carjan
Exclusiv Andrei Nicolescu ”a explodat”, după ce Oțelul a cerut penalty la hențul lui Cătălin Cîrjan
kopic
Zeljko Kopic a tras concluzia după Oțelul Galați - Dinamo 1-1: "Avem probleme!"
dorinel
Dorinel Munteanu, tiradă la interviu: s-a legat de Maftei, arbitri, "specialiști" și chiar și de fanii Oțelului!

Exclusiv Cea mai dură reacție după CFR Cluj - Dinamo: "Au arătat jalnic, nu se pot bate la campionat"

05.04.2021, 23:43

CFR Cluj a trecut la limită de Dinamo, scor 1-0, chiar dacă oaspeții au jucat în nouă oameni din minutul 37.

FOTBAL:CFR CLUJ-DINAMO BUCURESTI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (5.04.2021)
Costache vs Ricardo Grigore, în CFR - Dinamo / Foto Sport Pictures
  • SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Ionel Dănciulescu a criticat dur jocul CFR-ului, despre care spune că nu mai are forță în acest moment. Pentru CFR Cluj a fost primul meci de la umilința cu FCSB, scor 0-3: "O victorie nemeritată din punctul meu de vedere. Dinamo a arătat bine, cât poate să arate o echipă cu doi oameni mai puțini.

Ionel Dănciulescu: "CFR a arătat jalnic, nu se pot bate la campionat"

CFR nu arată ca o echipă ce se poate bate la campionat, vorbesc în acest moment. Este o echipă fără vlagă, anostă, cu multe greșeli neforțate din partea jucătorilor valoroși.

Au arătat jalnic în seara asta, nu știu ce s-ar fi întâmplat dacă Dinamo ar mai fi avut un jucător pe teren. Dinamo pierde un meci în care a fost dezavantajată clar de arbitru. CFR mi s-a părut fără forță", a spus Ionel Dănciulescu, în cadrul emisiunii Digi Sport Special.

VIDEO Rezumatul meciului CFR Cluj - Dinamo 1-0

CFR Cluj - Dinamo 1-0. Campionii, victorie chinuită. ”Câinii”, aproape o oră în nouă oameni

CFR Cluj a câștigat cu emoții în fața lui Dinamo, scor 1-0, și s-a apropiat la un singur punct de liderul FCSB, cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat.

Ardelenii au avut prima ocazie mare a partidei în minutul nouă, prin Camora, care a lovit bara cu un șut puternic din interiorul careului. Dinamo a rămas în nouă oameni încă din minutul 36. Paul Anton și Florin Bejan au fost eliminați de centralul Marcel Bîrsan.

După pauză, gazdele au controlat jocul. Omrani, introdus în repriza a doua, a irosit mai multe șanse bune de a înscrie. Kongshavn s-a opus la mingile expediate pe poartă de atacantul francez, dar nu a mai avut ce face în minutul 80, când Păun l-a servit perfect pe vârful CFR-ului, care a reluat din alunecare în poarta goală.

Răuță a bifat singurul șut pe poartă al lui Dinamo în minutul 84, dar Bălgrădean a reținut fără emoții. S-a terminat 1-0 pentru CFR Cluj, care a ajuns la 63 de puncte în Liga 1.

Dinamo rămâne pe locul 14, cu 27 de puncte.

Etichete: ionel danciulescu , digi sport special , ionel danciulescu dinamo , meciuri dinamo , cfr cluj dinamo live video , meciuri cfr cluj

„UE și-a pierdut mințile. Este un gest sinucigaș”. Moscova despre ajutorul european acordat Ucrainei

Uniunea Europeană "şi-a pierdut minţile" şi se îndreaptă spre ruină prin alocarea de fonduri...

WhatsApp Image 2024-09-19 at 23.40.31 (1)
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Anthony Martial a semnat

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an a fost una electrizantă.

Victorie! Costel Pantilimon a întors decizia la TAS și trebuie să primească o sumă uriașă
Sunderland v Chelsea - Premier League
FCSB riscă să fie depunctată de FRF
fcsb
Are o afacere de peste 200.000.000 de euro și a anunțat că vrea să preia o echipă de tradiție din România
viorel4
Răsturnare de situație în cazul Simonei Halep
halep
dorinel

Exclusiv "E admisibil așa ceva?" Reacții-fulger după gestul "incredibil" făcut de Dorinel Munteanu în văzul tuturor
final
Niță a luat 4 goluri, Stanciu a făcut spectacol! Ce a ieșit la meciul contra lui Toney, Mahrez și Firmino
nita
David Maftei a dezvăluit ce i-a spus Dorinel Munteanu la faza care a stârnit un val uriaș de critici
maftei
Exclusiv Ionel Dănciulescu a răbufnit după înmormântarea lui Gigi Mulțescu! ”A suferit enorm după ce a fost îndepărtat”
gigi-multescu22
Fotbalistul de la Dinamo care joacă accidentat pentru a-și ajuta echipa: "Iau o mulțime de pastile"
giorgi milanov
Picioare lungi, privire magnetică, rochie minusculă. Când s-a întors într-o parte, toți ochii au fost țintă la Heidi Klum
Gigi Becali a dat ordin: primul „11" cu care FCSB va juca împotriva Petrolului
Transferul uriaș cu care Dinamo vrea să dea lovitura în Superliga! A fost la Manchester United și e jucător de națională
George Clooney este regele farselor la Hollywood. Gluma pe care i-a făcut-o lui Tom Cruise. S-a folosit de numele lui Brad Pitt
Katy Perry, într-o pereche de pantaloni scurți și o jachetă minusculă. Artista și-a etalat cu mândrie talia de viespe
Mircea Lucescu i-a ales pe cei mai mari fotbaliști din toate timpurile. Pe cine a pus lângă Messi
Pensionar ”furat" la pensie. A pierdut 700 lei pentru că nu e pensionat pe legea nouă. Cât a lucrat?
Răsturnare de situație în cazul lui Mario Iorgulescu. De ce i s-a anulat condamnarea la 13 ani de închisoare. Ce urmează pentru tânărul milionar
O rudă a lui Novak Djokovic a preluat conducerea Federației Sârbe de Tenis
Declarația lui Selmani, după remiza cu Oțelul: "Un rezultat echitabil, pot face mai mult!"