
Un jucător de la Real Madrid a văzut scandalul făcut de Simeone la conferință și nu s-a putut abține
articol scris de Digi Sport13.03.2025, 17:46
SuperLiga: Farul - Poli Iași, sâmbătă, 18:00, DGS 1
SuperLiga: CFR Cluj - Dinamo, sâmbătă, 21:00, DGS 1
Un scandal de proporții s-a iscat după meciul Atletico - Real Madrid, scor 1-0 (2-2 la general, 2-4 la loviturile de departajare), din optimilor de finală ale Champions League.
Gazdele se simt dezavantajate după ce penalty-ul transformat de Julian Alvarez a fost anulat de VAR pentru dublă atingere. Diego Simeone a revăzut imaginile și nu s-a putut convinge că atacantul său chiar a lovit mingea cu ambele picioare.
Galerie Foto
Dani Ceballos i-a răspuns lui Diego Simeone
Foarte aprins, antrenorul lui Atletico a făcut show la conferința de presă și i-a întrebat pe cei din sală dacă au văzut vreun cadru care să-i convingă că golul trebuia anulat. Nimeni dintre jurnaliști n-a răspuns.
A făcut-o, însă, Dani Ceballos. Mijlocașul de 28 de ani a postat pe Twitter un emoji cu o mână ridicată, în ideea că el a văzut momentul în care mingea e atinsă cu ambele picioare.
VIDEO cu rezumatul meciului:
Etichete: penalty , real madrid , diego simeone , atletico , dani ceballos
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții