Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro
Video Liga 2 | Unirea Slobozia - Corvinul 1-0. Rezultatele etapei 8 din play-off și clasamentul
FOTBAL: GLORIA BUZAU - CS MIOVENI, LIGA 2 CASA PARIURILOR PLAY-OFF (28.04.2024)
Mioveni - Csikszereda 3-1. Prima victorie pentru echipa lui Schumacher în play-off. Robert Ilyes, descumpănit
rapid
Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor al Rapidului: "5 titluri și 4 cupe!"

Video Liga 2. Gloria Buzău - Csikszereda 1-0 / Șelimbăr - Unirea Slobozia 1-2. Toate rezultatele etapei

21.04.2024, 15:20

Sâmbătă, 20 aprilie, au avut loc în Liga 2 primele meciuri din etapa 5 a play-off-ului și etapa cu numărul 4 a play-out-ului. Au fost, ca de obicei, partide extrem de interesante, mai ales în partea superioară, unde lupta pentru promovarea în SuperLiga nu este încheiată.

Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Logo Liga 2 / foto: frf.ro
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Meciul dintre Corvinul și CS Mioveni a fost cel care a deschis etapa de play-off, iar confruntarea a avut parte de câteva momente de excepție.

Derby-ul rundei a fost cel dintre Șelimbăr și Unirea Slobozia, iar partida nu a dezamăgit. Oaspeții au reușit ”remontada”, după ce gazdele au intrat cu avantaj la cabine.

În ultimul meci al etapei, Gloria Buzău a trecut la limită de Csikszereda, scor 1-0.

• Șelimbăr, Corvinul, Reșița, Alexandria, CSA Steaua, CS Tunari, Slatina și Dumbrăvița nu au drept de promovare în SuperLiga

Gloria Buzău - Csikszereda 1-0

Min. 90+5: Final de meci!

Min. 59: Ocazie Buzău! Benzar șutează periculos, dar Gyenge e la post și respinge în corner!

Min. 46: A început a doua repriză!

Min. 45+2: Pauză!

Min. 27: Goool Gloria Buzău! Perianu primește excelent mingea la marginea careului, șutează și îl învinge pe Gyenge

Min. 1: A început partida!

Echipele de start:

Gloria Buzău (4-2-3-1): Greab - Pîrvulescu, Dandea, Dobrosalevici, Dumitrașcu - Prejmerean, Akhmatov - Perianu, Rădulescu, Dumitru - Chica

Rezerve: Hayamamba, Faragau, Crișan, Nadolu, Tănasă, Benzar, Brîncoveanu, Sălceanu, Dumitrache, Dumitru

Antrenor: Andrei Prepeliță

Csikszereda (4-2-3-1): Gyenge - Nagy, Kelemen, Csuros, Peter - Veres, Soufiane - Ronai, Babati, Bakos - Jelena

Rezerve: Karacsony, Pinter, Vita, Ureche, Gergely, Apro, Makrai, Balogh, Bloj

Antrenor: Ilyes Robert

Șelimbăr - Unirea Slobozia 1-2. Oaspeții au câștigat derby-ul etapei cu numărul 5 din play-off

Unirea Slobozia a făcut ”remontada” și a reușit să câștige partida. Șelimbăr a condus cu 1-0 la pauză după golul marcat cu capul de Gabriel Deac, dar oaspeții au ieșit mai bine de la cabine și au marcat de două ori în interval de doar 3 minute! Afalna (52) și Purece (55) au fost cei care și-au trecut numele de tabela de marcaj și au semnat victoria celor de la Unirea Slobozia.

În urma acestui rezultat, Unirea Slobozia a acumulat 50 de puncte și și-a consolidat fotoliul de lider, în timp ce Șelimbăr a rămas pe locul 3, cu 45 de puncte.

Final de meci. Unirea Slobozia a câștigat cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la Șelimbăr.

Min. 55: Goool Unirea Slobozia! Oaspeții au întors rezultatul în doar 3 minute! Purece a marcat și și-a adus echipa în avantaj.

Min. 52: Goool Unirea Slobozia! Oaspeții au egalat în debutul reprizei secunde prin Afalna, care a marcat printr-un șut la colț.

UPDATE. A început repriza secundă.

Pauză. După primele 45 de minute, Șelimbăr conduce cu scorul de 1-0, grație reușitei semate de Gabriel Deac.

Min. 42: Ocazie pentru Unirea Slobozia! Purece a șutat puternic din afara careului, dar portarul gazdelor a reușit să respingă balonul în afara terenului.

Min. 24: Ocazie Șelimbăr! Mingea a ajuns la Rotund, dar, din interiorul careului, acesta a șutat puțin peste poartă. Fotbalistul gazdelor a țintit vinclul, dar a ratat ținta.

Min. 8: Goool Șelimbăr! Gazdele au deblocat tabela în minutul 8, în urma unei lovituri de cap care i-a aparținut lui Gabriel Deac.

UPDATE. A început partida dintre Șelimbăr și Unirea Slobozia.

