Vincent Kompany antrenorul lui Bayern Munchen, în partida cu Aston Villa, scor 0-1 / Foto: Profimedia

Ce a zis Vincent Kompany, după ce a suferit prima înfrângere pe banca lui Bayern Munchen, împotriva lui Aston Villa

03.10.2024, 10:35
  • Europa League: PAOK - FCSB, joi, 22:00, DGS 1

• Europa League: Porto - Man. United, joi, 22:00, DGS 2

Bayern Munchen a pierdut partida cu Aston Villa, scor 0-1, din cadrul etapei a doua din UEFA Champions League, ce a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe canalele Digi Sport.

Unicul gol al partidei, care l-a avut la centru pe arbitrul român Radu Petrescu, a fost marcat de Jhon Duran, în minutul 79, din pasa decisivă a lui Pau Torres.

Vincent Kompany: "A fost o seară specială pentru Aston Villa. Trebuia să fim mai concentrați"

Bayern Munchen a ratat ocazia de a înregistra a doua victorie din Champions League, după ce în prima etapă au câștigat categoric cu Dinamo Zagreb, scor 9-2.

Vincent Kompany (38 de ani), antrenorul lui Bayern Munchen a suferit prima înfrângere, de la instalarea pe banca bavarezilor în această vară, iar la finalul partidei cu formația din Premier League, tehnicianul belgian a declarat că echipa sa trebuia să fie mai concentrată.

"Am avut ocazii mari, pe care nu le-am fructificat. Le-am oferit o șansă și evident că Aston Villa a profitat de ea și a marcat.A fost o seară specială pentru ei (n.r. Aston Villa).

Când avem mingea, suntem periculoși, dar ei (n.r. Aston Villa) sunt o echipă puternică, nu a fost deloc o partidă ușoară.

Nu trebuie să facem o tragedie după această înfrângere. Le-am oferit foarte puține șanse. Dacă ne concentrăm pe propria noastră muncă, vom câștiga următoarele jocuri.", a declarat antrenorul lui Bayern, citat de Reuters.

• Următoarea partidă a celor de la Bayern Munchen, în Champions League, va fi pe terenul celor de la Barcelona, pe 23 octombrie, de la ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport, dar și pe digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Aston Villa - Bayern 1-0. Surpriză mare în Champions League

Englezii au deschis scorul încă din minutul 22, însă golul lui Torres a fost anulat de VAR pentru ofsaid. Gazdele au rămas perseverente, iar în cele din urmă au marcat un gol valabil în minutul 79, prin Duran.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă românească. Radu Petrescu a fost la centru, ajutat de asistenții Radu Ghinguleac și Mircea Grigoriu, iar al patrulea oficial a fost Marcel Bîrsan.

Cătălin Popa s-a aflat în camera VAR.

VIDEO rezumat Aston Villa - Bayern Munchen 1-0

Etichete: bayern munchen , vincent kompany , video aston villa bayern munchen

O femeie din Hunedoara a mințit că a fost violată, pentru a-i ascunde soțului că îl înșală

O tânără în vârstă de 25 de ani din orașul Orăștie este cercetată de autorități, după ce a afirmat, în fața polițiștilor, că a fost sechestrată de un bărbat și agresată sexual, transmite IPJ Hunedoara, într-un comunicat.

N-au niciun dubiu! Britanicii au făcut predicția: scorul final la PAOK - FCSB

Surpriză la aeroport! Becali a văzut noul look al lui Octavian Popescu și a spus ce se va întâmpla cu decarul FCSB-ului

Simona Halep - Arina Rodionova 6-2, 4-6, 6-4. Românca a ”spart gheața”, după 777 de zile

Antrenorul lui Rangers a rupt tăcerea! Ce a spus de Ianis Hagi, după ce l-a reprimit la echipa mare

Cum l-a numit Philippe Clement pe Ianis Hagi, după ce șefii lui Rangers l-au pus să îl reprimească în lot

Gigi Becali s-a hotărât: oferta pentru jucătorul care e în TOP 3 din SuperLigă! Transferul e iminent

Echipa lui Adrian Mazilu, meci ”nebun” cu gol în minutul 90+6 și victorie la penalty-uri! Românul de 3.000.000 €, ”dispărut”

Blinkova a spus cum a învins-o pe Halep: ”Am jucat cel mai bun tenis din viața mea. Am făcut meciul vieții”

Radu Petrescu a fost delegat să arbitreze un meci din Liga Campionilor

Imbatabil! Recordul stabilit de Xabi Alonso, după Bayern - Leverkusen 1-1

PEROZZendaya, ca un supermodel al anilor '80, la Paris. În dresuri plasă și o fustă foarte scurtă, și-a lăsat picioarele perfecte la vedere

FILM NOWMomentul stânjenitor când Melanie Griffith a făcut-o să roșească pe fiica ei, Dakota Johnson, în fața lui Obama: „Am murit”

Gabi Tamaș, poveste impresionantă. ”După meci îl sunam pe tata și-l înjuram la propriu. 10-15 minute ne înjuram reciproc” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ilie Năstase o critică dur pe Simona Halep: "Face o mare greșeală! N-a înțeles nimic!" citeşte ştirea pe ziare.com

WhatsApp nu va mai funcționa pe anumite telefoane: Samsung, iPhone și Huawei, pe listă. Ce alternative au românii citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga susține că viața ei s-a schimbat complet de când l-a cunoscut pe Michael Polansky: „Este cel mai bun prieten!”