Duckadam
Exclusiv Helmut Duckadam s-a convins: capitolul la care a excelat FCSB, noua campioană a României
sepsi
Video Sepsi a acuzat arbitrajul din partida cu CFR, după ce a avut doi eliminați: ”Ne-am obișnuit, așa e la noi!”
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit
Dinamo Dinamo
5 - 1
Academica Clinceni Academica Clinceni
Sb 30.04.2022 12:30

Dinamo - Academica Clinceni 5-1. "Câinii" au făcut spectacol, după 0-0 la pauză. Ilfovenii, primul gol după 9 meciuri

30.04.2022, 14:20

• SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Dinamo a făcut spectacol cu Academica Clinceni, în etapa a șaptea din play-out. "Câinii", care nu mai puteau oricum să evite barajul, s-au impus cu 5-1, după 0-0 la pauză. Vlad Morar a reușit un hat-trick în 10 minute.

Dinamo - Academica Clinceni 5-1. Ilfovenii au înscris primul gol după 9 meciuri

Dinamoviștii au început în forță partida, iar după un gol anulat al lui Ivanovski, au urmat ocaziile lui Matei și Torje. Filip a ratat apoi o ocazie uriașă, singur cu portarul, iar Bordușanu nu l-a putut învinge pe Bolboașă.

Torje a șutat apoi din voleu, dar nu a nimerit ținta, însă apoi a venit eliminarea directă a lui Rufati, din minutul 37. Prima repriză s-a încheiat cu ocazia lui Alghoul, singur cu portarul, urmată de șutul lui Matei, blocat de Cătălin Ion.

Dinamo - Academica Clinceni 5-1. "Câinii" vor juca barajul

După 0-0 la pauză, în repriza sescundă s-au dat 6 goluri. Ivanovski a deschis scorul în minutul 55, iar Ivanov a făcut 2-0 peste 3 minute.

Torje a avut șansa să de agolul anului, din foarfecă, dar portarul a fost la post. Vlad Morar a reușit apoi două goluri rapide, iar Azankpo a marcat golul 5.

Cei care au închis tabela au fost ilfovenii, cu golul de 5-1, marcat de Massaro.

VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo - Academica Clinceni 5-1:

Dinamo și Academica Clinceni se întâlnesc sâmbătă, de la ora 12:30, în direct la Digi Sport 1, în runda cu numărul 7 din Liga 1.

Dinamo - Academica Clinceni, Live Video, 12:30, Digi Sport 1. "Câinii" vor să obțină o victorie de moral

Trupa lui Dusan Uhrin vine după un succes în Liga 1, scor 1-0 pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș, și se pregătește pentru barajul de la finalul acestui sezon. Dinamo ocupă locul 14 în clasament, primul deasupra celor care asigură retrogradarea directă în eșalonul secund.

Formația din Ștefan cel Mare are trei eșecuri, două victorii și un egal în cele șase meciuri disputate până acum în play-out-ul Ligii 1.

”Ne-am pregătit normal, am avut două antrenamente pe zi, astăzi (n.r. joi) a fost un antrenament mai tare, dar toată lumea trebuie să fie pregătită pentru baraj, iar acest meci (n.r. cu Academica Clinceni) este important pentru mine, deoarece am schimbat un pic echipa, iar jucătorii care au evoluat mai puţin trebuie să îmi arate că sunt pregătiţi şi ei pentru baraj”, a spus Uhrin, la conferința de presă.

Ilfovenii au înfrângeri pe linie în play-out. Dinamo - Academica Clinceni, Live Video, 12:30

Clinceni traversează un moment greu și nu a mai reușit să câștige în Liga 1 de la începutul lunii martie. Elevii lui John Ene sunt penultimii în clasament și sunt siguri de retrogradare la finalul acestui sezon.

După ce a fost depunctată de mai multe ori în această stagiune din cauza problemelor financiare, Academica a ajuns să aibă -5 puncte în momentul de față.

• 90+2 fr2

Dinamo - Academica Clinceni se termină 5-1.

• 90+1 cg
    Cartonaş galben Dinamo

Aloe e avertizat.

• 88 g
    Gol Academica Clinceni

Jerdea pasează în careu, iar Massaro înscrie.

• 86 g
    Gol Dinamo

Azankpo înscrie și el din pasa lui Buleică.

• 84 s
    Schimbare Academica Clinceni

Cosmin Ion intră în locul lui Robert Ion.

• 79 s
    Schimbare Dinamo

Buleică intră în locul lui Grădinaru.

• 78 g
    Gol Dinamo

Grădinaru centrează, Steliano Filip șutează din voleu, mingea ajunge la Morar, care reușește dubla.

• 76 g
    Gol Dinamo

Grădinaru centrează pentru Morar, care trimite cu capul, portarul respinge, dar mingea ajunge tot la Morar, iar acesta nu-l mai "iartă".