Victor Boniface / Foto: captură Digi Sport

Video O nouă nebunie marca Leverkusen: ȘAPTE goluri! A adus victoria în minutul 90+3 și și-a lăsat pantalonii în jos în fața fanilor

22.09.2024, 18:50
  • SuperLiga: UTA Arad - Poli Iași, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Unirea Slobozia - Rapid, luni, 21:00, DGS 1

Bayer Leverkusen s-a impus pe teren propriu în fața celor de la VfL Wolfsburg, scor 4-3, în etapa cu numărul 4 din Bundesliga, la capătul unui meci ”nebun”.

Bayer Leverkusen - Wolfsburg 4-3. Boniface a marcat golul victoriei în minutul 90+3

Oaspeții au deschis scorul rapid, în minutul 5, după autogolul lui Mukiele, însă trupa lui Xabi Alonso a întors rezultatul până în minutul 32, grație reușitelor lui Wirtz și Tah. Totuși, Wolfsburg a mai marcat de două ori, prin Bornauw și Svanberg, și a intrat în avantaj la pauză.

Hicapie a restabilit egalitatea, iar Gerhardt, mijlocașul oaspeților introdus pe teren în minutul 71, și-a lăsat echipa în inferioritate numerică 17 minute mai târziu. Așa cum a obișnuit în sezonul trecut, Leverkusen a dat lovitura în prelungiri.

În minutul 90+3, Boniface a înscris și a dus ”Aspirinele” pe poziția a doua în Bundesliga, cu 9 puncte, la 3 lungimi de liderul Bayern Munchen.

Internaționalul nigerian s-a bucurat într-un mod inedit, după reușita de 3 puncte. Acesta și-a lăsat pantalonii în jos în fața fanilor echipei sale. La fel a făcut și în etapa precedentă după ce a marcat și și-a explicat gestul.

Am făcut-o în fața fanilor noștri. E un trend pe TikTok pornit de un influencer mare din Nigeria. I-am promis că voi celebra așa”, a spus Victor Boniface.

VIDEO Golul lui Boniface din minutul 90+3 al meciului Bayer Leverkusen - Wolfsburg

Etichete: wolfsburg , bayer leverkusen , victor boniface

Ce a luat de fapt vatmanul găsit drogat după accidentul de tramvai în care a murit zdrobit un șofer din București

Vatmanul implicat în accidentul mortal de pe Şoseaua Progresului din București, în care un bărbat şi-a pierdut viaţa, nu consumase droguri, au arătat rezultatele testelor efectiate de Institutul Naţional de Medicină Legală „Mina Minovici”, potrivit News.ro.

Are 20 de ani, e iubita fiului unui ”interlop” arestat și câștigă o avere în fiecare lună. Tatăl ei a scos oamenii pe străzi

Italienii s-au convins de Dennis Man după ”nebunia” din Lecce - Parma și i-au dat o nouă poreclă

Jucătorul pe care Gigi Becali nu vrea să-l mai vadă la FCSB: ”Să plece câinele de la măcelărie?”. Ce salariu are

Neașteptat: copiii lui Cristiano Ronaldo, refuzați de școală!

Exclusiv Gigi Becali n-a stat pe gânduri! Patronul FCSB-ului l-a schimbat la pauză pe Bîrligea și i-a transmis un mesaj clar

Video 'U' Cluj - Universitatea Craiova 1-1. Remiză între Sabău și Gâlcă

Video Andrei Rațiu, assist în meciul Rayo Vallecano - Atletico Madrid

Nu s-a mai întâmplat până acum! A luat galben în secunda 15 și a fost eliminat în minutul 5

Ce notă a primit Florinel Coman după ce a jucat 79 de minute în Qatar SC – Al-Gharafa

Xabi Alonso a reacționat, după ce a debutat cu victorie în Champions League ca antrenor

Video Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. ”Farmaciștii” au ”demolat” vicecampioana Olandei în prima etapă din UCL

PEROZIrina Shayk, luată prin surprinde de paparazzi în Milano. Supermodelul rus încerca cu ardoare să-și ascundă machiajul strident

FILM NOWSofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger

Fostul atacant al lui Gigi Becali la FCSB e gata să antreneze în Superliga citeşte ştirea pe Prosport.ro

Cel mai scump transfer al verii din România a petrecut în club până la 5 dimineața, deși echipa lui este în criză. Răspunsul clubului EXCLUSIV citeşte ştirea pe ziare.com

Un român ajuns în Ucraina descoperă cât costă viața de zi cu zi: ”Doamne ferește, în România plătești de trei ori mai mult pentru această masă" citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Ce avere are Inna, la doar 37 de ani. Artista deține o proprietate care costă peste un milion de dolari