Darius Olaru și Florinel Coman / Foto: Instagram @fcsbofficial

Foto Postarea lui Florinel Coman, după ce FCSB a învins-o pe PAOK în Europa League

04.10.2024, 11:11
  • SuperLiga: UTA - Petrolul, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Farul - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1

FCSB a învins-o pe PAOK Salonic, scor 1-0, în cadrul etapei a doua din ”faza ligii” UEFA Europa League.

• Singurul gol al partidei a fost reușit de Daniel Bîrligea, iar campioana României are maximum de puncte (6) și se află pe locul patru în clasament.

Postarea lui Florinel Coman, la scurt timp după PAOK - FCSB

FCSB a fost lăudată de foarte mulți oameni importanți de fotbal din România pentru evoluția de pe Toumba, iar Florinel Coman (26 de ani) a decis să transmită și el un mesaj.

La scurt timp după meciul jucat în Grecia, actualul atacant al celor de la Al-Gharafa a postat pe rețelele sociale o imagine cu foștii săi coechipieri la care a adăugat și două inimi: una roșie și un albastră.

Postarea lui Florinel Coman / foto: instagram.com/7coman_
  • 7 milioane de euro este cota de piață a lui Florinel Coman, potrivit transfermarkt.com.
  • În cele 9 meciuri jucate pentru Al-Gharafa, fotbalistul de 26 de ani a reușit două goluri și patru pase decisive.

VIDEO cu rezumatul meciului PAOK - FCSB 0-1:

Florinel Coman a reușit două pase de gol în Al-Gharafa - Al-Ain 4-2

Al-Gharafa a reușit să o învingă pe Al-Ain, scor 4-2, în cadrul etapei a doua din Liga Campionilor Asiei.

Florinel Coman (26 de ani) a fost integralist la echipa qatareză și a pus serios umărul la victorie: ”Mbappe de România” a oferit două pase de gol.

Primul gol al partidei s-a marcat în minutul 45+2, atunci când Joselu a fructificat pasa primită de la Seydou Sano, iar Al-Gharafa a intrat cu avantaj la cabine.

Același Joselu a marcat și golul al doilea pentru Al-Gharafa, în minutul 48. Al-Ain a reușit să revină, iar în minutul 66 Rahimi marca pentru 2-2, după ce Kaku reducea din diferență cu 10 minute mai devreme.

În minutul 73, Florinel Coman a ieșit la rampă. Fostul fotbalist al celor de la FCSB i-a pasat decisiv lui Seydou Sano, cel care a făcut 3-2.

Trei minute mai târziu, ”Mbappe” a oferit o nouă pasă decisivă, de data aceasta pentru Yasine Brahimi, algerianul care a închis tabela la 4-2 pentru Al-Gharafa.

• Datorită acestei victorii, Al-Gharafa a urcat pe locul al șaptelea în Liga Campionilor Asiei, cu 3 puncte acumulate în două meciuri.

Etichete: europa league , grecia , paok , uefa europa league , fcsb , florinel coman , toumba

Ce a pățit o femeie care a găsit o sacoșă cu 28.000 lei și a păstrat-o. Cui aparțineau banii

O femeie în vârstă de 43 de ani a fost reţinută de poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Buzău pentru săvârşirea infracţiunii de însuşirea bunului găsit sau ajuns din eroare la făptuitor, după ce ar fi găsit o sacoşă cu 28.000 lei pe care şi-ar fi însuşit-o.

Video PAOK - FCSB 0-1. Campioana României îl învinge pe Răzvan Lucescu! Daniel Bîrligea a marcat golul victoriei

FCSB a schimbat "prefixul"! La ce sumă a ajuns în Europa League, după victoria uriașă cu PAOK

RFS a scris istorie! Fosta adversară a FCSB-ului a reușit surpriza serii în Europa League

Exclusiv Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a pierdut acasă cu FCSB

Carlo Ancelotti s-a săturat: îl vrea OUT de urgență de la Real Madrid!

Calculele calificării! De câte puncte are nevoie FCSB pentru a ajunge în optimile Europa League

Ce nebunie! Jose Mourinho s-ar putea despărți de Fenerbahce. Ce echipă l-ar vrea

Grecii au aflat ce a spus Răzvan Lucescu la microfonul Digi Sport și au reacționat

La o lună după ce și-a criticat public colegii, Kevin De Bruyne a cerut să nu fie chemat la naționala Belgiei

Florin Tănase, avertisment pentru următoarele adversare din Europa League: ”Nu vor avea un meci ușor”

”Le reproșați celor de la FCSB că au fragmentat jocul?”. Răzvan Lucescu a răspuns fără să stea pe gânduri

PEROZCine e superba viitoare noră a lui Michael Schumacher. Laila s-a născut în Bosnia, a vrut să devină criminalist, dar a ajuns model

FILM NOWCum arată Mark Wahlberg la vârsta de 53 de ani. Actorul, la bustul gol în timp ce se bucura de vacanța cu soția sa

A anunțat primul transfer uriaș pe care îl va face Gigi Becali după PAOK – FCSB. „Va fi vândut cu peste 10.000.000 de euro” citeşte ştirea pe Prosport.ro

"O să fie Luis Suarez!". Gigi Becali, convins de cel mai scump transfer al verii. Câte milioane de euro speră să obțină pe el citeşte ştirea pe ziare.com

WhatsApp nu va mai funcționa pe anumite telefoane: Samsung, iPhone și Huawei, pe listă. Ce alternative au românii citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Melodia originală “Dr. Beat”, virală acum pe TikTok, era cântată de Gloria Estefan. Cum arată clipul filmat în anii '80