perez
Video Ce reacție a avut Florentino Perez, după golul de 2-2 marcat de Vinicius
GER: Bayern Munchen v Real Madrid. UEFA Champions League match. Semi-finals, first leg Harry Kane of Bayern Munchen in t
Imediat după Bayern - Real Madrid, antrenorul a spus ”DA”! Contract până în 2027
sageata
Exclusiv Cum a ratat Marius Niculae revenirea la Sporting. Motivul e unul neașteptat: ”Trecusem și vizita medicală”
Stirile Digi Sport

Video Bayern Munchen - Salzburg 7-1. Bavarezii fac spectacol și se califică în sferturile de finală ale UCL

08.03.2022, 23:50

Bayern Munchen a câștigat detașat partida cu RB Salzburg, scor 7-1, și s-a calificat în sferturile de finală din UEFA Champions League, după ce Lewandowski a reușit cel mai rapid hat trick din istoria competiției.

profimedia-0667224830
Jucătorii de la Bayern Munchen / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Bavarezii puteau deschide scorul chiar din primul minut al partidei când Lewandowski a șutat din interiorul careului, dar Kohn are o intervenție bună și respins balonul.

În minutul 11, centralul partidei a dictat penalty pentru Bayern Munchen după ce Robert Lewandowski a fost faultat în careu de Wober. Polonezul a fost cel care a executat lovitura de la unsprezece metri și a deschis scorul.

Tot Wober îl faultează pe Lewandowski pentru a doua oară în careu, iar atacantul lui Bayern Munchen nu ezită și dublează avantajul bavarezilor.

După doar două minute, Lewandowski a reușit tripla. Thomas Muller i-a pasat lui Lewandowski, care a fost contrat de Kohn, balonul a lovit bara, iar polonezul a îndeplinit o simplă formalitate și a făcut 3-0.

În minutul 31, Coman i-a pasat în interiorul careului lui Gnabry care a marcat cu un șut la colțul lung.

Asaltul bavarezilor a continuat și în repriza secundă. În minutul 54, Sane i-a pasat la marginea careului lui Thomas Muller care a finalizat cu un șut din întoarcere.

Salzburg a redus din handicap în minutul 70, Aaronson i-a pasat lui Kjaergaard în careu, iar danezul a șutat la colțul scurt și l-a învins pe Manuel Neuer.

Bavarezii au refăcut diferența în minutul 83, când Sane i-a pasat lui Muller care a înscris cu un șut din careu.

Scorul final a fost stabilit în minutul 85. Lewandowski i-a pasat superb cu călcâiul lui Sane care a înscris cu o finalizare din interiorul careului.

VIDEO Rezumatul partidei Bayern Munchen - Salzburg 7-1

Min. 90: Final de meci!

Min. 85: Gool Bayern Munchen! Robert Lewandowski îi pasează cu călcâiul lui Sane care înscrie în poarta lui Kohn.

Min. 83: Gool Bayern Munchen! Sane îi pasează lui Thomas Muller care finalizează cu un șut din interiorul careului.

Min. 70: Gool Salzburg! Aaronson îi pasează lui Kjaergaard în interiorul careului. Danezul șutează la colțul scurt și îl învinge pe Neuer.

Min. 54: Gool Bayern! Sane îi pasează la marginea careului lui Muller care înscrie cu un șut din întoarcere.

Min. 31: Gool Bayern Munchen! Coman îi pasează în interiorul careului lui Gnabry care marchează cu un șut la colțul lung.

Min. 23: Gool Bayern Munchen! Thomas Muller îi pasează lui Lewandowski, care este contrat de Kohn, balonul lovește bara, iar polonezul îndeplinește o simplă formalitate și face 3-0.

Min. 21: Gool Bayern Munchen! Lewandowski reușește dubla de la punctul cu var.

Min. 19: Penalty pentru Bayern Munchen! Lewandowski este faultat din nou în careu, iar, după analiza VAR, centralul dictează penalty.

Min. 12: Gool Bayern Munchen! Robert Lewandowski îl învinge pe Kohn de la punctul cu var.

Min. 11: Penalty pentru Bayern Munchen! Robert Lewandowski este faultat în careu, iar centralul partidei arată spre punctul cu var.

