”. Ion Țiriac, detalii în premieră

Video Exclusiv Cine e Daniel Bîrligea, fotbalistul pe care Gigi Becali a dat două milioane de euro

Ce se întâmpla în locuința lui Ronaldo în timp ce el juca pentru Al-Nassr. Georgina a făcut totul public pe internet

Ianis Hagi a primit mingea în fața porții și ce a urmat i-a făcut pe spanioli să exclame: ”Am rămas fără cuvinte”

Ce a spus Jan Oblak, după primul meci la care Horațiu Moldovan a fost pe foaia de joc la Atletico Madrid

PEROZPicioare lungi, privire magnetică, rochie minusculă. Când s-a întors într-o parte, toți ochii au fost țintă la Heidi Klum

FILM NOWGeorge Clooney este regele farselor la Hollywood. Gluma pe care i-a făcut-o lui Tom Cruise. S-a folosit de numele lui Brad Pitt

Transferul uriaș cu care Dinamo vrea să dea lovitura în Superliga! A fost la Manchester United și e jucător de națională citeşte ştirea pe Prosport.ro

Revoluție totală în fotbal. Se cere schimbarea numărului de jucători de pe teren: ”Ar putea fi un lucru bun” citeşte ştirea pe ziare.com

Răsturnare de situație în cazul lui Mario Iorgulescu. De ce i s-a anulat condamnarea la 13 ani de închisoare. Ce urmează pentru tânărul milionar citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Kim Kardashian i-a cerut să nu mai aibă ținute sumare în fața copiilor ei, dar Bianca Censori tot transparentă și decoltată apare