Șelimbăr (4-3-3): Roșca - Git, Palmeș, Natea, Mitrea - Panos, Moussinga, Baba Ayiene - Deac, Visic, Rotund

Rezerve: Bumbar, Hernando Orte, Monea, Gherman, Călin, Soare, Pop, Chieb, Alexe

Antrenor: Claudiu Niculescu

Unirea Slobozia (4-2-3-1): Rusu - Dorobanțu, Lazăr, Pospielov, Andres - Pacionel, Coadă - Cojocaru, Purece, Vlăsceanu - Afalna

Rezerve: Georgescu, Serges, Bujor, Milotin, Dinu, Sandru, Lazăr, Aioanei, Lemnaru

Corvinul - CS Mioveni 2-0. Marius Coman a făcut diferența

Final de meci. Corvinul Hunedoara s-a impus cu 2-0 în fața celor de la CS Mioveni.

Min. 77: Ocazie Corvinul! În urma unui corner, mingea a ajuns la Chindriș, care, aflat undeva la 16 metri, a șutat puțin peste poartă.

UPDATE: A început repriza secundă dintre Corvinul și CS Mioveni.

Pauză. După primele 45 de minute, Corvinul Hunedoara o conduce pe CS Mioveni cu scorul de 2-0.

Min. 31: Ocazie pentru CS Mioveni! Stan a deviat cu capul o centrare venită din bandă, dar mingea s-a dus puțin pe lângă poartă.

Min. 23: Gooool Corvinul! Același Coman a fost găsit foarte bine în adâncime, iar din poziție unu la unu cu Croitoru, acesta l-a driblat pe portar și a îndeplinit o simplă formalitate.

Min. 20: Gooool Corvinul! Marius Coman a reușit să deschidă scorul pentru gazde, după ce a șutat, din unghi, printre picioarele portarului Croitoru.

UPDATE: A început partida dintre Corvinul Hunedoara și CS Mioveni!

Corvinul Hunedoara (4-2-3-1): Lefter -  Iacob, Lică, Manolache, Pop - Chindriș, Neacșa - Herghelegiu, Pîrvulescu, Mitran - Coman

Rezerve: Blaga, Grezdac, Câmpan, Ion, Lupu, Predica, Nicolae, Bradu, Velisar

Antrenor: Florin Maxim

CS Mioveni (4-2-3-1): Croitoru - Șerbănică, Ignat, Gomes Garutti, Toma - Panait, Gogor - Căprescu, Șerban, Blănaru - Stan

Rezerve: Sima, Costea, Dică, Duțan, Massaro, Văsălie, Guțea, Burnea, Bolohan

Antrenor: Constantin Schumacher

Liga 2. Clasament play-out, înainte de etapa 4

Etichete: liga 2 , program liga 2 , etapa 5 play-off liga 2 , program play-out etapa 4

Cei trei bărbați care transformă India într-o superputere economică. Țara va devansa Germania și Japonia până în 2027

Un oraș liniștit de coastă din statul indian Gujarat a atras mai multă atenție în luna martie decât...

Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj

A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern
var9
Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru
real
Qatarul trece la fapte după eșecul din Champions League: transfer de 100.000.000€ la PSG!
FRA: PSG : Nasser AL-KHELAIFI
Reacția lui Marius Șumudică, după ce Dan Șucu l-a sunat să-i comunice decizia luată
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (16.04.2016)
rapid

Exclusiv Adio, Qatar? Varianta prezentată în direct despre transferul lui Florinel Coman: "E ceva la mijloc!"
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)
Greșești și plătești! Ce riscă tușierul care a arătat ofsaid la golul marcat de Bayern în minutul 90+13
UEFA Champions League semifinal second leg match Real Madrid vs Bayern Munich at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, 08
Ce nebunie! Leverkusen a egalat în minutul 90+7 și a stabilit un record absolut de invincibilitate
leverkusen
UEFA umple visteria FRF. Suma uriașă pe care o primește Federația după EURO 2024
Bogdan Lobonț, ofertat de echipa care e la un singur pas de cupele europene! Clubul a confirmat: „Vă spun în premieră”
Una dintre marile dorințe ale Sandrei Bullock are legătură cu Keanu Reeves: Vreau să fac asta înainte de a muri, înainte de a părăsi această planetă
Beyonce, în cei mai scurți blugi și o ținută în culorile drapelului SUA. A pozat într-un hangar și a arătat cât e de sigură pe ea
Titi Aur, supărat pe instructorii auto: Școlile de șoferi, sursa carnagiului de pe șosele
Marele regret al Danielei Silivaș, gimnasta cu 6 medalii la JO. I s-a falsificat data nașterii
Copilul care și-a falsificat certificatul de naștere din dragoste pentru Steaua. Cum a ajuns Abăluță să joace în Ghencea
EXCLUSIV. De ce Mircea Lucescu a refuzat implicarea la o echipă românească. Clubul din Turcia este prima variantă dar și grecii îl caută
Video Unirea Slobozia e campioana Ligii 2, după victoria contra Corvinului Hunedoara