Min. 1: Ocazie Bayern Munchen! Lewandowski șutează din interiorul careului, dar Kohn are o intervenție bună și respinge balonul.

Min. 1: Începe meciul!

Bayern: Neuer – Hernandez, Sule, Pavard – Coman, Musiala, Kimmich, Gnabry – Sane, Muller – Lewandowski

Rezerve: Ulreich, Upamecano, Richards, Choupo-Moting, Wanner, Sabitzer, Sarr, Marc Roca, Nianzou, Vidovic, Tillman, Stanisic

Salzburg: Kohn – Ulmer, Wober, Solet, Kristensen – Camara – Seiwald, Capaldo – Aaronson – Adeyemi, Adamu

Rezerve: Mantl, Walke, Van Der Brempt, Piatkowski, Bernede, Kjaergaard, Junuzovic, Sucic, Sesko, Guindo, Tijani, Bernardo

Bayern Munchen nu a putut trece în primul meci de Salzburg, astfel că soarta calificării se va decide în duelul de pe Allianz Arena.

Lider detașat în Bundesliga, Bayern speră să obțină accederea în următoarea fază a competiției din UEFA Champions League, iar un succes în această seară este obligatoriu pentru elevii lui Julian Nagelsmann.

"Este un joc special și avem așteptări mari pentru noi înșine. Sper că vom oferi o performanță bună. Sunt încrezător că fiecare jucător știe cât de important este acest joc.

(n.r. despre situația lui Manuel Neuer) Dacă nu se întâmplă nimic la antrenament astăzi, Manu va juca”, a spus Nagelsmann pentru Sky Germany.

Austriecii speră să producă surpriza pe Allianz Arena. Bayern Munchen - Salzburg, Live Video, ora 22:00, la Digi Sport 1

Salzburg a fost foarte aproape să obțină victoria în duelul din tur, însă Bayern a egalat în ultimele minute ale partidei, grație unui gol marcat de Coman.

Acum, ocupanta primei poziții din campionatul Austriei speră să producă surpriza și să scoată maximum din duelul cu Bayern Munchen.

Salzburg are un moral bun în momentul de față și este neînvinsă de nouă meciuri în toate competițiile.

Bayern Munchen - Salzburg, Live Video, ora 22:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Upamecano, Hernandez - Kimmich, Musiala - Sane, Muller, Coman - Lewandowski

Salzburg: Kohn - Kristensen, Piatkowski, Wober, Ulmer - Camara - Suvic, Aaronson, Seiwald - Adamu, Adeyemi

VIDEO cu rezumatul meciului tur dintre Salzburg și Bayern Munchen 1-1

Etichete: bayern munchen , salzburg , optimi champions league , video bayern salzburg

O tânără care a crezut că este mahmură a ajuns până la urmă la spital iar medicii i-au spus că mai are doar 12 luni de trăit

O tânără de 19 ani care se simțea rău după o vacanță cu prietenele și credea să suferă de...

sabalenka
La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”
ryan-garcia
Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”
Irina Shayk / Foto: Instagram@irinashayk
Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali
tricou-chiriches
Răsturnare de situație! Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Luka Modric
Munich, Germany, April 30th 2024: Portrait (headshot/close up) of Luka Modric (10 Real Madrid)during the UEFA Champions
sageata

Reacția lui Dan Șucu, după întâlnirea avută cu Marius Șumudică
dan sucu
Coșmar! Ana Bogdan, învinsă de două ori într-o zi de aceeași jucătoare. Românca a câștigat puțin peste 2.000 €
ana-bogdan
Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină
8
Mădălina Ghenea și-a dat examenul în arta seducției, îmbrăcată în lenjerie. Mihai Bobonete, comentariu savuros: "O să vă tragă la şale"
„Meme-ul și Argăseală îngheață în fața lui Gigi Becali!". Cum se face respectat patronul FCSB în fața angajaților
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
Pește uriaș prins pe o baltă din Vestul României. De patru ani pescarii încearcă să-l captureze Foto & video
De ce n-a mâncat Mihai Viteazul cartofi? Când a fost cultivată leguma în Europa, prima oară?
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Aryna Sabalenka, pe urmele Simonei Halep. Ce a făcut jucătoarea clasată pe locul 2 WTA
Video ”Ascultă tactica”. Muller și Tchouameni au stârnit hohote de râs, după Bayern - Real 2-2