Jucătorii lui FC Midtjylland, în meciul cu Union Saint-Gilloise / Foto: Profimedia

Mesajul transmis de antrenorul lui Midtjylland înainte de duelul cu FCSB

27.10.2024, 08:00
  • Cupa României: Poli Iași - UTA, marți, 18:00, DGS 1

• Cupa României: FC Argeș - CFR Cluj, marți, 21:00, DGS 1

FCSB va primi vizita celor de la Midtjylland, în etapa a patra din faza ligii Europa League.

Midtjylland este campioana en-titre a Denemarcei, iar în actualul sezon ocupă locul 2. A ratat calificarea în UEFA Champions League după un eșec în fața celor de la Slovan Bratislava, scor 3-4, la general, în play-off.

Thomas Thomasberg, antrenorul lui Midtjylland: "Acum trebuie să ajungem la 10 puncte"

• Partida FCSB - Midjtylland este programată joi, 7 noiembrie, de la ora 19:45, pe Arena Națională.

Danezii au avut performanțe remarcabile în startul fazei ligii Europa League, cu 7 puncte în 3  meciuri. Ei au remizat cu Hoffenheim, scor 1-1, și au câștigat împotriva celor de la Maccabi Tel Aviv și Royale Union SG, scor 2-0, respectiv 1-0.

După ultima victorie, împotriva celor de la Royale Unin SG de joi, 24 octombrie, antrenorul Thomas Thomasberg (50 de ani) a declarat că formația sa are nevoie de 10 puncte pentru a-și asigura calificarea în primăvara europeană, ceea ce ar însemna o victorie împotriva campioanei României.

"Acesta este startul la care speram și poate că la care chiar visam: 7 puncte după primele trei meciuri. Este un start foarte bun și șansele de a avansa în competiție sunt foarte bune. Acum trebuie să ajungem la 10 puncte", a spus Thomas Thomasberg, la TV 2 Sport.

Rangers - FCSB 4-0. Eșec drastic pentru campioana României în Europa League

Rangers a învins-o pe FCSB, scor 4-0, în cadrul etapei a treia din ”faza ligii” UEFA Europa League.

• Partida a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, în format Live Video pe digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

FCSB putea începe perfect meciul de pe Ibrox, însă golul reușit de David Miculescu în minutul 2 a fost anulat. În minutul 10, Tom Lawrence a deschis scorul pentru Rangers, iar Vacalav Cerny, în minutul 31, a stabilit scorul pauzei.

Cea de-a doua repriză a început la fel de prost pentru FCSB, iar Cerny a făcut ”dubla” în minutul 55. Scorul final al meciului a fost stabilit de Hamza Igamane, în minutul 71.

Rangers a obținut toate cele trei puncte și a urcat în clasament până pe locul al 11-lea. De cealaltă parte, FCSB, cu șase puncte în trei meciuri, este pe locul al 13-lea.

VIDEO Rezumat Rangers - FCSB 4-0

Etichete: rangers , midtjylland , rangers fcsb

Avertismentul SUA pentru Putin: Dacă nord-coreeni intră în luptă în Ucraina, Kievul va putea folosi armele americane să lovească Rusia

Ucraina nu va avea noi restricţii privind utilizarea armelor americane împotriva forţelor nord-coreene în cazul în care acestea ar intra în luptă împotriva forţelor ucrainene, a declarat luni Pentagonul, care a estimat că 10.000 de soldaţi nord-coreeni au fost desfăşuraţi în estul Rusiei pentru antrenamente, relatează Reuters, preluată de news.ro.

Video Dorinel Munteanu a făcut anunțul "la cald", după eșecul cu Unirea Slobozia: "Va fi ultimul sezon pentru mine!"

Se repetă istoria? Barcelona ar putea fi forțată să îi spună "adio" lui Lamine Yamal

Total neașteptat! Decizia luată de Real Madrid, după umilința istorică din "El Clasico"

Scandal uriaș după El Clasico! Real Madrid a deschis o anchetă după ce Yamal a fost insultat grav

Umilit de Gavi pe gazon, Vinicius i-a dat o replică memorabilă în ”El Clasico”

Live Video&Text Farul - Universitatea Craiova 0-0, ACUM, la Digi Sport 1. Gică Hagi vs. Costel Gâlcă

Video A ajuns pe covorul roșu și a oferit faza serii, la gala Balonului de Aur 2024

Manchester United, gata să plătească 10.000.000 € pentru înlocuitorul lui ten Hag! Antrenorul e dorit și de City

Video Au apărut imaginile: i-au ”șters”! Ce s-a întâmplat la Theatre du Chatelet, după ce Real Madrid a anunțat boicotul

Gheorghe Mustată dezminte incidentul cu eșarfele: "Nu i-a obligat nimeni!"

Antrenorul lui Rangers nu s-a ferit să vorbească despre problema lui Ianis Hagi la clubul scoțian: ”S-a văzut”

PEROZCum arată Jennifer Lopez la două luni de la divorțul de Ben Affleck. Actrița a apărut pe covorul roșu într-o fustă minusculă

FILM NOWDovadă de curaj. Salma Hayek a dezvăluit ce a făcut la începutul carierei pentru a primi roluri la Hollywood

„Iar zice lumea că sunt bețiv!”. Ilie Năstase, revoltat după ce Halep a fost eliminată în primul tur de la Hong Kong citeşte ştirea pe Prosport.ro

Erik Ten Hag, experiment eșuat la Manchester United. Suma exorbitantă cheltuită în trei ani citeşte ştirea pe ziare.com

Motivul pentru care această femeie a fost părăsită de soț. Tu îți dai seama ce a văzut în poză și l-a făcut să divorțeze? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Roxana Nemeș, răsfăț în Mykonos. S-a pozat într-un costum de baie alb, în piscina cu vedere la mare