Video Play-off-ul Ligii a 2-a: Corvinul Hunedoara - Csikszereda 3-1 / Șelimbăr - Mioveni 2-2
piturca
Victor Pițurcă, discurs tranșant despre CSA Steaua: ”Mai bine că a rămas în Liga a 2-a” + Atac la MApN
g3
Exclusiv Primul transfer la FCSB după câștigarea titlului. Cine e fotbalistul și când va semna

Video Liga 2, baraj | Poli Timișoara - FC Brașov 1-2. Conduși la pauză, oaspeții au întors scorul în repriza secundă

14.05.2022, 15:50

Prima manșă din barajului de rămânere în Liga 2, Poli Timișoara - FC Brașov, s-a încheiat cu victoria oaspeților, 2-1, după ce bănățenii au condus la pauză.

timisoara-brasov1
Poli Timișoara - FC Brașov / Foto: captură Digi Sport
  • La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Doru Andrei a deschis scorul în minutul 6, după ce a executat foarte bine o lovitură liberă din apropierea careului brașovenilor. Tabela a rămas neschimbată până la pauză și Poli Timișoara a intrat în avantaj la cabine.

• Există zvonuri potrivit cărora ambele formații ar avea șanse mari să rămână în Liga 2 și în sezonul viitor, indiferent de rezultatul celor două manșe ale barajului. În acest moment, Academica Clinceni și Gaz Metan Mediaș nu îndeplinesc condițiile pentru a se înscrie în al doilea eșalon.

Poli Timișoara - FC Brașov 1-2. Oaspeții au întors scorul în repriza a doua

Jucătorii celor de la FC Brașov au intrat mai montați în repriza secundă și au restabilit egalitatea în minutul 53, grație reușitei cu călcâiul al lui Negrean. În minutul 67, Piper a marcat din interiorul careului și i-a adus victoria echipei sale.

Bănățenii au avut șansa de a egala pe final, însă au trimis în bara transversală după o lovitură de colț. Meciul retur se va disputa peste o săptămână, pe 21 mai.

VIDEO Rezumat Poli Timișoara - FC Brașov 1-2

Poli Timișoara - FC Brașov 1-2

Min. 90+3 - Final. Poli Timișoara - FC Brașov 1-2.

Min. 83 - Bară Poli Timișoara!

Min. 67 - GOOOL FC Brașov! Piper preia în marginea careului, ajunge la aproximativ 14 metri de poarta lui Păduraru și înscrie cu un șut la colțul lung.

Min. 53 - GOOOL FC Brașov! Alexandru Negrean reia cu călcâiul din apropierea porții celor de la Timișoara și restabilește egalitatea.

Min. 46 - Începe repriza secundă.

Min. 45+1 - Pauză.

Min. 6 - GOOOL Poli Timișoara! Doru Andrei trage excelent din lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri și deschide scorul.

• Antrenor: Călin Moldovan

Poli Timișoara - FC Brașov LIVE VIDEO, 14:00, pe Digi Sport 1. Duel echilibrat pe Bega

Cele două formații au terminat pe locul 5 în clasamentul play-out-ului din seriile lor și sunt obligate să joace un baraj pentru a decide care formație o să continue în Liga a 2-a și din stagiunea următoare.

Timișorenii au regresat considerabil față de anul trecut, când au jucat în play-off-ul ligii secunde și au sperat că pot promova în Liga 1.

De cealaltă parte, brașovenii au promovat din Liga a 3-a și nu au reușit un sezon foarte bun, fiind din nou față în față cu al treilea eșalon al fotbalului românesc.

În sezonul regulat, Poli Timișoara s-a impus la Brașov, 1-0, după un gol marcat de Gerbi. Acest succes ar trebuie să le ofere gazdelor un avantaj moral înainte de cele două partide de baraj.

Etichete: poli timisoara , liga 2 , fc brașov , baraj , liga 3

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

charalambous
”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
E gata! Tottenham a spus ”DA” și fundașul central va pleca la vară
London, England, 2nd April 2024. Ange Postecoglou, Manager of Tottenham Hotspur talks to TNT Sports during the Premier L
Exclus! Verdict categoric despre transferul de 46.000.000€ al lui Radu Drăgușin
dragusin
g3

Exclusiv Mihai Rotaru a intrat în direct și a dat de pământ cu arbitrul Ovidiu Hațegan. ”I se spune `Hoțegan`”
mihai rotaru
Gică Hagi a găsit vinovatul principal pentru care Farul a fost egalată de Universitatea Craiova după ce a condus cu 3-0
Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Farul Constanta si FC Hermannstadt, contand pentru
”Patronul FCSB te vrea. Unde pleci?”. Louis Munteanu, răspuns pentru interesul lui Gigi Becali, în direct
FOTBAL:UNIREA SLOBOZIA-CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC, PLAY OFF LIGA 2 CASA PARIURILOR (7.04.2024)
Irina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Ultrașii radicali din Peluza Sud ’97, derapaj morbid împotriva lui Adrian Mititelu, după ce FC U a retrogradat
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
VIDEO Bulgaria ia avioane F-16 cu 60.000.000$. De ce România plătește de 3 ori mai mult pentru F-35?
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
WTA Roma: cum s-a terminat disputa dintre Danielle Collins și Irina Begu, după ce românca a salvat cinci mingi de meci
Video Liga 2 | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Rezultatele ultimei etape din play-off și play-out
Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”